2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa dostarczenia licencji oraz wsparcia technicznego na produkty nawigacyjne JMCS oraz Fore Flight Military Flight Bag One (lub równoważne)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa dostarczenia licencji oraz wsparcia technicznego na produkty nawigacyjne JMCS oraz Fore Flight Military Flight Bag One (lub równoważne). 2. W ramach realizacji przedmiot umowy Wykonawca zobowiązany będzie do: a) Dostarczania aktualizacji (poprawek) Dokumentacji nawigacyjnej w wersji online; b) Wparcia technicznego dla Produktów nawigacyjnych.
Interne Kennung: 151/2025/U-OiB
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Z uwagi na fakt, iż przedmiotowe licencje dotyczą ciągłości funkcjonowania oprogramowania związanego z ruchem lotniczym, niezbędne jest, z uwagi na życie i zdrowie pilotów oraz pracowników lotnisk oraz mienie wojskowe, zachowanie ciągłości trwania licencji. Zgodnie z obecnie obowiązująca umową licencja na przedmiotowe produkty wygasa dnia 31.12.2025 r. Z kolei z udzieleniem licencji związane jest także wcześniejsze przekazanie Użytkownikom odpowiednich loginów i haseł, które umożliwią korzystanie z oprogramowania w okresie obowiązywania licencji. Każda przerwa w działaniu systemu wiąże się z ryzykiem oraz powoduje brak możliwości realizacji zadań przez Siły Powietrzne. Mając na uwadze powyższe, zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia. W przypadku postępowania w trybie przetargu ograniczonego bez zastosowania skróconych terminów, o których mowa w art. 411 ust. 7 oraz art. 411 ust. 16 Pzp, szacowany czas postępowania, biorąc pod uwagę wynikające z ustawy Pzp terminy na złożenie wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu a następnie na złożenie oferty oraz czas niezbędny na wykonanie czynności w postępowaniu, przykładowo ocenę wniosków, ewentualne uzupełnienie przez wykonawców dokumentów spowoduja brak możliwości zawarcia umowy przed 31.12.2025r. Nie jest możliwe odnowienie licencji od dnia 31 grudnia 2025 roku przy standardowych terminach obowiązujących dla przetargu ograniczonego w dziedzinie OiB. W związku z powyższym, niezbędne było zastosowanie skróconych terminów na złożenie wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz złożenie ofert. Pozwoli to na zawarcie umowy w sposób umożliwiający udzielenie licencji przed dniem 31.12.2025 r. oraz przekazanie loginów i haseł w sposób opisany w dokumentach zamówienia to jest w projektowanych postanowieniach umowy.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający wymaga aby Wykonawca dysponował kadrą techniczną posiadającą szczegółową znajomość udzielania wsparcia technicznego dla oferowanego oprogramowania. Wykonawcy zaproszeni do złożenia oferty zobowiązani będą do złożenia na drugim etapie postępowania oświadczenia w powyższym zakresie. 2. Zaoferowane oprogramowanie musi pochodzić z autoryzowanego kanału sprzedaży na polski rynek. Wykonawcy zaproszeni do złożenia oferty zobowiązani będą do złożenia na drugim etapie postępowania oświadczenia w powyższym zakresie.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72253200 Systemunterstützung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Usługa dostarczenia licencji oraz wsparcia technicznego na produkty nawigacyjne JMCS oraz Fore Flight Military Flight Bag One (lub równoważne). 2. W ramach realizacji przedmiot umowy Wykonawca zobowiązany będzie do: a) Dostarczania aktualizacji (poprawek) Dokumentacji nawigacyjnej w wersji online; b) Wparcia technicznego dla Produktów nawigacyjnych.
Interne Kennung: Usługa dostarczenia licencji oraz wsparcia technicznego na produkty nawigacyjne JMCS oraz Fore Flight Military Flight Bag One (lub równoważne)