See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dynamisk indkøbssystem - Indkøb af biler til Kolding Kommune
Beschreibung: Kolding Kommune udbyder et dynamisk indkøbssystem på indkøb af motoriserede køretøjer til samtlige af vores enheder og institutioner. Det dynamiske indkøbssystem omfatter indkøb af følgende kategorier: •Kategori 1 – Personbiler •Kategori 2 – Arbejdsbiler •Kategori 3 – Arbejdsbiler til godsbefordring
Vorherige Bekanntmachung: 613871-2023
Interne Kennung: 155105
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34120000 Kraftfahrzeuge für die Beförderung von zehn oder mehr Personen, 34130000 Kraftfahrzeuge für den Gütertransport
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kategori 1 – Personbiler
Beschreibung: Ikke udtømmende liste over eksempler på typer af køretøjer omfattet af kategorien: Mikrobiler - bilsegment A: er bilklassen under minibil og den mindste klasse Minibiler – bilsegment B: er bilklassen mellem mikrobil og lille mellemklassebil Lille mellemklassebil – bilsegment C: er bilklassen som er større end bilsegment B, men mindre end en stor mellemklassebil Stor mellemklasse – bilsegment D: er bilklassen som er større end bilsegment C, men mindre end en øvre mellemklassebil Øvre mellemklassebil – bilsegment E: er bilklassen som er større end bilsegment D Stationcar – biltype med bagklap og stort bagagerum
Interne Kennung: 155106
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
Los: LOT-0002
Titel: Kategori 2 – Arbejdsbiler
Beschreibung: Ikke udtømmende liste over eksempler på typer af køretøjer omfattet af kategorien: Korte vans Lange vans Mini busser
Interne Kennung: 155107
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34120000 Kraftfahrzeuge für die Beförderung von zehn oder mehr Personen
Los: LOT-0003
Titel: Kategori 3 – Arbejdsbiler til godsbefordring
Beschreibung: Ikke udtømmende liste over eksempler på typer af køretøjer omfattet af kategorien: Firehjulstrukne ladvogne med enkeltkabine Firehjulstrukne ladvogne med dobbeltkabine Kassebiler med enkeltkabine Chassisbiler med enkeltkabine Chassisbiler med dobbeltkabine Varebil Varevogn
Interne Kennung: 155108
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34130000 Kraftfahrzeuge für den Gütertransport