2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Lędziny oraz prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu gminy Lędziny oraz prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), zgodnie z przepisami wynikającymi z: a) ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 733), b) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.), c) Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r. poz. 122), d) Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz.U. z 2017 r. poz. 2412), e) Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 906), f) Planu gospodarki odpadami dla województwa śląskiego na lata 2023-2028. 2. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia i zagospodarowania odpadów komunalnych, przekazanych przez właścicieli nieruchomości według podziału na następujące frakcje: 1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, 2) papier, 3) metale, 4) tworzywa sztuczne, 5) szkło, 6) odpady opakowaniowe wielomateriałowe, 7) bioodpady, 8) odpady niebezpieczne, 9) zużyte baterie i akumulatory, 10) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, 11) zużyte opony, 12) meble i inne odpady wielkogabarytowe, 13) przeterminowane leki i chemikalia, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki, 14) odpady tekstyliów i odzieży, 15) odpady budowlane i rozbiórkowe, 16) popiół z palenisk domowych. 3. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych zarówno niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odpadów gromadzonych w sposób selektywny: 1) papier, 2) szkło, 3) metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, 4) bioodpady, 5) meble i inne odpady wielkogabarytowe, 6) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, 7) popiół z palenisk domowych. 4. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia i zagospodarowania odpadów komunalnych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przekazanych przez właścicieli nieruchomości według podziału na frakcje: 1) odpady niebezpieczne, 2) zużyte baterie i akumulatory, 3) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, 4) zużyte opony, 5) meble i inne odpady wielkogabarytowe, 6) przeterminowane leki i chemikalia, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki, 7) odpady tekstyliów i odzieży, 8) odpady budowlane i rozbiórkowe, 9) odpady komunalne gromadzone w sposób selektywny: metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, papier, szkło, bioodpady w postaci odpadów zielonych. 5. Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania odbioru i zagospodarowania przeterminowanych leków z co najmniej trzech aptek zlokalizowanych na terenie Gminy Lędziny. Odpady te będą dostarczane do aptek przez mieszkańców Gminy Lędziny. Wykonawca zobowiązany jest do ustawienia specjalistycznych pojemników na przeterminowane leki, w terminie 14 dni od momentu rozpoczęcia realizacji umowy i odbierania przeterminowanych leków po telefonicznym zgłoszeniu właściciela apteki, w terminie do 3 dni roboczych. 6. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów odzieży i tekstyliów, na podstawie telefonicznego zgłoszenia właściciela nieruchomości (w przypadku zabudowy wielolokalowej podmiotu o którym mowa w art. 2 ust. 4 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach). Odbiór odpadów powinien nastąpić w terminie 7 dni od momentu otrzymania zgłoszenia przez Wykonawcę. Zgłoszenia będą przyjmowane w dni robocze, w godzinach pracy Wykonawcy. W przypadku zabudowy jednorodzinnej odbiorowi podlegają odpady w postaci zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpady odzieży i tekstyliów wystawione przed bramą posesji, w przypadku zabudowy wielolokalowej odpady będą odbierane z miejsc gromadzenia odpadów. 7. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru bioodpadów w postaci choinek (drzewek bożonarodzeniowych) na podstawie telefonicznego zgłoszenia właściciela nieruchomości (w przypadku zabudowy wielolokalowej podmiotu o którym mowa w art. 2 ust. 4 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach). Zgłoszenia będą przyjmowane przez Wykonawcę w terminie od 1 do 15 lutego 2026 r., w dni robocze, w godzinach pracy Wykonawcy. W przypadku zabudowy jednorodzinnej odbiorowi podlegają choinki (drzewka bożonarodzeniowe) wystawione przed bramą posesji, w przypadku zabudowy wielolokalowej choinki (drzewka bożonarodzeniowe) będą odbierane z miejsc gromadzenia odpadów. 8. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych zgodnie z regulacją prawa miejscowego (obowiązujące uchwały), a w przypadku nieruchomości wielolokalowej również niezwłocznie po zapełnieniu pojemnika oraz po każdym zgłoszeniu Zamawiającego, w ciągu 2 dni od dnia zgłoszenia. 9. Wykonawca w ramach świadczenia usługi jest zobowiązany do zorganizowania i prowadzenia na terenie gminy Lędziny Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), do którego właściciele nieruchomości będą uprawnieni bezpłatnie przekazywać frakcje odpadów wymienione w pkt 4. Wszystkie zapisy obejmuje OPZ przekazany Wykonawcy.
Interne Kennung: BZP.271.26.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu gminy Lędziny oraz prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), zgodnie z przepisami wynikającymi z: a) ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 733), b) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.), c) Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r. poz. 122), d) Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz.U. z 2017 r. poz. 2412), e) Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 906), f) Planu gospodarki odpadami dla województwa śląskiego na lata 2023-2028.