2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dowozy uczniów do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Śrem oraz dowozy uczniów szkół podstawowych na zajęcia z nauki pływania realizowane na obiekcie Śremskiego Sportu Sp. z o.o.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje: a. dowozy/odwozy uczniów do/ze szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Śrem; b. dowozy/odwozy uczniów klas III szkół podstawowych oraz uczniów oddziałów sportowych o profilu pływanie ze/do Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie na zajęcia z nauki pływania realizowane na/z obiektu Śremskiego Sportu Sp. z o.o. ul. Staszica 1a, 63-100 Śrem. 2. Przedmiot zamówienia określony w pkt. 1 a-b będzie realizowany w okresie 24 miesięcy od dnia 02-01-2026 roku do dnia 31-12-2027 roku (zgodnie z załącznikiem nr 15 do SWZ). Dowozy/odwozy uczniów do/ze szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Śrem będą realizowane w czasie trwania roku szkolnego w dni powszednie z wyjątkiem ferii letnich oraz ferii zimowych. Dowozy/odwozy uczniów szkół podstawowych na/z obiektu Śremskiego Sportu Sp. z o.o. odbywać się będą w dniach, w których placówki oświatowe realizują zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. 3. Wykaz szkół Gminy Śrem objętych dowozami szkolnymi oraz dowozami uczniów szkół podstawowych na obiekt Śremskiego Sportu Sp. z o.o.: - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zbrudzewie; - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nochowie; - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dąbrowie; - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bodzyniewie; - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pyszącej; - Szkoła Podstawowa nr 1 w Śremie; - Szkoła Podstawowa nr 2 w Śremie (uczniowie objęci dowozami wyłącznie na obiekt Śremskiego Sportu Sp. z o.o.); - Szkoła Podstawowa nr 4 w Śremie; - Szkoła Podstawowa nr 5 w Śremie - Szkoła Podstawowa nr 6 w Śremie (uczniowie objęci dowozami wyłącznie na obiekt Śremskiego Sportu Sp. z o.o.). 4. Zamawiający w załączniku nr 11, 13 i 14 do SWZ wykazał szacunkową ilość wozokilometrów dotyczącą dowozów szkolnych oraz dowozów uczniów na obiekt Śremskiego Sportu Sp. z o.o. w okresie obowiązywania umowy. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie finansowe do Zamawiającego w wyniku niewykorzystania w pełni podanych wozokilometrów. 5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości wozokilometrów w trakcie umowy. Powyższa zmiana nie będzie miała wpływu na cenę 1 wozokilometra gdy, zmiana nie będzie większa niż 20 % całkowitej wartości zamówienia. 6 Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia bądź zmniejszenia ilości zapotrzebowania na autobusy w trakcie trwania umowy - nie więcej niż o 2 pojazdy. Powyższa zmiana nie będzie miała wpływu na cenę 1 wozokilometra. 7. Zamawiający w załącznikach nr 13, 14 i 22 do SWZ przedstawia propozycję rozkładów dowozów szkolnych dla szkół podstawowych oraz harmonogramy dowozów/odwozów uczniów na/z obiektu Śremskiego Sportu Sp. z o.o. obowiązujący od dnia 02-01-2026 roku. 8. Wyłoniony w przetargu nieograniczonym Wykonawca zobowiązany jest wykonywać dowozy szkolne we wszystkie dni nauki szkolnej. Wykonawca zobowiązany jest przestrzegać ustalonego z Zamawiającym rozkładu jazdy oraz harmonogramu dowozów uczniów na obiekt Śremskiego Sportu Sp. z o.o. 9. Wykonawca na wniosek Zamawiającego w przypadku czasowej zmiany organizacji pracy szkoły, w związku z obchodami uroczystości szkolnych, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zmianą planów lekcji lub innymi wydarzeniami, które mogą skrócić lub wydłużyć zajęcia lekcyjne, zobowiązany jest zapewnić dowozy/odwozy uczniom zgodnie z rozkładem dowozów ustalonym przez Dyrektora szkoły i zaakceptowanym przez Zamawiającego. Informację o zmianach w rozkładzie dowozów szkolnych i dowozów uczniów na zajęcia basenowe Zamawiający przekaże Wykonawcy najpóźniej 5 dni przed wprowadzeniem zmian. Powyższa zmiany nie będzie miała wpływu na cenę 1 wozokilometra. 10. Dowozy szkolne do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Śrem oraz dowozy uczniów szkół podstawowych na obiekt Śremskiego Sportu Sp. z o.o. nie funkcjonują w ustawowych okresach ferii szkolnych. Wynagrodzenie dla Wykonawcy za okres ferii szkolnych nie przysługuje. 11. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji dowozów autobusami wykazanymi w ofercie o właściwym stanie technicznym, dopuszczone do ruchu według obowiązujących obecnie przepisów o przewozach pasażerskich, spełniającymi wymogi Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2024 r. poz. 502 z późn.zm.) wymogi sanitarne i estetyczne, posiadającymi ogrzewanie i będących przedmiotem oceny. Zmiana taboru dopuszczalna jest wyłącznie za pisemną zgodą Zamawiającego na pojazdy nie starsze, niż wykazane w ofercie oraz o parametrach technicznych nie gorszych, niż wykazane w ofercie. Szczegółowy opis zamówienia zawiera pkt 4.1. SWZ
Interne Kennung: BP.271.64.2025.IJ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0001