See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bieżące utrzymanie czystości i porządku z podziałem na IV części zamówienia
Beschreibung: Bieżące utrzymanie czystości i porządku z podziałem na IV części zamówienia: Część I - Całoroczne utrzymanie czystości i porządku na drogach gminnych i terenach miejskich w Dzierżoniowie w latach 2024/2025; Część II - Utrzymanie dróg wojewódzkich; Część III - Utrzymanie parków, skwerów i terenów zieleni miejskiej w latach 2024/2025; Część IV - Utrzymanie wybranych terenów osiedli mieszkaniowych w latach 2024/2025.
Interne Kennung: ZI-1.271.88.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z 13.04.2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz w art. 5k rozp. Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w SWZ. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, zgodnie z zapisami w SWZ. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z SWZ. 10. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) Pzp w zakresie opisanym w SWZ. 11. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 12. Zamawiający dopuszcza składania ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolnie wybraną ilość części. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu Wykonawcy. 13. Zapisy dotyczące RODO zostały zawarte w SWZ. 14. Zamawiający wymaga wniesienia wadium. Zapisy odnośnie wadium znajdują się w SWZ. 15. Wykonawca jest związany ofertą przez okres wskazany w SWZ.16.Zamawiający nie przewiduje fakultatywnych podstaw wykluczenia z art. 109 ust. 1 ustawy Pzp. 17. Zamawiający żąda wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 3% całkowitego wynagrodzenia brutto w każdej części zamówienia - zapisy odnośnie zabezpieczenia znajdują się w SWZ. Ze względu na ograniczenie w ilości znaków możliwych do wpisania, Zamawiający odsyła do zapisów SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77314100 Anlegen von Rasen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Cześć I zamówienia: Całoroczne utrzymanie czystości i porządku na drogach gminnych i terenach miejskich w Dzierżoniowie w latach 2024/2025
Beschreibung: 1. Zamawiający powierzy a Wykonawca przyjmie do wykonania w sposób ciągły i nieprzerwany przez czas trwania zamówienia do wykonania usługę polegającą na utrzymaniu czystości i porządku w ramach zadania „Całoroczne utrzymanie czystości i porządku na drogach gminnych i terenach miejskich w Dzierżoniowie w latach 2024/2025”. 2. Zakres przedmiotu zamówienia określony powyżej obejmuje: 1) całoroczne utrzymanie czystości obejmuje następujące czynności: a) codzienne opróżnianie koszy na śmieci, utrzymywanie ich w czystości a w razie potrzeby ich przenoszenie, b) usuwanie złomów i wywrotów drzew w ciągu ... godzin/y (według złożonej oferty), c) bieżące usuwanie nadłamanych i wiszących konarów i gałęzi z drzew i krzewów, d) usuwanie odrostów korzeniowych, podkrzesywanie koron drzew do wysokości ok 3,0 m nad ziemią, e) bieżące usuwanie aktów wandalizmu (m.in. usuwanie graffiti, rozbitych szkieł), f) w sytuacjach nagłych usuwanie nieczystości wynikających ze zdarzeń losowych na drogach w ciągu ….. godzin/y (według złożonej oferty), g) oczyszczanie i udrażnianie wlotów wpustów ulicznych kanalizacji deszczowej polegające na usuwaniu liści, gałęzi i innych zanieczyszczeń, h) grabienie i wywożenie w ciągu 48 godzin zgrabionych liści, i) codzienny przegląd terenów objętych umową oraz bieżące zgłaszanie Zamawiającemu (mailowo i telefonicznie) zagrożeń oraz zniszczeń urządzeń, ławek, koszy i innych elementów małej architektury, j) usuwanie zagrożeń lub zabezpieczanie miejsc, w których stwierdzono zagrożenie w ciągu ….. godzin (według złożonej oferty), poprzez ich wygrodzenie / zataśmowanie oraz powiadomienie Zamawiającego (m.in. uszkodzone obiekty małej architektury, urządzeń drogowych i obiektów przydrożnych związanych z funkcjonowaniem drogi), k) dwukrotne w ciągu roku mycie wiat przystankowych i tablic z rozkładami jazdy (w maju i październiku), 2) letnie utrzymanie