See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Justerbare efterklaringskipper på Marselisborg Renseanlæg
Beschreibung: Udbuddet omfatter design, produktion, levering, montering og indkøring af ét beslag – i en prototype – til automatisering af åbning og lukning af efterklaringskipperne på Marselisborg Renseanlæg. Leverandør skal bistå med nødvendige mindre justeringer af prototypen efter installation. Derudover består Aftalen af en option på yderligere 19 stk. beslag, hvis prototypen godkendes af Ordre-giver. Ordregiver kan gøre brug af optionen indtil udgangen af 2026. Det forventes, at ordren på de 19. stk. beslag i optionen afgives samlet.
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbud uden forhandling under Kvalifikationsordning: Smedeydelser og plastarbejde
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71550000 Schmiedearbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45262600 Diverse Spezialbauarbeiten, 45262670 Metallbauarbeiten, 45262680 Schweißarbeiten, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 1 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Derudover består Aftalen af en option på yderligere 19 stk. beslag, hvis prototypen godkendes af Ordregiver. Ordregiver kan gøre brug af optionen indtil udgangen af 2026. Det forventes, at ordren på de 19. stk. beslag i optionen afgives samlet.