2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usługi utrzymania czystości na terenach Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum, w tym na terenach wpisanych do Rejestru Zabytków lub Gminnej ewidencji Zabytków
Beschreibung: 1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie wykonywania usługi utrzymania czystości na terenach Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum, w tym na terenach wpisanych do Rejestru Zabytków lub Gminnej Ewidencji Zabytków. 1.1 Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostały mu przyznane. 1.2 Wykaz terenów z uwzględnieniem terenów będących w Rejestrze Zabytków i Gminnej Ewidencji Zabytków: 1) teren przy Domach Studenckich „A”, „B” ul. Badurskiego 15, 17 oraz teren przy Budynku „D” ul. Badurskiego 19, powierzchnia terenu ogółem 31 514,83 m2, 2) teren przy Obiekcie Dydaktycznym ul. Kopernika 12, powierzchnia terenu ogółem 3 836 m2, 3) teren przy ul. Kopernika 7, powierzchnia terenu ogółem 8 221 m2, 4) teren przy Centrum Dydaktyczno - Kongresowym ul. św. Łazarza 16, powierzchnia terenu ogółem 4 555,44 m2, 5) teren przy Obiekcie Dydaktyczno - Administracyjnym ul. Skawińska 8, powierzchnia terenu ogółem 4 000 m2, 6) teren przy Obiekcie Dydaktycznym Wydziału Nauk o Zdrowiu ul. Michałowskiego 12, powierzchnia terenu ogółem 2 392 m2, 7) teren przy Obiekcie Dydaktycznym Wydziału Nauk o Zdrowiu ul. Kopernika 25, powierzchnia terenu ogółem 1 261 m2, 8) teren przy Obiekcie Dydaktycznym Wydziału Farmaceutycznego ul. Medyczna 9, powierzchnia terenu ogółem 25 121 m2, 9) teren przy Obiekcie ul. Medyczna 7, powierzchnia terenu ogółem 2 392 m2, 10) teren przy Obiekcie Dydaktycznym ul. Grzegórzecka 16, powierzchnia terenu ogółem 5 053 m2, 11) teren przy Obiekcie Dydaktycznym ul. Kopernika 40, powierzchnia terenu ogółem 2 043 m2. 1.3 Łączna powierzchnia terenów przeznaczonych do utrzymania w czystości wynosi 92 761,27 m2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym między innymi jego zakres, sposób realizacji i wymagania z tym związane zawiera Załącznik nr 1 do SWZ. Opis ten należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na pytania Wykonawców. 1.4 Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany powierzchni do utrzymywania w czystości w przypadku zmian organizacyjnych jednostek UJ CM na terenach objętych przedmiotem umowy. 1.5 Zamawiający zastrzega sobie prawo do ograniczenia zakresu przedmiotowego umowy (max. do 40% zakresu umowy) polegającego m.in. na ograniczeniu powierzchni terenów przeznaczonych do utrzymania w czystości w poszczególnych lokalizacjach w sytuacjach częściowego lub całościowego wyłączenia z użytkowania z różnych przyczyn np. prac remontowo – budowlanych, prac naprawczych, sprzedaży nieruchomości. W takim przypadku Zamawiający określi z 7-dniowym wyprzedzeniem powierzchnie terenów oraz ilość dni/miesięcy, w których nie będą one wymagać utrzymywania w czystości. Wykonawca pomniejszy odpowiednio należność za dany miesiąc o kwotę wynikającą z iloczynu m2 powierzchni (terenów) wyłączonej z użytkowania, kwoty stanowiącej 1/30 należności miesięcznej za 1 m2 powierzchni oraz ilości dni wyłączenia z użytkowania. 1.6 Zamawiający z 7 – dniowym wyprzedzeniem zawiadomi Wykonawcę o terminie ponownego włączenia powierzchni terenów do utrzymywania w czystości, o którym mowa w pk.t 1.5 powyżej. 1.7 Wykonawca musi zaoferować wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z wymogami Zamawiającego określonymi w SWZ. 1.8 Wykonawca musi dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia oraz dysponować niezbędnymi do wykonania zamówienia narzędziami i urządzeniami. 1.9 Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie usług utrzymywania czystości terenów zewnętrznych przy pomocy własnego sprzętu, narzędzi oraz własnych środków i materiałów Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić odpowiednią liczbę osób zdolnych do wykonania zamówienia gwarantującą należyte wykonanie przedmiotu umowy. 1.10 Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami, z należytą starannością, z uwzględnieniem profesjonalnego charakteru świadczonych usług oraz przy użyciu odpowiednich środków, materiałów i urządzeń przez osoby posiadające doświadczenie w realizacji usług odpowiadających przedmiotowi zamówienia. 1.11 Zamawiający wyjaśnia, że przedmiot niniejszego postępowania stanowią usługi powszechnie dostępne o ustalonych standardach jakościowych, służące osiągnięciu celu jakim jest utrzymanie w czystości terenów UJ CM, wskazanych w pkt. 1.2 powyżej, których ogólna dostępność i ustalona jakość pozwala na złożenie porównywalnych ofert przez różnych Wykonawców. Usługi będące przedmiotem zamówienia nie wymagają od Wykonawcy posiadania specjalistycznych umiejętności, jak również szczególnych uprawnień, zezwoleń czy pozwoleń, a także podejmowania przez Wykonawcę działań lub czynności wykraczających poza ogólnie przyjętymi dla tego rodzaju usług. 2. Pozostałe zapisy dotyczące przedmiotu zamówienia są zawarte w SWZ i załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: 141.2711.69.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 77312000 Unkrautjäten, 77314000 Grundstückspflege, 77314100 Anlegen von Rasen, 77340000 Baum- und Heckenschnitt
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonywanie usługi utrzymania czystości na terenach Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum, w tym na terenach wpisanych do Rejestru Zabytków lub Gminnej Ewidencji Zabytków