obejmuje następujące czynności: a) mechaniczne i ręczne utrzymanie w czystości dróg i placów (wraz z elementami do nich przyległymi, tj. chodnikami, parkingami, zatokami przystankowymi, poboczami, rowami, ciągami pieszych, ścieżkami rowerowymi, pasami zieleni) oraz pozostałych terenów odjętych umową, b) odsłanianie krawężników (obrzeży trawnikowych) oraz odchwaszczanie chodników i ciągów pieszych i rowerowych, c) cykliczne koszenie trawy, przy czym ilość i terminy koszeń należy dostosować do wymogu, by wysokość porostu nie przekraczała 25cm (z wyłączeniem terenów, na których zamawiający określił ilość koszeń) wraz z zabezpieczeniem pni drzew, krzewów innych nasadzeń przed uszkodzeniem podczas koszenia, d) usuwanie pokosu z jezdni, chodników, placów, ścieżek rowerowych i ciągów komunikacyjnych - w dniu koszenia, niezwłocznie jednak nie później niż do godziny 17:00, e) dwukrotne przycinanie i formowanie żywopłotów na terenach objętych umową (w maju i październiku), f) utrzymywanie w czystości obiektów małej architektury (m.in. mycie, usuwanie graffiti); 3) zimowe utrzymanie obejmuje bieżące ręczne sprzątanie terenów objętych umową, polegające na zbieraniu odpadów (m.in. papierów, plastików, psich odchodów, itp.). 3. Przedmiot niniejszego zamówienia Wykonawca będzie realizował przy użyciu sprzętu i urządzeń wyszczególnionych w ofercie. 4. Tereny objęte zamówieniem oraz częstotliwości wykonywania prac w okresie letnim zostały zawarte w załączniku nr 15 do SWZ. 5. Wykonawca jest wytwórcą odpadów w rozumieniu ustawy o odpadach i na nim ciążą wszystkie obowiązki określone w w/w ustawie. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z usunięciem odpadów z miejsca wytworzenia, wykorzystaniem odpadów i ich unieszkodliwieniem. 6. Wykonawca zobowiązuje się do: 1) uzgodnienia z Zamawiającym harmonogramu realizacji usług w ciągu 10 dni od dnia zawarcia umowy oraz wszelkich zmian w tym harmonogramie; 2) wykonania przedmiotu umowy z należytą starannością, terminowo, zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą i doświadczeniem oraz obowiązującymi normami, zasadami bhp oraz przepisami a w szczególności w zakresie ochrony środowiska; 3) zawarcia przed podpisaniem niniejszej umowy, umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej na kwotę nie niższą niż 500.000,00 zł rocznie; 4) stosowania się do wytycznych i wskazówek Zamawiającego, zapewnienie stałego dozoru nad realizacją usługi; 5) utrzymywania ścisłej współpracy z Zamawiającym w celu jak najlepszego wykonywania usług i udzielania Zamawiającemu wyczerpujących informacji w tym zakresie oraz umożliwienie stałego nadzoru nad realizacją usługi oraz zapewnienie możliwości uczestnictwa w przeglądach prowadzonych prac; 6) wyposażenie pracowników wykonujących roboty fizyczne w odpowiedni czysty strój, z nazwą firmy wykonującej prace oraz posiadający odpowiednie elementy odblaskowe; 7) oznakowanie nazwą firmy pojazdów wykorzystywanych do świadczenia usługi; 8) zapewnienie całodobowej łączności telefonicznej umożliwiającej zgłaszanie nagłych zdarzeń związanych z zakresem realizowanej usługi, a w szczególności konieczności zabezpieczenia i usuwania nieczystości wynikających ze zdarzeń losowych; 9) posiadanie bazy magazynowo - transportowej usytuowanej na terenie miasta Dzierżoniowa lub w odległości nie większej niż 20 km od granic miasta; 10) dostarczenia Zamawiającemu w ciągu 10 dni roboczych od dnia podpisania umowy oświadczenia o przeszkoleniu w zakresie BHP oraz ochrony środowiska na stanowiskach pracy pracowników zatrudnionych przy wykonaniu usługi; 11) posiadania i utrzymania w gotowości i sprawności technicznej sprzętu i urządzeń niezbędnych do realizacji przedmiotu umowy zgodnie ze złożoną ofertą, a w przypadku awarii zastąpienie sprzętem o takich samych parametrach technicznych; 12) prowadzenie na bieżąco dokumentacji zawierającej istotne informacje dotyczące terminu, miejsca i zakresu wykonywanych prac i udostępnienie jej do wglądu na każde żądanie Zamawiającego.
