773177-2025 - Wettbewerb
Polen – Straßentransport/-beförderung – Dowóz i opieka nad uczniami dowożonymi do publicznych przedszkoli, szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Milicz w roku szkolnym: 02.01.2026 r. do 26.06.2026 r. oraz od 01.09.2026 r. do 31.12.2026 roku
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDowóz i opieka nad uczniami dowożonymi do publicznych przedszkoli, szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Milicz w roku szkolnym: 02.01.2026 r. do 26.06.2026 r. oraz od 01.09.2026 r. do 31.12.2026 roku
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest nabycie biletów miesięcznych przez Gminę Milicz dla dzieci na zasadach określonych w art. 5 ust. 1 i art. 5a ustawy z dnia 20 czerwca 1992 roku o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 380) oraz dowóz i opieka nad uczniami dowożonymi do publicznych przedszkoli, szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Milicz w roku szkolnym: od 2.01.2026 r. do 26.06.2026 r. oraz od 1.09.2026 r. do 31.12.2026 roku.
Interne KennungIFE.271.16.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I - dowóz i 4 odwozy uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 i Szkoły Muzycznej I Stopnia w Miliczu oraz dowóz i odwóz wychowanków Przedszkola Samorządowego w Miliczu
BeschreibungDo obowiązków Wykonawcy należy: 1.Dowóz uczniów w dniach nauki szkolnej w miejscowościach: Duchowo, Gogołowice, Marchwice, Lasowice, Karminek, Kaszowo, Kąty, Koruszka, Miłochowice, Piękocin, Pogórzyno, Postolin, Ruda Milicka, Sławoszowice, Stawczyk, Stawiec, Stawno, Świętoszyn, Wałkowa, Wszewilki; Szacowana liczba uczniów, dla których zamawiający wykupi bilety miesięczne w okresie realizacji zamówienia: SP 2 – 254 obustronne, 39 jednostronne, Przedszkole Samorządowe - 14 obustronne, 4 jednostronne Razem: 268 obustronne, 43 jednostronne; 2.Ustalenie w uzgodnieniu z Zamawiającym i Dyrektorami szkół, do których realizowany jest dowóz rozkładu jazdy autobusów: - w okresie roku szkolnego; - na dzień rozpoczęcia roku szkolnego, dzień zakończenia roku szkolnego, egzaminów klas 8, dni wskazanych przez dyrektora jako wolnych od zajęć dydaktycznych; 3. Zapewnienie w czasie przewozu opieki nad przewożonymi uczniom, sprawowanej przez osobę posiadającą kwalifikacje pedagogiczne oraz ukończony kurs w zakresie udzielania pierwszej pomocy, inną niż kierowca. Przez kwalifikacje pedagogiczne należy rozumieć posiadanie kwalifikacji niezbędnych do zajmowania stanowiska nauczyciela w rozumieniu przypisów art. 9 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 986, ze zm.) lub ukończenie kursu pedagogicznego lub ukończenie kursu kierowników wycieczek. 4. Umożliwienia bezpiecznego wsiadania i wysiadania z pojazdu na przystankach wskazanych przez zamawiającego, 5.Zapewnienie ogrzewania w pojeździe oraz zapewnienie temperatury min. 16 stopni Celsjusza w pojeździe podczas przewozu w okresie od 2 stycznia 2026 do 31 marca 2026 oraz od 1 października 2026 r. do 31 grudnia 2026r. 6. Zapewnienie przewożonym uczniom, którzy posiadają zakupione bilety, miejsc siedzących. Wykonawca ma obowiązek zapewnić pierwszeństwo przewozu uczniom korzystającym z biletów miesięcznych ulgowych, 7. Zapewnienie zastępstwa w razie braku możliwości osobistego wykonywania przedmiotu zamówienia, 8. Przygotowanie, w uzgodnieniu z Zamawiającym, szczegółowego wykazu tras dla poszczególnych części przedmiotowego zamówienia. 9. Zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz.U. z 2024 r. poz. 1802, ze zm.), przed nawiązaniem z osobą stosunku pracy lub przed dopuszczeniem osoby do działalności związanej z opieką nad dziećmi przewoźnik obowiązany jest do uzyskania informacji, czy dane tej osoby są zamieszczone w rejestrze z dostępem ograniczonym. 10. