2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie usługi wydruku biuletynu wroclaw.pl
Beschreibung: 1. Zamawiający zamówi u Wykonawcy wydruk biuletynu wroclaw.pl w liczbie do 55 (słownie: pięćdziesięciu pięciu) numerów w ramach 30 (słownie: trzydziestu) możliwości. Możliwości zostały opisane w Specyfikacji Warunków Zamówienia. 2. Każdy numer biuletynu zawiera ISSN. 3. W ramach umowy Zamawiający zamówi: a) minimalnie 5% wartości brutto umowy, b) maksymalnie 100% wartości brutto umowy. 4. Specyfikacja techniczna: a) zadruk dwustronny kolorowy (CMYK 4/4), b) format bazowy: szerokość 289 mm i wysokości 350 mm (dopuszczalna tolerancja drukarska +/- 10mm), c) minimalna gramatura to 40 gram/m2, d) papier wykorzystywany do druku biuletynu musi spełniać aspekt środowiskowy tj. pochodzić z recyklingu lub surowca pochodzącego z odpowiedzialnie zarządzanych lasów, co wykonawca potwierdzi, stosownym certyfikatem np. FSC, PEFC, Der Blaue Engel lub dokumentem równoważnym. 5. Istnieje możliwość zmiany formatu bazowego wydruku numeru biuletynu za zgodą obu Stron, o ile Wykonawca posiada warunki techniczne do wykonania wydruku w innym formacie niż zadeklarowany format bazowy. Wszystkie zmiany musza uzyskać akceptację Zamawiającego. 6. Każdy egzemplarz biuletynu musi spełniać wymogi specyfikacji technicznej wskazanej w przedmiocie zamówienia. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wszystkie informacje dotyczące prowadzonego postępowania w tym m in. (terminu wykonania zamówienia, podstaw wykluczenia, warunków udziału w postępowaniu, podmiotowych środków dowodowych, przedmiotowych środków dowodowych, wymagań dotyczących wadium, terminu związania ofertą, sposobu oraz terminu składania i otwarcia ofert, opisu sposobu obliczenia ceny, opisu kryteriów, zabezpieczenie należytego wykonania umowy) zawarte zostały w Specyfikacji Warunków Zamówienia, która/-y jest dostępny na nw. stronach internetowych: a) https://araw.pl/ b) https://bip.araw.pl/ c) https://ezamowienia.gov.pl/
Interne Kennung: ZP/PN/14/2025/ARAWSA
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający po przenalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących przedmiotowemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie postępowania z zachowaniem pełnego terminu na składanie ofert nie jest bezwzględnie konieczne. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zagwarantowania ciągłości dostaw biuletynu wroclaw.pl, który posiada formę wydawniczą tygodnika. Biuletyn jest kluczowym sposobem komunikacji z mieszkańcami, a w szczególności z dość liczną grupą osób wykluczonych cyfrowo. Miasto Wrocław potrzebuje szybko i skutecznie informować mieszkańców o zmianach w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej, które wynikają z licznych remontów oraz nowo otwieranych inwestycji. Początek 2026 r. to moment, w którym wiele z tych przedsięwzięć nabierze ostatecznego kształtu, a więc brak możliwości wydawania biuletynu w tym okresie będzie niósł negatywne skutki dla mieszkańców gminy. Przesłanką pilnej potrzeby mogą być nie tylko względny społeczne i organizacyjne, ale tez ważny interes Zamawiającego. Środki, które Zamawiający pozyskuje na swoją działalność, są w sposób istotny skorelowane z jego działalnością wydawniczą i redaktorską. Podmioty zlecające Zamawiającemu zadania, wymagają by przekazywane przez niego informacje docierały do mieszkańców, nie tylko drogą elektroniczną, ale też za pośrednictwem fizycznego nośnika, który stanowi biuletyn. Brak możliwości wydawania biuletynu mógłby zachwiać możliwościami spółki, w zakresie wywiązania się ze zleconych zadań, co uderzałoby znacząco w jej interes jako Zamawiającego. Skrócenie terminu nie wpłynie ponadto negatywnie na konkurencyjność trybu zamówienia. Przetarg nie wymaga przygotowania złożonej i skomplikowanej specyfikacji technicznej, która obliguje Wykonawców do wielodniowych przygotowań oraz konsultacji z wyspecjalizowanymi podmiotami. Żaden Wykonawca nie zostanie pozbawiony możliwość udziału w postępowaniu. Biorąc pod uwagę charakter przedmiotu zamówienia oraz fakt, że postępowanie jest realizowane w podobnej formie od ponad 3 (słownie: trzech) lat przygotowanie ofert nie będzie zdaniem Zamawiającego czasochłonne. W istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składania ofert jest w pełni uzasadnione w oparciu o nadmienione powyżej przesłanki.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79810000 Druckereidienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonanie usługi wydruku biuletynu Wroclaw.pl
Beschreibung: Zamawiający zamówi u Wykonawcy wydruk biuletynu wroclaw.pl w liczbie do 55 (słownie: pięćdziesięciu pięciu) numerów w ramach 30 (słownie: trzydziestu) możliwości. Możliwości zostały opisane w Specyfikacji Warunków Zamówienia. 2. Każdy numer biuletynu zawiera ISSN. 3. W ramach umowy Zamawiający zamówi: a) minimalnie 5% wartości brutto umowy, b) maksymalnie 100% wartości brutto umowy. 4. Specyfikacja techniczna: a) zadruk dwustronny kolorowy (CMYK 4/4), b) format bazowy: szerokość 289 mm i wysokości 350 mm (dopuszczalna tolerancja drukarska +/- 10mm), c) minimalna gramatura to 40 gram/m2, d) papier wykorzystywany do druku biuletynu musi spełniać aspekt środowiskowy tj. pochodzić z recyklingu lub surowca pochodzącego z odpowiedzialnie zarządzanych lasów, co wykonawca potwierdzi, stosownym certyfikatem np. FSC, PEFC, Der Blaue Engel lub dokumentem równoważnym. 5. Istnieje możliwość zmiany formatu bazowego wydruku numeru biuletynu za zgodą obu Stron, o ile Wykonawca posiada warunki techniczne do wykonania wydruku w innym formacie niż zadeklarowany format bazowy. Wszystkie zmiany musza uzyskać akceptację Zamawiającego. 6. Każdy egzemplarz biuletynu musi spełniać wymogi specyfikacji technicznej wskazanej w przedmiocie zamówienia. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wszystkie informacje dotyczące prowadzonego postępowania w tym m in. (terminu wykonania zamówienia, podstaw wykluczenia, warunków udziału w postępowaniu, podmiotowych środków dowodowych, przedmiotowych środków dowodowych, wymagań dotyczących wadium, terminu związania ofertą, sposobu oraz terminu składania i otwarcia ofert, opisu sposobu obliczenia ceny, opisu kryteriów, zabezpieczenie należytego wykonania umowy) zawarte zostały w Specyfikacji Warunków Zamówienia, która/-y jest dostępny na nw. stronach internetowych: a) https://araw.pl/ b) https://bip.araw.pl/ c) https://ezamowienia.gov.pl/