Interne Kennung: ZI-1.271.88.2023 Część I zamówienia
Los: LOT-0002
Titel: Część II zamówienia: Utrzymanie dróg wojewódzkich
Beschreibung: 1. Zamawiający powierzy a Wykonawca przyjmie do wykonania w sposób ciągły i nieprzerwany przez czas trwania zamówienia do wykonania usługę polegającą na utrzymaniu czystości i porządku w ramach zadania „Utrzymanie dróg wojewódzkich”. 2. Zakres przedmiotu zamówienia określony powyżej obejmuje: 1) całoroczne utrzymanie czystości obejmuje następujące czynności: a) usuwanie złomów i wywrotów drzew w ciągu ... godzin/y (według złożonej oferty), b) bieżące usuwanie nadłamanych i wiszących konarów i gałęzi z drzew i krzewów, c) usuwanie odrostów korzeniowych, podkrzesywanie koron drzew do wysokości ok 3,0 m nad ziemią, d) bieżące usuwanie aktów wandalizmu (m.in. usuwanie graffiti, rozbitych szkieł), e) w sytuacjach nagłych usuwanie nieczystości wynikających ze zdarzeń losowych na drogach w ciągu ….. godzin/y (według złożonej oferty), f) oczyszczanie i udrażnianie wlotów wpustów ulicznych kanalizacji deszczowej polegające na usuwaniu liści, gałęzi i innych zanieczyszczeń, g) grabienie i wywożenie w ciągu 48 godzin zgrabionych liści, h) codzienny przegląd terenów objętych umową oraz bieżące zgłaszanie Zamawiającemu (mailowo i telefonicznie) zagrożeń oraz zniszczeń urządzeń, ławek, koszy i innych elementów małej architektury, i) usuwanie zagrożeń lub zabezpieczanie miejsc, w których stwierdzono zagrożenie w ciągu ….. godzin (według do złożonej oferty), poprzez ich wygrodzenie / zataśmowanie oraz powiadomienie Zamawiającego (m.in. uszkodzone obiekty małej architektury, urządzeń drogowych i obiektów przydrożnych związanych z funkcjonowaniem drogi), 2) letnie utrzymanie obejmuje następujące czynności: a) mechaniczne i ręczne utrzymanie w czystości dróg (wraz z elementami do nich przyległymi, tj. chodnikami, parkingami, zatokami przystankowymi, poboczami, rowami, ciągami pieszych, ścieżkami rowerowymi, pasami zieleni) oraz pozostałych terenów odjętych umową, b) odsłanianie krawężników (obrzeży trawnikowych) oraz odchwaszczanie chodników i ciągów pieszych i rowerowych, c) cykliczne koszenie trawy, przy czym ilość i terminy koszeń należy dostosować do wymogu, by wysokość porostu nie przekraczała 25cm wraz z zabezpieczeniem pni drzew, krzewów innych nasadzeń przed uszkodzeniem podczas koszenia; d) usuwanie pokosu z jezdni, chodników, placów, ścieżek rowerowych i ciągów komunikacyjnych - w dniu koszenia, niezwłocznie jednak nie później niż do godziny 17:00; e) przycinanie i formowanie żywopłotów na terenach objętych umową (kwiecień), f) utrzymywanie w czystości obiektów małej architektury (m.in. mycie, usuwanie graffiti); 3) zimowe utrzymanie obejmuje bieżące ręczne sprzątanie terenów objętych umową, polegające na zbieraniu odpadów (m.in. papierów, plastików, psich odchodów, itp.). 3. Przedmiot zamówienia Wykonawca będzie realizował przy użyciu sprzętu i urządzeń wyszczególnionych w ofercie. 4. Drogi objęte zamówieniem oraz częstotliwości wykonywania prac w okresie letnim zostały zawarte w załączniku nr 28 do SWZ. 5. Wykonawca jest wytwórcą odpadów w rozumieniu ustawy o odpadach i na nim ciążą wszystkie obowiązki określone w w/w ustawie. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z usunięciem odpadów z miejsca wytworzenia, wykorzystaniem odpadów i ich unieszkodliwieniem. 