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie dowozu (nie dotyczy opieki) uczniów i osób, których dotyczy przedmiotowe zamówienie. 11. Dni wolne, w których przewoźnik nie świadczy usług dowozu: W 2026 roku dni ustawowo wolne od pracy przypadają: •1 stycznia (czwartek) - Nowy Rok, •6 stycznia (wtorek) - Trzech Króli •1 maja (piątek) - Święto Pracy •3 maja (niedziela) - Święto Konstytucji 3 Maja •4 czerwca (czwartek) - Boże Ciało •1 listopada (niedziela) - Wszystkich Świętych •11 listopada (środa) - Narodowe Święto Niepodległości •24 grudnia (czwartek) - Wigilia •25 grudnia (piątek) - pierwszy dzień Bożego Narodzenia •26 grudnia (sobota) - drugi dzień Bożego Narodzenia Dodatkowo do dyspozycji dyrektora w każdym roku szkolnym będzie przypadało 5 dni wolnych od zajęć dydaktycznych (nie uwzględniając w tych dniach egzaminów kl. 8), w których ma być zorganizowany dowóz do szkół. Przewoźnik uzgodni w porozumieniu z dyrektorem i przedłoży informację zamawiającemu: za pierwszy semestr do 31 grudnia 2025, za drugi semestr do 31 sierpnia 2026. 12. Przedmiotowe usługi muszą być wykonywane autobusami dopuszczonymi do ruchu tj. z ważnymi badaniami technicznymi oraz ważnymi polisami ubezpieczenia komunikacyjnego OC + NNW. Przedmiotowe zamówienie dotyczy zapewnienia przewozów na liniach regularnych dla szacunkowej liczby 760 uczniów ( w tym dla 50 uczniów bilety jednostronne). 13. Przedmiotowe zamówienie jest zamówieniem udzielanym w częściach. 14. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Wykonawcy mogą złożyć ofertę do jednej, kilku lub wszystkich części zamówienia. 15. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień podobnych w trybie z wolnej ręki do wartości 20% wartości zam. podstawowego ( art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy PZP ). (...) 17.Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 18. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej.
Interne KennungIFE.271.16.2025 - Część I
LosLOT-0002
TitelCzęść II - dowóz i 3 odwozy uczniów Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Sułowie oraz dowóz i 3 odwozy uczniów Szkoły Podstawowej w Dunkowej
BeschreibungDo obowiązków Wykonawcy należy: 1.Dowóz uczniów w dniach nauki szkolnej w miejscowościach: Baranowice, Brzezina Sułowska, Brzezina Sułowska Osada, Grabówka, Gruszeczka, Łąki, Miłosławice, Niezgoda, Olsza, Piotrkosice, Piotrkosice - osada, Pracze, Ruda Sułowska, Słączno, Sulimierz, Węgrzynów, Wilkowo; Szacowana liczba uczniów, dla których zamawiający wykupi bilety miesięczne w okresie realizacji zamówienia: SP Dunkowa 59 obustronnych; 0 jednostronne SP Sułów 148 obustronne, 7 jednostronnych Razem: 207 obustronne, 7 jednostronnych 2.Ustalenie w uzgodnieniu z Zamawiającym i Dyrektorami szkół, do których realizowany jest dowóz rozkładu jazdy autobusów: - w okresie roku szkolnego; - na dzień rozpoczęcia roku szkolnego, dzień zakończenia roku szkolnego, egzaminów klas 8, dni wskazanych przez dyrektora jako wolnych od zajęć dydaktycznych; 3. Zapewnienie w czasie przewozu opieki nad przewożonymi uczniom, sprawowanej przez osobę posiadającą kwalifikacje pedagogiczne oraz ukończony kurs w zakresie udzielania pierwszej pomocy, inną niż kierowca. Przez kwalifikacje pedagogiczne należy rozumieć posiadanie kwalifikacji niezbędnych do zajmowania stanowiska nauczyciela w rozumieniu przypisów art. 9 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 986, ze zm.) lub ukończenie kursu pedagogicznego lub ukończenie kursu kierowników wycieczek. 