See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af rammeaftale om interviewopgaver for Danmarks Statistik
Beschreibung: Danmarks Statistik udfører interviewundersøgelser for både private og offentlige opgavebestillere, og genudbyder de direkte aktiviteter med dataindsamling (interviewopgaver). Danmarks Statistik vil fortsat udtage og tilrettelægge stikprøveplaner samt eventuelt supplere data med registerdata og opregne de indsamlede data. Tjenesteyder skal med baggrund i en stikprøve og spørgeskemaer, som leveres af Danmarks Statistik, gennemføre dataindsamlingen til de undersøgelser, som indkøbes af Danmarks Statistik i henhold til rammeaftalen.
Interne Kennung: 5840060
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79311000 Umfragen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79300000 Markt- und Wirtschaftsforschung; Umfragen und Statistiken, 79311200 Durchführung von Umfragen
5. Los
Los: LOT-0000