6. Wykonawca zobowiązuje się do: 1) uzgodnienia z Zamawiającym harmonogramu realizacji usług w ciągu 10 dni od dnia zawarcia umowy oraz wszelkich zmian w tym harmonogramie, 2) wykonania przedmiotu umowy z należytą starannością, terminowo, zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą i doświadczeniem oraz obowiązującymi normami, zasadami bhp oraz przepisami a w szczególności w zakresie ochrony środowiska, 3) zawarcia przed podpisaniem niniejszej umowy, umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej na kwotę nie niższą niż 100.000,00 zł, 4) stosowania się do wytycznych i wskazówek Zamawiającego, zapewnienie stałego dozoru nad realizacją usługi, 5) utrzymywania ścisłej współpracy z Zamawiającym w celu jak najlepszego wykonywania usług i udzielania Zamawiającemu wyczerpujących informacji w tym zakresie oraz umożliwienie stałego nadzoru nad realizacją usługi oraz zapewnienie możliwości uczestnictwa w przeglądach prowadzonych prac, 6) wyposażenie pracowników wykonujących roboty fizyczne w odpowiedni czysty strój, z nazwą firmy wykonującej prace oraz posiadający odpowiednie elementy odblaskowe, 7) oznakowanie nazwą firmy pojazdów wykorzystywanych do świadczenia usługi, 8) zapewnienie całodobowej łączności telefonicznej umożliwiającej zgłaszanie nagłych zdarzeń związanych z zakresem realizowanej usługi, a w szczególności konieczności zabezpieczenia i usuwania nieczystości wynikających ze zdarzeń losowych, 9) posiadanie bazy magazynowo - transportowej usytuowanej na terenie miasta Dzierżoniowa lub w odległości nie większej niż 20 km od granic miasta, 10) dostarczenia Zamawiającemu w ciągu 10 dni roboczych od dnia podpisania umowy oświadczenia o przeszkoleniu w zakresie BHP oraz ochrony środowiska na stanowiskach pracy pracowników zatrudnionych przy wykonaniu usługi, 11) posiadania i utrzymania w gotowości i sprawności technicznej sprzętu i urządzeń niezbędnych do realizacji przedmiotu umowy zgodnie ze złożoną ofertą, a w przypadku awarii zastąpienie sprzętem o takich samych parametrach technicznych, 12) prowadzenie na bieżąco dokumentacji zawierającej istotne informacje dotyczące terminu, miejsca i zakresu wykonywanych prac i udostępnienie jej do wglądu na każde żądanie Zamawiającego.
Interne Kennung: ZI-1.271.88.2023 Część II zamówienia
Los: LOT-0003
Titel: Część III zamówienia: Utrzymanie parków, skwerów i terenów zieleni miejskiej w latach 2024/2025
Beschreibung: 1. Zamawiający powierzy a Wykonawca przyjmie do wykonania w sposób ciągły i nieprzerwany przez czas trwania zamówienia do wykonania usługę polegającą na utrzymaniu czystości i porządku w ramach zadania „Utrzymanie parków, skwerów i terenów zieleni miejskiej w latach 2024/2025”. 2. Zakres przedmiotu zamówienia określony powyżej obejmuje: 1) całoroczne utrzymanie czystości obejmuje następujące czynności: a) codzienne opróżnianie koszy na śmieci, utrzymywanie ich w czystości a w razie potrzeby ich przenoszenie, b) usuwanie złomów i wywrotów drzew w ciągu ... godzin/y (według złożonej oferty), c) bieżące usuwanie nadłamanych i wiszących konarów i gałęzi z drzew i krzewów, d) usuwanie odrostów korzeniowych, podkrzesywanie koron drzew do wysokości ok 3,0 m nad ziemią, e) bieżące usuwanie aktów wandalizmu (m.in. usuwanie graffiti, rozbitych szkieł), f) grabienie i wywożenie w ciągu 48 godzin zgrabionych liści, g) codzienny przegląd terenów objętych umową oraz bieżące zgłaszanie Zamawiającemu (mailowo i telefonicznie) zagrożeń oraz zniszczeń urządzeń, ławek, koszy i innych elementów małej architektury, h) usuwanie zagrożeń lub zabezpieczanie miejsc, w których stwierdzono zagrożenie w ciągu ….. godzin (według złożonej oferty), poprzez ich wygrodzenie / zataśmowanie oraz powiadomienie Zamawiającego (m.in. uszkodzone obiekty małej architektury i innych