4. Umożliwienia bezpiecznego wsiadania i wysiadania z pojazdu na przystankach wskazanych przez zamawiającego, 5.Zapewnienie ogrzewania w pojeździe oraz zapewnienie temperatury min. 16 stopni Celsjusza w pojeździe podczas przewozu w okresie od 2 stycznia 2026 do 31 marca 2026 oraz od 1 października 2026 r. do 31 grudnia 2026r. 6. Zapewnienie przewożonym uczniom, którzy posiadają zakupione bilety, miejsc siedzących. Wykonawca ma obowiązek zapewnić pierwszeństwo przewozu uczniom korzystającym z biletów miesięcznych ulgowych, 7. Zapewnienie zastępstwa w razie braku możliwości osobistego wykonywania przedmiotu zamówienia, 8. Przygotowanie, w uzgodnieniu z Zamawiającym, szczegółowego wykazu tras dla poszczególnych części przedmiotowego zamówienia. 9. Zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz.U. z 2024 r. poz. 1802, ze zm.), przed nawiązaniem z osobą stosunku pracy lub przed dopuszczeniem osoby do działalności związanej z opieką nad dziećmi przewoźnik obowiązany jest do uzyskania informacji, czy dane tej osoby są zamieszczone w rejestrze z dostępem ograniczonym. 10. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie dowozu (nie dotyczy opieki) uczniów i osób, których dotyczy przedmiotowe zamówienie. 11. Dni wolne, w których przewoźnik nie świadczy usług dowozu: W 2026 roku dni ustawowo wolne od pracy przypadają: •1 stycznia (czwartek) - Nowy Rok, •6 stycznia (wtorek) - Trzech Króli •1 maja (piątek) - Święto Pracy •3 maja (niedziela) - Święto Konstytucji 3 Maja •4 czerwca (czwartek) - Boże Ciało •1 listopada (niedziela) - Wszystkich Świętych •11 listopada (środa) - Narodowe Święto Niepodległości •24 grudnia (czwartek) - Wigilia •25 grudnia (piątek) - pierwszy dzień Bożego Narodzenia •26 grudnia (sobota) - drugi dzień Bożego Narodzenia Dodatkowo do dyspozycji dyrektora w każdym roku szkolnym będzie przypadało 5 dni wolnych od zajęć dydaktycznych (nie uwzględniając w tych dniach egzaminów kl. 8), w których ma być zorganizowany dowóz do szkół. Przewoźnik uzgodni w porozumieniu z dyrektorem i przedłoży informację zamawiającemu: za pierwszy semestr do 31 grudnia 2025, za drugi semestr do 31 sierpnia 2026. 12. Przedmiotowe usługi muszą być wykonywane autobusami dopuszczonymi do ruchu tj. z ważnymi badaniami technicznymi oraz ważnymi polisami ubezpieczenia komunikacyjnego OC + NNW. Przedmiotowe zamówienie dotyczy zapewnienia przewozów na liniach regularnych dla szacunkowej liczby 760 uczniów ( w tym dla 50 uczniów bilety jednostronne). 13. Przedmiotowe zamówienie jest zamówieniem udzielanym w częściach. 14. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Wykonawcy mogą złożyć ofertę do jednej, kilku lub wszystkich części zamówienia. 15. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień podobnych w trybie z wolnej ręki do wartości 20% wartości zam. podstawowego ( art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy PZP ).(...) 17.Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 18. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej.
Interne KennungIFE.271.16.2025 - Część II
LosLOT-0003
TitelCzęść III - dowóz i 2 odwozy uczniów Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz we Wziąchowie Wielkim
BeschreibungDo obowiązków Wykonawcy należy: 1.Dowóz uczniów w dniach nauki szkolnej w miejscowościach: Bracław, Gądkowice, Gądkowice - leśniczówka, Gołkowo, Joachimówka, Latkowa, Ostrowąsy, Potasznia, Wodników Górny, Wziąchowo Małe; Szacowana liczba uczniów, dla których zamawiający wykupi bilety miesięczne w okresie realizacji zamówienia: Obustronne – 95 2.Ustalenie w uzgodnieniu z Zamawiającym i Dyrektorami szkół, do których realizowany jest dowóz rozkładu jazdy autobusów: - w okresie roku szkolnego; - na dzień rozpoczęcia roku szkolnego, dzień zakończenia roku szkolnego, egzaminów klas 8, dni wskazanych przez dyrektora jako wolnych od zajęć dydaktycznych; 3. Zapewnienie w czasie przewozu opieki nad przewożonymi uczniom, sprawowanej przez osobę posiadającą kwalifikacje pedagogiczne oraz ukończony kurs w zakresie udzielania pierwszej pomocy, inną niż kierowca. Przez kwalifikacje pedagogiczne należy rozumieć posiadanie kwalifikacji niezbędnych do zajmowania stanowiska nauczyciela w rozumieniu przypisów art. 9 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 986, ze zm.) lub ukończenie kursu pedagogicznego lub ukończenie kursu kierowników wycieczek. 