2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Nowa Dęba”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usługi polegającej na zagospodarowaniu następujących frakcji odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Nowa Dęba: - o kodzie 20 03 01 – niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, - o kodzie 15 01 02 – opakowań z tworzyw sztucznych, - o kodzie 15 01 07 – opakowań ze szkła, - o kodzie 20 03 07 – odpadów wielkogabarytowych. 2. Przez zagospodarowanie rozumie się mechaniczno-biologiczne przetwarzanie zmieszanych odpadów komunalnych oraz wydzielenie ze zmieszanych odpadów komunalnych frakcji nadających się w całości lub w części do odzysku bądź przekazanie odpadów w celu uzyskania paliwa alternatywnego, a także zagospodarowanie innych odpadów segregowanych wymienionych w zamówieniu. Odpady, które zamawiający będzie dostarczał do instalacji to odpady pochodzące z realizacji usługi związanej z odbieraniem odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Nowa Dęba. 4. W okresie realizacji zamówienia szacunkowa masa dostarczonych odpadów komunalnych wyniesie: - o kodzie 20 03 01 – niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych – 1000 Mg, - o kodzie 15 01 02 – opakowań z tworzyw sztucznych – 150 Mg, - o kodzie 15 01 07 – opakowań ze szkła – 110 Mg, - o kodzie 20 03 07 – odpadów wielkogabarytowych – 130 Mg. 5. Zamawiający zastrzega sobie, że podana wyżej ilość odpadów może ulec zmianie i nie należy jej traktować jako wartość stałą. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia lub zwiększenia ilości przekazanych odpadów w stosunku do wyliczeń szacunkowych w zależności od faktycznych potrzeb, bez prawa Wykonawcy do roszczeń odszkodowawczych z tego tytułu. 6. Przedmiot zamówienia winien być realizowany przez Wykonawcę zgodnie z: ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2025r. poz. 733 z późn. zm.), ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, z późn. zm.) oraz aktami prawnymi wydanymi na jej podstawie, rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 3 sierpnia 2021 r. sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1530), rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017 r. poz. 2412). 7. Wykonawca składający ofertę na zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Nowa Dęba musi posiadać instalacje wskazaną w uchwale wykonawczej do Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami (inaczej WPGO), w Planie inwestycyjnym stanowiącym załącznik WPGO lub znajdującą się na liście prowadzonej przez Marszałka województwa w Biuletynie Informacji Publicznej (zgodnie z art. 38b ust. 1 ustawy o odpadach). 8. Dostawa odpadów do wybranej w niniejszym postępowaniu instalacji odbywać się będzie przy pomocy środków zapewnionych przez Zamawiającego i na jego koszt. 9. Szczegółowe obowiązki Wykonawcy 1) Wykonawca zapewni dogodną dla pojazdu ciężarowego drogę do miejsca przyjęcia odpadów. 2) Wykonawca zobowiązany będzie przyjmować odpady od dostawców wskazanych przez Zamawiającego w dni robocze za wyjątkiem sobót i dni ustawowo wolnych od pracy, w godzinach określonych przez wykonawcę w formularzu ofertowym. 3) Wykonawca będzie zobowiązany do dokumentowania wszystkich dostaw poprzez rejestrację każdego wjazdu i potwierdzenie dokumentem zatwierdzającym datę dostarczenia odpadów, nr rejestracyjny pojazdu dostarczającego odpady, dane dostawcy, rodzaj i kod odpadu oraz wagę odpadów. 4) Przyjmowane odpady będą każdorazowo ważone na legalizowanej wadze. Ważenie musi być potwierdzone wystawieniem kwitu wagowego. Wykonawca będzie przedstawiał na żądanie Zamawiającego wyniki badań z legalizacji wagi oraz kopię legalizacji wagi. 5) Każdy pojazd dostarczający odpady musi być dwukrotnie ważony: raz z ładunkiem i drugi raz bez ładunku. Kopie kwitu wagowego otrzyma kierowca dostawcy odpadów podczas dostawy każdej partii odpadów. 6) Zamawiający zastrzega sobie prawo wglądu do oryginałów kwitów wagowych podczas obowiązywania umowy oraz miesiąc dłużej. Wykonawca będzie miał obowiązek udostępnić oryginał kwitów wagowych na każde wezwanie Zamawiającego. 7) Wykonawca ma obowiązek poinformowania Zamawiającego o awariach instalacji, które to awarie mogą mieć wpływ na przyjmowanie odpadów będących przedmiotem niniejszego postępowania, o przestojach w przyjmowaniu odpadów, zmianach w funkcjonowaniu instalacji – wynikających z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, ograniczeniach będących wynikiem decyzji wydanych przez organy nadzorcze, w terminie 24 godz. od momentu zaistnienia jednego z powyższych zdarzeń. Brak przekazania przez Wykonawcę informacji Zamawiającemu o zaistniałych zmianach w wyznaczonym terminie może skutkować naliczeniem kar umownych. 8) Jeżeli instalacja komunalna nie będzie w stanie przyjąć odpadów, Wykonawca będzie musiał wskazać inną instalacje komunalną, która przyjmie odpady na koszt Wykonawcy w takim samym terminie jak przewidziano ich dostarczenie do Wykonawcy. W tej sytuacji w przypadku konieczności transportu odpadów do innej instalacji na odległość od Gminy Nowa Dęba większą niż odległość instalacji Wykonawcy, Wykonawca pokryje różnicę w kosztach wynikających z konieczności transportu odpadów komunalnych na większą odległość. 9) Wykonawca powiadomi podmiot, który będzie dostarczał Wykonawcy odpady w celu zagospodarowania w ramach niniejszego przedmiotu zamówienia o fakcie, że nie jest w stanie przyjąć odpadów, a także wskaże temu podmiotowi inną instalację komunalną oraz dni i godziny przyjmowania przez nią odpadów najpóźniej w pierwszym dniu okresu, w którym nie będzie w stanie przyjąć odpadów. 10) Wykonawca przekaże Zamawiającemu informacje i sprawozdania dotyczące przyjętych do zagospodarowania odpadów komunalnych wymagane przepisami prawa, w szczególności wskazanych w ustawie z dnia z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czysto
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: IR.271.38.2025