urządzeń), 2) letnie utrzymanie obejmuje następujące czynności: a) ręczne odchwaszczanie, pielenie, nawożenie i spulchnianie ziemi wokół roślin, usuwanie przekwitniętych kwiatów, kwiatostanów oraz uschniętych części roślin na rabatach kwiatowych, klombach i w donicach kwiatowych, b) wykonywanie cięć ograniczających rozrastanie roślin na chodniki, przejścia, obrzeża, itp., c) pielęgnację, formowanie i usuwanie odrostów drzew rosnących w donicach w centrum miasta, d) bieżącą pielęgnację krzewów na klombach poprzez wycinanie suchych, połamanych porażonych przez czynniki chorobotwórcze i zamierających części roślin, usunięcie gałęzi leżących na ziemi i krzyżujących się oraz pielenie i spulchnianie ziemi wokół roślin, przycinanie i ich formowanie, e) podlewanie kwiatów i krzewów rosnących na klombach, rabatach, w donicach, amplach i wieżach kwiatowych – według potrzeb, f) mechaniczne i ręczne utrzymanie w czystości terenów odjętych umową, g) odsłanianie krawężników (obrzeży trawnikowych) oraz odchwaszczanie chodników i ciągów pieszych i rowerowych, h) cykliczne koszenie trawy, przy czym ilość i terminy koszeń należy dostosować do wymogu, by wysokość porostu nie przekraczała 25cm (z wyłączeniem terenów, na których zamawiający określił ilość koszeń) wraz z zabezpieczeniem pni drzew, krzewów innych nasadzeń przed uszkodzeniem podczas koszenia, i) usuwanie pokosu z chodników, placów i ciągów komunikacyjnych - w dniu koszenia, niezwłocznie jednak nie później niż do godziny 17:00, j) dwukrotne przycinanie i formowanie żywopłotów na terenach objętych umową (w maju i październiku), k) utrzymywanie w czystości obiektów małej architektury (m.in. mycie, usuwanie graffiti); 3) zimowe utrzymanie obejmuje bieżące ręczne sprzątanie terenów objętych umową, polegające na zbieraniu odpadów (m.in. papierów, plastików, psich odchodów, itp.). 3. Przedmiot zamówienia Wykonawca będzie realizował przy użyciu sprzętu i urządzeń wyszczególnionych w ofercie. 4. Tereny objęte zamówieniem oraz częstotliwości wykonywania prac w okresie letnim zostały zawarte w załączniku nr 41 do SWZ. 5. Wykonawca jest wytwórcą odpadów w rozumieniu ustawy o odpadach i na nim ciążą wszystkie obowiązki określone w w/w ustawie. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z usunięciem odpadów z miejsca wytworzenia, wykorzystaniem odpadów i ich unieszkodliwieniem. 6. Wykonawca zobowiązuje się do: 1) uzgodnienia z Zamawiającym harmonogramu realizacji usług w ciągu 10 dni od dnia zawarcia umowy oraz wszelkich zmian w tym harmonogramie, 2) wykonania przedmiotu umowy z należytą starannością, terminowo, zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą i doświadczeniem oraz obowiązującymi normami, zasadami bhp oraz przepisami a w szczególności w zakresie ochrony środowiska, 3) zawarcia przed podpisaniem niniejszej umowy, umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej na kwotę nie niższą niż 200.000,00 zł rocznie, 4) stosowania się do wytycznych i wskazówek Zamawiającego, zapewnienie stałego dozoru nad realizacją usługi, 5) utrzymywania ścisłej współpracy z Zamawiającym w celu jak najlepszego wykonywania usług i udzielania Zamawiającemu wyczerpujących informacji w tym zakresie oraz umożliwienie stałego nadzoru nad realizacją usługi oraz zapewnienie możliwości uczestnictwa w przeglądach prowadzonych prac, 6) wyposażenie pracowników wykonujących roboty fizyczne w odpowiedni czysty strój, z nazwą firmy wykonującej prace oraz posiadający odpowiednie elementy odblaskowe, 7) oznakowanie nazwą firmy pojazdów wykorzystywanych do świadczenia usługi, 8) zapewnienie