772108-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Zahnärztliches Verbrauchsmaterial – Genudbud - EU-udbud af rammeaftaler vedrørende levering af dentalmaterialer og tilknyttede serviceydelser på vegne af Indkøbsfællesskab Nordsjælland (IN)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Genudbud - EU-udbud af rammeaftaler vedrørende levering af dentalmaterialer og tilknyttede serviceydelser på vegne af Indkøbsfællesskab Nordsjælland (IN)
Beschreibung: Følgende kommuner i Indkøbsfællesskab Nordsjælland (IN) er gået sammen om at udbyde rammeaftaler vedr. levering af dentalmaterialer og tilknyttede serviceydelser:Allerød KommuneBornholms RegionskommuneEgedal KommuneFredensborg KommuneFrederikssund KommuneFuresø KommuneHalsnæs KommuneHelsingør KommuneHerlev KommuneHillerød KommuneOvenstående kommuner optræder samlet som Ordregiver i dette udbud. Det er dermed udelukkende muligt for tilbudsgiver at afgive ét samlet tilbud på rammeaftalerne for samtlige deltagende kommuner.Ved udbuddets afslutning vil hver kommune indgå en selvstændig rammeaftale med den vindende tilbudsgiver.Ordregiver har vurderet, at det ikke er den bedste løsning, at adskille og opdele opgaven i særskilte delaftaler, med baggrund i økonomiske, markedsmæssige og administrative hensyn.Det er Hillerød Kommune, der agerer tovholder for udbuddet.
Interne Kennung: 270697790
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141800 Zahnärztliches Verbrauchsmaterial
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte, 33130000 Dentalgeräte, 33137000 Material für Zahnprophylaxe, 33141810 Zahnfüllstoffe
5. Los
Los: LOT-0000