4. Umożliwienia bezpiecznego wsiadania i wysiadania z pojazdu na przystankach wskazanych przez zamawiającego, 5.Zapewnienie ogrzewania w pojeździe oraz zapewnienie temperatury min. 16 stopni Celsjusza w pojeździe podczas przewozu w okresie od 2 stycznia 2026 do 31 marca 2026 oraz od 1 października 2026 r. do 31 grudnia 2026r. 6. Zapewnienie przewożonym uczniom, którzy posiadają zakupione bilety, miejsc siedzących. Wykonawca ma obowiązek zapewnić pierwszeństwo przewozu uczniom korzystającym z biletów miesięcznych ulgowych, 7. Zapewnienie zastępstwa w razie braku możliwości osobistego wykonywania przedmiotu zamówienia, 8. Przygotowanie, w uzgodnieniu z Zamawiającym, szczegółowego wykazu tras dla poszczególnych części przedmiotowego zamówienia. 9. Zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz.U. z 2024 r. poz. 1802, ze zm.), przed nawiązaniem z osobą stosunku pracy lub przed dopuszczeniem osoby do działalności związanej z opieką nad dziećmi przewoźnik obowiązany jest do uzyskania informacji, czy dane tej osoby są zamieszczone w rejestrze z dostępem ograniczonym. 10. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie dowozu (nie dotyczy opieki) uczniów i osób, których dotyczy przedmiotowe zamówienie. 11. Dni wolne, w których przewoźnik nie świadczy usług dowozu: W 2026 roku dni ustawowo wolne od pracy przypadają: •1 stycznia (czwartek) - Nowy Rok, •6 stycznia (wtorek) - Trzech Króli •1 maja (piątek) - Święto Pracy •3 maja (niedziela) - Święto Konstytucji 3 Maja •4 czerwca (czwartek) - Boże Ciało •1 listopada (niedziela) - Wszystkich Świętych •11 listopada (środa) - Narodowe Święto Niepodległości •24 grudnia (czwartek) - Wigilia •25 grudnia (piątek) - pierwszy dzień Bożego Narodzenia •26 grudnia (sobota) - drugi dzień Bożego Narodzenia Dodatkowo do dyspozycji dyrektora w każdym roku szkolnym będzie przypadało 5 dni wolnych od zajęć dydaktycznych (nie uwzględniając w tych dniach egzaminów kl. 8), w których ma być zorganizowany dowóz do szkół. Przewoźnik uzgodni w porozumieniu z dyrektorem i przedłoży informację zamawiającemu: za pierwszy semestr do 31 grudnia 2025, za drugi semestr do 31 sierpnia 2026. 12. Przedmiotowe usługi muszą być wykonywane autobusami dopuszczonymi do ruchu tj. z ważnymi badaniami technicznymi oraz ważnymi polisami ubezpieczenia komunikacyjnego OC + NNW. Przedmiotowe zamówienie dotyczy zapewnienia przewozów na liniach regularnych dla szacunkowej liczby 760 uczniów ( w tym dla 50 uczniów bilety jednostronne). 13. Przedmiotowe zamówienie jest zamówieniem udzielanym w częściach. 14. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Wykonawcy mogą złożyć ofertę do jednej, kilku lub wszystkich części zamówienia. 15. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień podobnych w trybie z wolnej ręki do wartości 20% wartości zam. podstawowego ( art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy PZP ).(...) 17.Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 18. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej.
Interne KennungIFE.271.16.2025 - Część III
LosLOT-0004
TitelCzęść IV - dowóz i 2 odwozy (4 razy w tygodniu) oraz 3 odwozy (jeden raz w tygodniu) uczniów Szkoły Podstawowej we Wróblińcu
