775707-2025 - Wettbewerb
Polen – Verschiedene medizinische Geräte und Produkte – Zakup sprzętu do diagnostyki patomorfologicznej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup sprzętu do diagnostyki patomorfologicznej
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu do diagnostyki patomorfologicznej w podziale na 8 części: Zadanie nr 1 – Procesor tkankowy I Zadanie nr 2 – Procesor tkankowy II Zadanie nr 3 – Zatapiarka I Zadanie nr 4 – Zatapiarka II Zadanie nr 5 – Mikrotom I Zadanie nr 6 – Mikrotom II Zadanie nr 7 – Barwiarka, Nakrywarka Zadanie nr 8 – Skaner histopatologiczny zgodnie z formularzami asortymentowo – cenowymi stanowiącymi załączniki nr 3.1-3.8 do SWZ i szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia, tabelą warunków technicznych i eksploatacyjnych stanowiących Załączniki nr 1.1.-1.8 do SWZ
Interne KennungDZP/PN/82/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensUzasadnienie procedury przyspieszonej: Zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych zamawiający zdecydował o zastosowania w/w przepisu w przedmiotowym przetargu. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu wynika z konieczności ochrona zdrowia pacjentów. Skrócenie terminu składania ofert ma na celu okonanie pilnego zakupu sprzętu i aparatury medycznej, która zapewni zwiększenie dostępności do świadczeń medycznych, poszerzenia możliwości diagnostycznych i leczenia pacjentów, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnego trybu udzielania zamówienia publicznego. Ponadto, zakup nowego wyposażenia medycznego pozwoli Zamawiającemu poszerzyć możliwości diagnostyczne pacjentów oraz przyspieszy procedurę realizacji badań medycznych.Zamawiający na przedmiot zamówienia otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia na realizację programu wieloletniego pn. Narodowa Strategia Onkologiczna, w zakresie zadania pn.: „Zakup sprzętu do diagnostyki patomorfologicznej” w 2025 r. Wychodząc zaś na przeciw działaniom Ministerstwa Zdrowia w zakresie poprawy warunków leczenia i diagnostyki chorób nowotworowych i jednocześnie zgodnie z warunkami umowy dotacyjnej, Zamawiający nie mógł rozpocząć procedury przetargowej przed podpisaniem umowy dotacyjnej. Przedłużający się proces wyboru oferentów, na który Zamawiający nie miał wpływu, spowodował że umowa dotacyjna została podpisana dopiero w dniu 29.10.2025 r. Zastosowanie więc ustawowego terminu na składanie ofert uniemożliwi realizację ważnego i koniecznego projektu mającego bezpośredni wpływ na czas i jakość udzielanych świadczeń leczniczych z zakresu diagnostyki patomorfologicznej.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1 – Procesor tkankowy I
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.1 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 1
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2 – Procesor tkankowy II
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.2 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 2
LosLOT-0003
TitelZadanie nr 3 – Zatapiarka I
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.3 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 3
LosLOT-0004
TitelZadanie nr 4 – Zatapiarka II
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.4 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 4
LosLOT-0005
TitelZadanie nr 5 – Mikrotom I
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.5 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 5
LosLOT-0006
TitelZadanie nr 6 – Mikrotom II
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.6 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 6
LosLOT-0007
TitelZadanie nr 7 – Barwiarka, Nakrywarka
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.7 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 7
LosLOT-0008
TitelZadanie nr 8 – Skaner histopatologiczny
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.8 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 8