772470-2023 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Przyjęcie i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12- Inne odpady ( w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 w procesie R1
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przyjęcie i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12- Inne odpady ( w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 w procesie R1
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie zadania pn. „Przyjęcie i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12- Inne odpady ( w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 w procesie R1” tj. sukcesywne przyjęcie do zagospodarowania odpadów o kodzie 19 12 12. Odpad musi być zagospodarowany w instalacji Wykonawcy w procesie odzysku R1 – Wykorzystanie głównie jako paliwa lub innego środka wytwarzania energii, zgodnie z załącznikiem nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (tj. Dz.U.2023.0.1587). Szacunkowa ilość odpadów o kodzie 19 12 12, która zostanie przekazana ( transport po stronie Zamawiającego) do zagospodarowania Wykonawcy w okresie obowiązywania umowy wyniesie około 8 000 Mg plus prawo opcji 20%. Odpady o kodzie 19 12 12 - Inne odpady ( w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 wytwarzane są z pozostałości sortowania zmieszanych odpadów komunalnych i selektywnie zebranych odpadów komunalnych. Odpady 19 12 12 będą dostarczane przez Zamawiającego do zagospodarowania w postaci luźnej, o frakcji od 35 mm do 500 mm. Średnie parametry odpadów 19 12 12przekazywanych przez Zamawiającego: - kaloryczność w zakresie 9,0-13,0 MJ/kg, - zawartość chloru < 1,5 % suchej masy - zawartość siarki < 1,0% - zawartość popiołu < 15,0% - zawartość wilgoci < 25,0% Dostawy odpadów odbywać się będą w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00 oraz soboty w godzinach od 7.00 do 15.00 w ilości określonej w zamówieniu przesłanym w formie elektronicznej do przedstawiciela Wykonawcy.
Interne Kennung: PZP.271/22.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przyspieszenie procedury wynika z konieczności zapewnienia płynności usługi odbioru odpadów. Obecnie realizowana umowy obowiązuje do miesiąca stycznia 2024r. Uprzednio wszczęte postępowanie w publikatorze eNotices zostało unieważnione, ponadto Ilość i złożoność realizowanych postępowań przez zamawiającego uniemożliwiła wcześniejsza publikację postępowania. Zamawiający, po przeanalizowaniu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem dotychczasowego terminu składania ofert nie jest możliwe, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego
Zentrale Elemente des Verfahrens: Przyjęcie i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12- Inne odpady ( w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 w procesie R1
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn. „Przyjęcie i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12- Inne odpady ( w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 w procesie R1”tj. sukcesywne przyjęcie do zagospodarowania odpadów o kodzie 19 12 12. Odpad musi być zagospodarowany w instalacji Wykonawcy w procesie odzysku R1 – Wykorzystanie głównie jako paliwa lub innego środka wytwarzania energii, zgodnie z załącznikiem nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (tj. Dz.U.2023.0.1587). Szacunkowa ilość odpadów o kodzie 19 12 12, która zostanie przekazana (transport po stronie Zamawiającego) do zagospodarowania Wykonawcy w okresie obowiązywania umowy wyniesie 8 000 Mg. Zamawiającemu przysługuje uprawnienie do skorzystania z prawa opcji poprzez zobowiązanie Wykonawcy do odbioru i zagospodarowania, w okresie obowiązywania umowy odpadów w ilości do 1 600 Mg (20% wielkości zamówienia podstawowego). Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 6 do swz
Interne Kennung: PZP.271/22.2023-PN
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiającemu przysługuje uprawnienie do skorzystania z prawa opcji poprzez zobowiązanie Wykonawcy do odbioru i zagospodarowania, w okresie obowiązywania umowy odpadów w ilości do 1 600 Mg (20% wielkości zamówienia podstawowego)