BeschreibungDo obowiązków Wykonawcy należy: 1.Dowóz uczniów w dniach nauki szkolnej w miejscowościach: Wrocławice, Latkowa, Bartniki, Górka, Kolęda, Wielgie Milickie Szacowana liczba uczniów, dla których zamawiający wykupi bilety miesięczne w okresie realizacji zamówienia: Obustronne - 45 2.Ustalenie w uzgodnieniu z Zamawiającym i Dyrektorami szkół, do których realizowany jest dowóz rozkładu jazdy autobusów: - w okresie roku szkolnego; - na dzień rozpoczęcia roku szkolnego, dzień zakończenia roku szkolnego, egzaminów klas 8, dni wskazanych przez dyrektora jako wolnych od zajęć dydaktycznych; 3. Zapewnienie w czasie przewozu opieki nad przewożonymi uczniom, sprawowanej przez osobę posiadającą kwalifikacje pedagogiczne oraz ukończony kurs w zakresie udzielania pierwszej pomocy, inną niż kierowca. Przez kwalifikacje pedagogiczne należy rozumieć posiadanie kwalifikacji niezbędnych do zajmowania stanowiska nauczyciela w rozumieniu przypisów art. 9 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 986, ze zm.) lub ukończenie kursu pedagogicznego lub ukończenie kursu kierowników wycieczek. 4. Umożliwienia bezpiecznego wsiadania i wysiadania z pojazdu na przystankach wskazanych przez zamawiającego, 5.Zapewnienie ogrzewania w pojeździe oraz zapewnienie temperatury min. 16 stopni Celsjusza w pojeździe podczas przewozu w okresie od 2 stycznia 2026 do 31 marca 2026 oraz od 1 października 2026 r. do 31 grudnia 2026r. 6. Zapewnienie przewożonym uczniom, którzy posiadają zakupione bilety, miejsc siedzących. Wykonawca ma obowiązek zapewnić pierwszeństwo przewozu uczniom korzystającym z biletów miesięcznych ulgowych, 7. Zapewnienie zastępstwa w razie braku możliwości osobistego wykonywania przedmiotu zamówienia, 8. Przygotowanie, w uzgodnieniu z Zamawiającym, szczegółowego wykazu tras dla poszczególnych części przedmiotowego zamówienia. 9. Zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz.U. z 2024 r. poz. 1802, ze zm.), przed nawiązaniem z osobą stosunku pracy lub przed dopuszczeniem osoby do działalności związanej z opieką nad dziećmi przewoźnik obowiązany jest do uzyskania informacji, czy dane tej osoby są zamieszczone w rejestrze z dostępem ograniczonym. 10. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie dowozu (nie dotyczy opieki) uczniów i osób, których dotyczy przedmiotowe zamówienie. 11. Dni wolne, w których przewoźnik nie świadczy usług dowozu: W 2026 roku dni ustawowo wolne od pracy przypadają: •1 stycznia (czwartek) - Nowy Rok, •6 stycznia (wtorek) - Trzech Króli •1 maja (piątek) - Święto Pracy •3 maja (niedziela) - Święto Konstytucji 3 Maja •4 czerwca (czwartek) - Boże Ciało •1 listopada (niedziela) - Wszystkich Świętych •11 listopada (środa) - Narodowe Święto Niepodległości •24 grudnia (czwartek) - Wigilia •25 grudnia (piątek) - pierwszy dzień Bożego Narodzenia •26 grudnia (sobota) - drugi dzień Bożego Narodzenia Dodatkowo do dyspozycji dyrektora w każdym roku szkolnym będzie przypadało 5 dni wolnych od zajęć dydaktycznych (nie uwzględniając w tych dniach egzaminów kl. 8), w których ma być zorganizowany dowóz do szkół. Przewoźnik uzgodni w porozumieniu z dyrektorem i przedłoży informację zamawiającemu: za pierwszy semestr do 31 grudnia 2025, za drugi semestr do 31 sierpnia 2026. 12. Przedmiotowe usługi muszą być wykonywane autobusami dopuszczonymi do ruchu tj. z ważnymi badaniami technicznymi oraz ważnymi polisami ubezpieczenia komunikacyjnego OC + NNW. Przedmiotowe zamówienie dotyczy zapewnienia przewozów na liniach regularnych dla szacunkowej liczby 760 uczniów ( w tym dla 50 uczniów bilety jednostronne). 13. Przedmiotowe zamówienie jest zamówieniem udzielanym w częściach. 14. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Wykonawcy mogą złożyć ofertę do jednej, kilku lub wszystkich części zamówienia. 15. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień podobnych w trybie z wolnej ręki do wartości 20% wartości zam. podstawowego ( art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy PZP ). (...) 17.Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 18. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej.