całodobowej łączności telefonicznej umożliwiającej zgłaszanie nagłych zdarzeń związanych z zakresem realizowanej usługi, a w szczególności konieczności zabezpieczenia i usuwania nieczystości wynikających ze zdarzeń losowych, 9) posiadanie bazy magazynowo - transportowej usytuowanej na terenie miasta Dzierżoniowa lub w odległości nie większej niż 20 km od granic miasta, 10) dostarczenia Zamawiającemu w ciągu 10 dni roboczych od dnia podpisania umowy oświadczenia o przeszkoleniu w zakresie BHP oraz ochrony środowiska na stanowiskach pracy pracowników zatrudnionych przy wykonaniu usługi, 11) posiadania i utrzymania w gotowości i sprawności technicznej sprzętu i urządzeń niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie ze złożoną ofertą, a w przypadku awarii zastąpienie sprzętem o takich samych parametrach technicznych; 12) prowadzenie na bieżąco dokumentacji zawierającej istotne informacje dotyczące terminu, miejsca i zakresu wykonywanych prac i udostępnienie jej do wglądu na każde żądanie Zamawiającego.
Interne Kennung: ZI-1.271.88.2023 Część III zamówienia
Haupteinstufung (cpv): 77314100 Anlegen von Rasen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77312100 Unkrautvernichtung, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Los: LOT-0004
Titel: Część IV zamówienia: Utrzymanie wybranych terenów osiedli mieszkaniowych w latach 2024/2025
Beschreibung: 1. Zamawiający powierzy a Wykonawca przyjmie do wykonania w sposób ciągły i nieprzerwany przez czas trwania zamówienia do wykonania usługę polegającą na utrzymaniu czystości i porządku w ramach zadania „Utrzymanie wybranych terenów osiedli mieszkaniowych w latach 2024/2025”. 2. Zakres przedmiotu zamówienia określony powyżej obejmuje: 1) całoroczne utrzymanie czystości obejmuje następujące czynności: a) codzienne opróżnianie koszy na śmieci, utrzymywanie ich w czystości a w razie potrzeby ich przenoszenie, b) usuwanie złomów i wywrotów drzew w ciągu ... godzin/y (według złożonej oferty), c) bieżące usuwanie nadłamanych i wiszących konarów i gałęzi z drzew i krzewów, d) usuwanie odrostów korzeniowych, podkrzesywanie koron drzew do wysokości ok 3,0 m nad ziemią, e) bieżące usuwanie aktów wandalizmu (m.in. usuwanie graffiti, rozbitych szkieł), f) w sytuacjach nagłych usuwanie nieczystości wynikających ze zdarzeń losowych na drogach w ciągu ….. godzin/y (według złożonej oferty), g) oczyszczanie i udrażnianie wlotów wpustów ulicznych kanalizacji deszczowej polegające na usuwaniu liści, gałęzi i innych zanieczyszczeń, h) grabienie i wywożenie w ciągu 48 godzin zgrabionych liści, i) codzienny przegląd terenów objętych umową oraz bieżące zgłaszanie Zamawiającemu (mailowo i telefonicznie) zagrożeń oraz zniszczeń urządzeń, ławek, koszy i innych elementów małej architektury, j) usuwanie zagrożeń lub zabezpieczanie miejsc, w których stwierdzono zagrożenie w ciągu ….. godzin (według złożonej oferty), poprzez ich wygrodzenie / zataśmowanie oraz powiadomienie Zamawiającego (m.in. uszkodzone obiekty małej architektury, urządzeń drogowych i obiektów przydrożnych związanych z funkcjonowaniem drogi), 2) letnie utrzymanie obejmuje następujące czynności: a) mechaniczne i ręczne utrzymanie w czystości dróg i placów (wraz z elementami do nich przyległymi, tj. chodnikami, parkingami, poboczami, rowami, ciągami pieszych, ścieżkami rowerowymi, pasami zieleni) oraz pozostałych terenów odjętych umową, b) odsłanianie krawężników (obrzeży trawnikowych) oraz odchwaszczanie chodników i ciągów pieszych i rowerowych, c) cykliczne koszenie trawy, przy czym ilość i terminy