771861-2025 - Ergebnis
Polen – Löffelbagger – Dostawa fabrycznie nowej koparki kołowej dla Urzędu Gminy w Nowym Stawie
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa fabrycznie nowej koparki kołowej dla Urzędu Gminy w Nowym Stawie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 1 sztuki fabrycznie nowej, nie używanej i nie regenerowanej koparki kołowej wraz z osprzętem w ramach zadania Budowa efektywnego systemu ochrony ludności i obrony cywilnej na terenie gminy Nowy Staw, w związku z realizacja Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na latach 2025/2026.
Vorherige Bekanntmachung706040-2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający korzysta z możliwości skrócenia terminu składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Na dzień ogłoszenia postępowania Gmina nie posiada jeszcze podpisanej umowy o dofinansowanie, jednak zgodnie z treścią złożonego wniosku termin realizacji zadania został określony do dnia 31 grudnia 2025 r. co oznacza, że całe postępowanie przetargowe oraz dostawa koparki musi zostać zakończone w terminie nie dłuższym niż około 60 dni od dnia rozpoczęcia procedury. Termin ten wynika z harmonogramu określonego przez Instytucję finansującą i nie był zależny od decyzji Zamawiającego Gmina Nowy Staw w dniu 17 października 2025 r. złożyła do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku wniosek o przyznanie dotacji celowej na zakup koparki w ramach realizację zadania pn. Budowa efektywnego systemu ochrony ludności i obrony cywilnej na terenie gminy Nowy Staw w ramach realizacji Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026. Z uwagi na powyższe, zachodzi konieczność skrócenia terminu składania ofert, aby umożliwić udzielenie i realizację zamówienia w terminie zapewniającym wykorzystanie przyznanych środków i uniknięcie ich utraty. Zadanie ma charakter zakupów dla ochrony ludności i obrony cywilnej w czasach podwyższonej aktywności wojskowej, toteż należy tu jednoznacznie wskazać na powszechny i ważny interes obywateli. Utrata dofinansowania jest równoznaczna z brakiem realizacji zakupu ważnej maszyny. Okoliczności te mają charakter obiektywny i niezależny od Zamawiającego, który nie mógł ich wcześniej przewidzieć. W związku z powyższym Zamawiający uznaje zastosowanie procedury skróconej za zasadne i proporcjonalne do potrzeb zapewnienia terminowej realizacji zadania współfinansowanego ze środków budżetu państwa.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 43261000 Löffelbagger
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje prawa opcji.