Interne KennungIFE.271.16.2025 - Część IV
LosLOT-0005
TitelCzęść V - dowóz i 2 odwozy uczniów Szkoły Podstawowej w Nowym Zamku
BeschreibungDo obowiązków Wykonawcy należy: 1.Dowóz uczniów w dniach nauki szkolnej w miejscowościach: Nowy Zamek, Godnowa, Tworzymirki, Tworzymirki Górne, Średzina, Dzierzgów, Jankowa; Szacowana liczba uczniów, dla których zamawiający wykupi bilety miesięczne w okresie realizacji zamówienia: Obustronne - 61 2.Ustalenie w uzgodnieniu z Zamawiającym i Dyrektorami szkół, do których realizowany jest dowóz rozkładu jazdy autobusów: - w okresie roku szkolnego; - na dzień rozpoczęcia roku szkolnego, dzień zakończenia roku szkolnego, egzaminów klas 8, dni wskazanych przez dyrektora jako wolnych od zajęć dydaktycznych; 3. Zapewnienie w czasie przewozu opieki nad przewożonymi uczniom, sprawowanej przez osobę posiadającą kwalifikacje pedagogiczne oraz ukończony kurs w zakresie udzielania pierwszej pomocy, inną niż kierowca. Przez kwalifikacje pedagogiczne należy rozumieć posiadanie kwalifikacji niezbędnych do zajmowania stanowiska nauczyciela w rozumieniu przypisów art. 9 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 986, ze zm.) lub ukończenie kursu pedagogicznego lub ukończenie kursu kierowników wycieczek. 4. Umożliwienia bezpiecznego wsiadania i wysiadania z pojazdu na przystankach wskazanych przez zamawiającego, 5.Zapewnienie ogrzewania w pojeździe oraz zapewnienie temperatury min. 16 stopni Celsjusza w pojeździe podczas przewozu w okresie od 2 stycznia 2026 do 31 marca 2026 oraz od 1 października 2026 r. do 31 grudnia 2026r. 6. Zapewnienie przewożonym uczniom, którzy posiadają zakupione bilety, miejsc siedzących. Wykonawca ma obowiązek zapewnić pierwszeństwo przewozu uczniom korzystającym z biletów miesięcznych ulgowych, 7. Zapewnienie zastępstwa w razie braku możliwości osobistego wykonywania przedmiotu zamówienia, 8. Przygotowanie, w uzgodnieniu z Zamawiającym, szczegółowego wykazu tras dla poszczególnych części przedmiotowego zamówienia. 9. Zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz.U. z 2024 r. poz. 1802, ze zm.), przed nawiązaniem z osobą stosunku pracy lub przed dopuszczeniem osoby do działalności związanej z opieką nad dziećmi przewoźnik obowiązany jest do uzyskania informacji, czy dane tej osoby są zamieszczone w rejestrze z dostępem ograniczonym. 10. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie dowozu (nie dotyczy opieki) uczniów i osób, których dotyczy przedmiotowe zamówienie. 11. Dni wolne, w których przewoźnik nie świadczy usług dowozu: W 2026 roku dni ustawowo wolne od pracy przypadają: •1 stycznia (czwartek) - Nowy Rok, •6 stycznia (wtorek) - Trzech Króli •1 maja (piątek) - Święto Pracy •3 maja (niedziela) - Święto Konstytucji 3 Maja •4 czerwca (czwartek) - Boże Ciało •1 listopada (niedziela) - Wszystkich Świętych •11 listopada (środa) - Narodowe Święto Niepodległości •24 grudnia (czwartek) - Wigilia •25 grudnia (piątek) - pierwszy dzień Bożego Narodzenia •26 grudnia (sobota) - drugi dzień Bożego Narodzenia Dodatkowo do dyspozycji dyrektora w każdym roku szkolnym będzie przypadało 5 dni wolnych od zajęć dydaktycznych (nie uwzględniając w tych dniach egzaminów kl. 8), w których ma być zorganizowany dowóz do szkół. Przewoźnik uzgodni w porozumieniu z dyrektorem i przedłoży informację zamawiającemu: za pierwszy semestr do 31 grudnia 2025, za drugi semestr do 31 sierpnia 2026. 12. Przedmiotowe usługi muszą być wykonywane autobusami dopuszczonymi do ruchu tj. z ważnymi badaniami technicznymi oraz ważnymi polisami ubezpieczenia komunikacyjnego OC + NNW. Przedmiotowe zamówienie dotyczy zapewnienia przewozów na liniach regularnych dla szacunkowej liczby 760 uczniów ( w tym dla 50 uczniów bilety jednostronne). 13. Przedmiotowe zamówienie jest zamówieniem udzielanym w częściach. 14. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Wykonawcy mogą złożyć ofertę do jednej, kilku lub wszystkich części zamówienia. 15. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień podobnych w trybie z wolnej ręki do wartości 20% wartości zam. podstawowego ( art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy PZP ). (...) 17.Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 18. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej.