koszeń należy dostosować do wymogu, by wysokość porostu nie przekraczała 25cm (z wyłączeniem terenów, na których zamawiający określił ilość koszeń) wraz z zabezpieczeniem pni drzew, krzewów innych nasadzeń przed uszkodzeniem podczas koszenia; d) usuwanie pokosu z jezdni, chodników, placów, ścieżek rowerowych i ciągów komunikacyjnych - w dniu koszenia, niezwłocznie jednak nie później niż do godziny 17:00; e) dwukrotne przycinanie i formowanie żywopłotów na terenach objętych umową (w maju i październiku), f) utrzymywanie w czystości obiektów małej architektury (m.in. mycie, usuwanie graffiti); 3) zimowe utrzymanie obejmuje bieżące ręczne sprzątanie terenów objętych umową, polegające na zbieraniu odpadów (m.in. papierów, plastików, psich odchodów, itp.). 3. Przedmiot zamówienia Wykonawca będzie realizował przy użyciu sprzętu i urządzeń wyszczególnionych w ofercie 4. Tereny objęte zamówieniem oraz częstotliwości wykonywania prac w okresie letnim zostały zawarte w załączniku nr 54 do SWZ. 5. Wykonawca jest wytwórcą odpadów w rozumieniu ustawy o odpadach i na nim ciążą wszystkie obowiązki określone w w/w ustawie. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z usunięciem odpadów z miejsca wytworzenia, wykorzystaniem odpadów i ich unieszkodliwieniem. 6. Wykonawca zobowiązuje się do: 1) uzgodnienia z Zamawiającym harmonogramu realizacji usług w ciągu 10 dni od dnia zawarcia umowy oraz wszelkich zmian w tym harmonogramie, 2) wykonania przedmiotu umowy z należytą starannością, terminowo, zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą i doświadczeniem oraz obowiązującymi normami, zasadami bhp oraz przepisami a w szczególności w zakresie ochrony środowiska, 3) zawarcia przed podpisaniem niniejszej umowy, umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej na kwotę nie niższą niż 200.000,00 zł rocznie, 4) stosowania się do wytycznych i wskazówek Zamawiającego, zapewnienie stałego dozoru nad realizacją usługi, 5) utrzymywania ścisłej współpracy z Zamawiającym w celu jak najlepszego wykonywania usług i udzielania Zamawiającemu wyczerpujących informacji w tym zakresie oraz umożliwienie stałego nadzoru nad realizacją usługi oraz zapewnienie możliwości uczestnictwa w przeglądach prowadzonych prac, 6) wyposażenie pracowników wykonujących roboty fizyczne w odpowiedni czysty strój, z nazwą firmy wykonującej prace oraz posiadający odpowiednie elementy odblaskowe, 7) oznakowanie nazwą firmy pojazdów wykorzystywanych do świadczenia usługi, 8) zapewnienie całodobowej łączności telefonicznej umożliwiającej zgłaszanie nagłych zdarzeń związanych z zakresem realizowanej usługi, a w szczególności konieczności zabezpieczenia i usuwania nieczystości wynikających ze zdarzeń losowych, 9) posiadanie bazy magazynowo - transportowej usytuowanej na terenie miasta Dzierżoniowa lub w odległości nie większej niż 20 km od granic miasta, 10) dostarczenia Zamawiającemu w ciągu 10 dni roboczych od dnia podpisania umowy oświadczenia o przeszkoleniu w zakresie BHP oraz ochrony środowiska na stanowiskach pracy pracowników zatrudnionych przy wykonaniu usługi, 11) posiadania i utrzymania w gotowości i sprawności technicznej sprzętu i urządzeń niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie ze złożoną ofertą, a w przypadku awarii zastąpienie sprzętem o takich samych parametrach technicznych, 12) prowadzenie na bieżąco dokumentacji zawierającej istotne informacje dotyczące terminu, miejsca i zakresu wykonywanych prac i udostępnienie jej do wglądu na każde żądanie Zamawiającego.
Interne Kennung: ZI-1.271.88.2023 Część IV zamówienia