See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych znajdujących się na terenie Miasta Pszów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Świadczenie usługi odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych znajdujących się na terenie Miasta Pszów. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) Odbiór odpadów komunalnych pochodzących ze wszystkich zlokalizowanych na terenie Gminy Miasta Pszów nieruchomości zamieszkałych, z miejskiego targowiska oraz punktu gromadzenia odpadów pochodzących z opróżnionych koszy ulicznych. Załadunek i odbiór odpadów ma następować w godzinach 7:00 - 20:00; 2) Zagospodarowanie wszystkich odebranych z terenu Gminy Miasta Pszów odpadów komunalnych w sposób zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa umożliwiającymi osiągniecie wymaganych ustawowo poziomów recyklingu, oraz poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji; 3) Wyposażenie wszystkich nieruchomości zamieszkałych w zabudowie wielolokalowej oraz punktów miejskich, w stanowiące własność Wykonawcy pojemniki (kontenery) na odpady zmieszane, pojemniki (kontenery) na bioodpady oraz pojemniki (kontenery) do selektywnej zbiórki; 4) Wyposażenie wszystkich nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej w stanowiące własność Wykonawcy pojemniki (kontenery) na odpady zmieszane, pojemniki (kontenery) na bioodpady, pojemniki (kontenery) na popioły i żużle paleniskowe oraz worki do selektywnej zbiórki odpadów wraz z ich dystrybucją (za każdy oddany przez właściciela nieruchomości worek z zebranymi selektywnie odpadami pozostawić należy pusty worek tego samego rodzaju). 3. Powierzchnia Miasta Pszów: 20,42km2; 4. Liczba ludności: 11 337; 5. Liczba budynków jednorodzinnych: 2 315; 6. Liczba budynków wielorodzinnych: 102; 7. Szacunkowa ilość odpadów: 4 603Mg/rok; 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącznikami, w tym w szczególności Załącznik nr 12 do SWZ pn. „Szczegółowy opis zamówienia” i Załącznik nr 11 pn. „Projektowane postanowienia umowne”. 9. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie dzieli zamówienia na części, ani nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 10. Zamawiający nie wymaga realizacji zamówienia przez zakłady pracy chronionej, spółdzielnie socjalne, czy innych wykonawców objętych dyspozycją przepisu art. 94 ust. 1 ustawy. 11. Zamawiający, na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.- Kodeks pracy (tj. Dz.U. z 2025 r., poz. 277 ze zm.), osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia obejmujące wykonywanie prac związanych bezpośrednio z odbiorem odpadów, tj.: a) kierowców samochodów odbierających odpady, oraz b) osób zajmujących się odbieraniem odpadów. Pozostałe uregulowania w tym zakresie zostały ujęte w §4 „Projektowanych postanowień umowy”. 12. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 13. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 14. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 15. Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 16. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie wymaga od Wykonawców przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 17. Zamawiający, w granicach określonych przepisem art. 462 i nast. ustawy, dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę z wykorzystaniem podwykonawców. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, wskazuje w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podaje nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. UWAGA do pkt 5.1.12 - Termin, do którego oferta musi być ważna - Z uwagi na wymogi formatu ogłoszenia Zamawiający wpisał termin związania ofertą 11 tygodni, podczas gdy terminem związania ofertą jest 31.12.2025 r.
Interne Kennung: AIR.271.12.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie usługi odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych znajdujących się na terenie Miasta Pszów.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Świadczenie usługi odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych znajdujących się na terenie Miasta Pszów. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) Odbiór odpadów komunalnych pochodzących ze wszystkich zlokalizowanych na terenie Gminy Miasta Pszów nieruchomości zamieszkałych, z miejskiego targowiska oraz punktu gromadzenia odpadów pochodzących z opróżnionych koszy ulicznych. Załadunek i odbiór odpadów ma następować w godzinach 7:00 - 20:00; 2) Zagospodarowanie wszystkich odebranych z terenu Gminy Miasta Pszów odpadów komunalnych w sposób zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa umożliwiającymi osiągniecie wymaganych ustawowo poziomów recyklingu, oraz poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji; 3) Wyposażenie wszystkich nieruchomości zamieszkałych w zabudowie wielolokalowej oraz punktów miejskich, w stanowiące własność Wykonawcy pojemniki (kontenery) na odpady zmieszane, pojemniki (kontenery) na bioodpady oraz pojemniki (kontenery) do selektywnej zbiórki; 4) Wyposażenie wszystkich nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej w stanowiące własność Wykonawcy pojemniki (kontenery) na odpady zmieszane, pojemniki (kontenery) na bioodpady, pojemniki (kontenery) na popioły i żużle paleniskowe oraz worki do selektywnej zbiórki odpadów wraz z ich dystrybucją (za każdy oddany przez właściciela nieruchomości worek z zebranymi selektywnie odpadami pozostawić należy pusty worek tego samego rodzaju). 3. Powierzchnia Miasta Pszów: 20,42km2; 4. Liczba ludności: 11 337; 5. Liczba budynków jednorodzinnych: 2 315; 6. Liczba budynków wielorodzinnych: 102; 7. Szacunkowa ilość odpadów: 4 603Mg/rok; 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącznikami, w tym w szczególności Załącznik nr 12 do SWZ pn. „Szczegółowy opis zamówienia” i Załącznik nr 11 pn. „Projektowane postanowienia umowne”.