Interne KennungIF.271.16.2025 - Część V
LosLOT-0006
TitelCzęść VI - dowóz i odwóz uczniów Szkoły Podstawowej w Nowym Zamku
BeschreibungDo obowiązków Wykonawcy należy: 1.Dowóz uczniów w dniach nauki szkolnej w miejscowościach: Wierzchowice; Szacowana liczba uczniów, dla których zamawiający wykupi bilety miesięczne w okresie realizacji zamówienia: Obustronne - 6 2.Ustalenie w uzgodnieniu z Zamawiającym i Dyrektorami szkół, do których realizowany jest dowóz rozkładu jazdy autobusów: - w okresie roku szkolnego; - na dzień rozpoczęcia roku szkolnego, dzień zakończenia roku szkolnego, egzaminów klas 8, dni wskazanych przez dyrektora jako wolnych od zajęć dydaktycznych; 3. Zapewnienie w czasie przewozu opieki nad przewożonymi uczniom, sprawowanej przez osobę posiadającą kwalifikacje pedagogiczne oraz ukończony kurs w zakresie udzielania pierwszej pomocy, inną niż kierowca. Przez kwalifikacje pedagogiczne należy rozumieć posiadanie kwalifikacji niezbędnych do zajmowania stanowiska nauczyciela w rozumieniu przypisów art. 9 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 986, ze zm.) lub ukończenie kursu pedagogicznego lub ukończenie kursu kierowników wycieczek. 4. Umożliwienia bezpiecznego wsiadania i wysiadania z pojazdu na przystankach wskazanych przez zamawiającego, 5.Zapewnienie ogrzewania w pojeździe oraz zapewnienie temperatury min. 16 stopni Celsjusza w pojeździe podczas przewozu w okresie od 2 stycznia 2026 do 31 marca 2026 oraz od 1 października 2026 r. do 31 grudnia 2026r. 6. Zapewnienie przewożonym uczniom, którzy posiadają zakupione bilety, miejsc siedzących. Wykonawca ma obowiązek zapewnić pierwszeństwo przewozu uczniom korzystającym z biletów miesięcznych ulgowych, 7. Zapewnienie zastępstwa w razie braku możliwości osobistego wykonywania przedmiotu zamówienia, 8. Przygotowanie, w uzgodnieniu z Zamawiającym, szczegółowego wykazu tras dla poszczególnych części przedmiotowego zamówienia. 9. Zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz.U. z 2024 r. poz. 1802, ze zm.), przed nawiązaniem z osobą stosunku pracy lub przed dopuszczeniem osoby do działalności związanej z opieką nad dziećmi przewoźnik obowiązany jest do uzyskania informacji, czy dane tej osoby są zamieszczone w rejestrze z dostępem ograniczonym. 10. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie dowozu (nie dotyczy opieki) uczniów i osób, których dotyczy przedmiotowe zamówienie. 11. Dni wolne, w których przewoźnik nie świadczy usług dowozu: W 2026 roku dni ustawowo wolne od pracy przypadają: •1 stycznia (czwartek) - Nowy Rok, •6 stycznia (wtorek) - Trzech Króli •1 maja (piątek) - Święto Pracy •3 maja (niedziela) - Święto Konstytucji 3 Maja •4 czerwca (czwartek) - Boże Ciało •1 listopada (niedziela) - Wszystkich Świętych •11 listopada (środa) - Narodowe Święto Niepodległości •24 grudnia (czwartek) - Wigilia •25 grudnia (piątek) - pierwszy dzień Bożego Narodzenia •26 grudnia (sobota) - drugi dzień Bożego Narodzenia Dodatkowo do dyspozycji dyrektora w każdym roku szkolnym będzie przypadało 5 dni wolnych od zajęć dydaktycznych (nie uwzględniając w tych dniach egzaminów kl. 8), w których ma być zorganizowany dowóz do szkół. Przewoźnik uzgodni w porozumieniu z dyrektorem i przedłoży informację zamawiającemu: za pierwszy semestr do 31 grudnia 2025, za drugi semestr do 31 sierpnia 2026. 12. Przedmiotowe usługi muszą być wykonywane autobusami dopuszczonymi do ruchu tj. z ważnymi badaniami technicznymi oraz ważnymi polisami ubezpieczenia komunikacyjnego OC + NNW. Przedmiotowe zamówienie dotyczy zapewnienia przewozów na liniach regularnych dla szacunkowej liczby 760 uczniów ( w tym dla 50 uczniów bilety jednostronne). 13. Przedmiotowe zamówienie jest zamówieniem udzielanym w częściach. 14. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Wykonawcy mogą złożyć ofertę do jednej, kilku lub wszystkich części zamówienia. 15. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień podobnych w trybie z wolnej ręki do wartości 20% wartości zam. podstawowego ( art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy PZP ).(...) 17.Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 18. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej.
