775459-2025 - Ergebnis
Dänemark – Straßenkehrmaschinen – Indkøb af 4-hjulsstyrede elektriske fejemaskiner til Københavns Kommune
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelIndkøb af 4-hjulsstyrede elektriske fejemaskiner til Københavns Kommune
BeschreibungVed nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på 2 stk. 4-hjulsstyrede elektriske fejemaskiner og op til i alt 12 stk. 4-hjulsstyrede elektriske fejemaskiner til Københavns Kommune. De elektriske fejemaskiner skal primært bruges til feje- og sugefunktioner på cykelstier, fortove, stier, legepladser, offentlige pladser mm. I Københavns Kommune. Det forventes at de enkelte fejemaskiner vil køre mellem 1.200 til 1.500 timer årligt.
Interne Kennung2025-0217621
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensOffentligt udbud
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34921100 Straßenkehrmaschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144431 Saugkehrmaschinen
5. Los
LosLOT-0000