2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych
Beschreibung: Dostawa sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych
Interne Kennung: 4WSzKzP.SZP.2612.122.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 p.z.p. zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Należy zauważyć, że w analizowanym stanie faktycznym pomimo szczególnie trudnej sytuacji zamawiający chce przeprowadzić postępowanie konkurencyjne i nie szuka uzasadnienia dla zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki albo wyłączenia stosowania przepisów p.z.p. W związku z pilną potrzebą zakupu sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych wyszczególnionych w 11pakietach, krótkim terminem rozliczenia dotacji, potrzebom udzielenia świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie pacjentom z chorobami onkologicznymi oraz faktem, że nastąpił duży wzrost prowadzonych postępowań w porównaniu do lat ubiegłych powoduje, że przeprowadzenie procedury z zastosowaniem z art. 138 ust. 2 pkt 2 p.z.p. jest zasadne. Uzasadnione potrzeby zamawiającego to swoisty, niewyrażony normatywnie, pozaustawowy, ukształtowany przez praktykę orzeczniczą, weryfikator (miernik) legalności działań i zaniechań zamawiających. Jest to trwały element systemu zamówień publicznych, uniezależniony od skonkretyzowanych regulacji prawnych, kształtujących proces przygotowania i przeprowadzania postępowań o udzielenie zamówień. W istocie bowiem przyczyną i początkiem prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest zamiar i konieczność zaspokojenia określonych potrzeb zamawiającego wykonującego zadania stanowiące przedmiot jego, co do zasady, statutowej działalności (Wyrok KIO z 19.05.2023 r., KIO 1207/23). Pilna potrzeba udzielenia zamówienia jest uzasadniona obiektywnymi okolicznościami, nie zaś subiektywnym poczuciem pilności zamawiającego. Inaczej niż w przypadku przesłanek zastosowania trybów negocjacyjnych bez ogłoszenia pilna potrzeba udzielenia zamówienia nie musi wynikać z okoliczności niezależnych od zamawiającego – może to więc być pilność, która wynika z okoliczności co najmniej możliwych do przywidzenia. Wniosek taki potwierdza motyw 46 preambuły dyrektywy 2014/25/UE, w którym wskazano na stworzenie zamawiającym możliwości skracania terminów składania ofert, oraz doprecyzowano, że "nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać". M. Stachowiak [w:] W. Dzierżanowski, Ł. Jaźwiński, J. Jerzykowski, M. Kittel, M. Stachowiak, Nie ma jednoznacznych wytycznych co do sposobu interpretacji przywołanego wyżej przepisu. Katalog możliwych przyczyn ma więc charakter otwarty. Pilność jako obiektywna przyczyna, niezależna od zamawiającego, której nie mógł wcześniej uwzględnić, chociażby ze względu na wzrost prowadzonych procedur medycznych. W danych okolicznościach skrócenie terminu jest jedyną szansą realizacji zamówienia przy zachowaniu konkurencyjności postępowania. W tym miejscu zaznaczyć należy, że potrzeba ta nie musi mieć charakteru nieprzewidywalnego. Może być możliwa do przewidzenia, może zdarzyć się i tak, że będzie miała ona podłoże w błędzie ludzkim. Musi być ona jednak pilna i możliwa do uzasadnienia. Uchwała KIO z 14.05.2019 r., sygn. akt KIO/KD 40/19 Mając powyższe na względzie stan faktyczny opisany wyżej Zamawiający jest uprawniony do skrócenia terminu składania ofert. Zamawiający w ramach swoich zadań, jako Szpital referencyjny jest zobowiązany zapewnić ciągłość świadczenia usług medycznych na najwyższym poziomie i wobec wyczerpania wszystkich innych możliwości, pilne przeprowadzenie postępowania i wyłonienie nowego wykonawcy w bardzo krótkim czasie jest w pełni uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33158000 Elektrische, elektromagnetische und mechanische Behandlung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33121300 Elektromyografen, 33158400 Anlage für mechanische Therapie
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1
Beschreibung: Szyna rehabilitacyjna zrobotyzowana do kończyny dolnej – 2 kpl.
Haupteinstufung (cpv): 33121300 Elektromyografen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33158000 Elektrische, elektromagnetische und mechanische Behandlung, 33158400 Anlage für mechanische Therapie
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2
Beschreibung: Zestaw do diagnostyki i rehabilitacji kończyn górnych i dolnych – 1 kpl.
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3
Beschreibung: Urządzenie diagnostyczno-terapeutyczne do rehabilitacji kończyn górnych – 1 kpl.
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4
Beschreibung: Mobilny elektromiograf z elektrostymulacją wyzwalaną – 6 kpl.
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5
Beschreibung: Urządzenie diagnostyczno-terapeutyczne do rehabilitacji kończyn – 1 kpl.
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6
Beschreibung: Aparat do terapii głęboką oscylacją – 1 kpl.
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 7
Beschreibung: Urządzenie do zautomatyzowanej rehabilitacji dłoni i palców kończyny górnej- 1 kpl.
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 8
Beschreibung: Urządzenie do zautomatyzowanej rehabilitacji dłoni i palców kończyny górnej – 1 kpl.
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 9
Beschreibung: Mobilny elektromiograf z elektrostymulacją wyzwalaną – 1 kpl.
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 10
Beschreibung: Elektromiograf EMG Biofeedback z elektrostymulacją – 1 kpl.
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet 11