Interne KennungIF.271.16.2025 - Część VI
LosLOT-0007
TitelCzęść VII - dowóz i 2 odwozy uczniów Szkoły Podstawowej w Czatkowicach
BeschreibungDo obowiązków Wykonawcy należy: 1.Dowóz uczniów w dniach nauki szkolnej w miejscowościach: Borzynowo, Czatkowice - ul. Wierzchowicka, Niesułowice, Grabownica, Młodzianów, Henrykowice; Szacowana liczba uczniów, dla których zamawiający wykupi bilety miesięczne w okresie realizacji zamówienia: Obustronne – 28 2.Ustalenie w uzgodnieniu z Zamawiającym i Dyrektorami szkół, do których realizowany jest dowóz rozkładu jazdy autobusów: - w okresie roku szkolnego; - na dzień rozpoczęcia roku szkolnego, dzień zakończenia roku szkolnego, egzaminów klas 8, dni wskazanych przez dyrektora jako wolnych od zajęć dydaktycznych; 3. Zapewnienie w czasie przewozu opieki nad przewożonymi uczniom, sprawowanej przez osobę posiadającą kwalifikacje pedagogiczne oraz ukończony kurs w zakresie udzielania pierwszej pomocy, inną niż kierowca. Przez kwalifikacje pedagogiczne należy rozumieć posiadanie kwalifikacji niezbędnych do zajmowania stanowiska nauczyciela w rozumieniu przypisów art. 9 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 986, ze zm.) lub ukończenie kursu pedagogicznego lub ukończenie kursu kierowników wycieczek. 4. Umożliwienia bezpiecznego wsiadania i wysiadania z pojazdu na przystankach wskazanych przez zamawiającego, 5.Zapewnienie ogrzewania w pojeździe oraz zapewnienie temperatury min. 16 stopni Celsjusza w pojeździe podczas przewozu w okresie od 2 stycznia 2026 do 31 marca 2026 oraz od 1 października 2026 r. do 31 grudnia 2026r. 6. Zapewnienie przewożonym uczniom, którzy posiadają zakupione bilety, miejsc siedzących. Wykonawca ma obowiązek zapewnić pierwszeństwo przewozu uczniom korzystającym z biletów miesięcznych ulgowych, 7. Zapewnienie zastępstwa w razie braku możliwości osobistego wykonywania przedmiotu zamówienia, 8. Przygotowanie, w uzgodnieniu z Zamawiającym, szczegółowego wykazu tras dla poszczególnych części przedmiotowego zamówienia. 9. Zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz.U. z 2024 r. poz. 1802, ze zm.), przed nawiązaniem z osobą stosunku pracy lub przed dopuszczeniem osoby do działalności związanej z opieką nad dziećmi przewoźnik obowiązany jest do uzyskania informacji, czy dane tej osoby są zamieszczone w rejestrze z dostępem ograniczonym. 10. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie dowozu (nie dotyczy opieki) uczniów i osób, których dotyczy przedmiotowe zamówienie. 11. Dni wolne, w których przewoźnik nie świadczy usług dowozu: W 2026 roku dni ustawowo wolne od pracy przypadają: •1 stycznia (czwartek) - Nowy Rok, •6 stycznia (wtorek) - Trzech Króli •1 maja (piątek) - Święto Pracy •3 maja (niedziela) - Święto Konstytucji 3 Maja •4 czerwca (czwartek) - Boże Ciało •1 listopada (niedziela) - Wszystkich Świętych •11 listopada (środa) - Narodowe Święto Niepodległości •24 grudnia (czwartek) - Wigilia •25 grudnia (piątek) - pierwszy dzień Bożego Narodzenia •26 grudnia (sobota) - drugi dzień Bożego Narodzenia Dodatkowo do dyspozycji dyrektora w każdym roku szkolnym będzie przypadało 5 dni wolnych od zajęć dydaktycznych (nie uwzględniając w tych dniach egzaminów kl. 8), w których ma być zorganizowany dowóz do szkół. Przewoźnik uzgodni w porozumieniu z dyrektorem i przedłoży informację zamawiającemu: za pierwszy semestr do 31 grudnia 2025, za drugi semestr do 31 sierpnia 2026. 12. Przedmiotowe usługi muszą być wykonywane autobusami dopuszczonymi do ruchu tj. z ważnymi badaniami technicznymi oraz ważnymi polisami ubezpieczenia komunikacyjnego OC + NNW. Przedmiotowe zamówienie dotyczy zapewnienia przewozów na liniach regularnych dla szacunkowej liczby 760 uczniów ( w tym dla 50 uczniów bilety jednostronne). 13. Przedmiotowe zamówienie jest zamówieniem udzielanym w częściach. 14. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Wykonawcy mogą złożyć ofertę do jednej, kilku lub wszystkich części zamówienia. 15. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień podobnych w trybie z wolnej ręki do wartości 20% wartości zam. podstawowego ( art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy PZP ). (...) 17.Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 18. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej.
Interne KennungIFE.271.16.2025 - Część VII