See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przeprowadzania robót budowlanych realizowanych w Nadleśnictwie Dynów w ramach projektu pn. Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja MRG3.”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnych dokumentacji projektowych oraz przygotowanie wszystkich niezbędnych wniosków, prowadzenie uzgodnień tych wniosków z właściwymi Urzędami oraz dokonanie wszelkich uzgodnień administracyjnych wraz z uzyskanie w imieniu inwestora na mocy pełnomocnictwa wymaganych decyzji i pozwoleń administracyjnych. Zamówienie obejmuje również sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych dla wyszczególnionych w poszczególnych częściach.Zadania realizowane w ramach projektu: Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich –kontynuacja (MRG3). Zamówienie podzielone jest na 7 części Projekt realizowany w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat i Środowisko 2021- 2027 (FEnIKS 2021-2027) FENX.02.04-IW.01-0065/24 Beneficjent: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Okres realizacji: 2024-2028 Cel główny projektu: Wzmocnienie odporności górskich ekosystemów leśnych na zagrożenia związane ze zmianami klimatu poprzez realizację do końca 2028 r. kompleksowych działań retencyjnych i przeciwerozyjnych ukierunkowanych na zapobieganie powstawaniu lub minimalizację negatywnych skutków naturalnych zjawisk/procesów klimatycznych takich jak susze i pożary, powodzie i podtopienia, intensywne lub długotrwałe opady atmosferyczne, ekstremalne przepływy wód w korytach, spływy powierzchniowe, niszczące działanie wód wezbraniowych. Cele szczegółowe: - Rozwój systemów małej retencji poprzez wykonanie obiektów i kompleksowych zadań gromadzących wodę do końca 2028 r. - Rozwój systemów związanych z przeciwdziałaniem zbyt intensywnym spływom powodującym nadmierną erozję wodną na terenach górskich poprzez wykonanie obiektów do końca 2028 r.
Vorherige Bekanntmachung: 671726-2025
Interne Kennung: SA.270.35.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 Przebudowa zbiornika retencyjnego w oddziale 149l
Beschreibung: Część nr 1 Przebudowa zbiornika retencyjnego w oddziale 149l NNumer rozliczeniowy zadania: 04-07-1.1-01 Lokalizacja: Adres leśny 04-07-1-06-149-l, województwo podkarpackie, powiat przemyski, Gmina Bircza Obręb ewidencyjny Żohatyn nr działki ewidencyjnej: 230/1 Do projektu zgłoszono następujące parametry ZBIORNIKA: 1) Planowana pojemność obiektów małej retencji – wskaźnik [m3] – ok. 6000 2) Planowana objętość retencjonowanej wody – wskaźnik [m3] – ok. 6000 3) Osiągnięta powierzchnia obszaru retencji [ha] – ok. 0,50 4) Wysokość piętrzenia [m] – ok. 2 5) Głębokość max. [m] – ok. 2 Opis: Przebudowa zbiornika retencyjnego w Żohatynie, przebudowa urządzenia piętrzącego wodę z mnicha drewnianego na studnię przelewową montowaną w grobli zabezpieczenie skarp siatką, pogłębienie i odmulenie zbiornika wy łagodzenie skarp z jednoczesnym powiększeniem zbiornika, wykonanie schodów kamiennych do umożliwienia poboru wody do celów p.poż. Obiekt znajduje się na Obszarze Natura 2000-PLB180001 - Pogórze Przemyskie oraz PK - Parku Krajobrazowym Pogórza Przemyskiego Etap I - koncepcja rozwiązań projektowych – przedstawienie wariantów (minimum dwóch ) rozwiązań projektowych Etap II Obejmuje uzyskanie decyzji administracyjnych Etap III Sprawowanie nadzoru autorskiego nad robotami budowalnymi, wykonywanymi na podstawie dokumentacji projektowej
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 2 Przebudowa przepustów w ciągu drogi leśnej Dąbrówka – Żohatyn
Beschreibung: Część nr 2 Przebudowa przepustów w ciągu drogi leśnej Dąbrówka – Żohatyn (22 szt.) Numer rozliczeniowy zadania: 04-07-2.1-01 Lokalizacja: Adres leśny 04-07-1-02-111 -p -00, 04-07-1-04-98 -b -00, 04-07-1-04-98-f -00, 04-07-1-04-97 -c -00, 04-07-1-04-106 -a -00, 04-07-1-04-96 -c -00, 04-07-1-04-95 -a -00, 04-07-1-04-103 -g -00, 04-07-1-04-102 -k -00, 04-07-1-04-101 -c -00, 04-07-1-04-82 -f -00, 04-07-1-04-99 -a -00, 04-07-1-04-81 -c -00, 04-07-1-04-80 -d -00, 04-07-1-04-80 -b -00, województwo podkarpackie, powiat przemyski, rzeszowski, Gmina Bircza , Dynów, Obręb ewidencyjny Żohatyn, Jawornik Ruski, Dylągowa nr działki ewidencyjnej: 1551/1, 4112/7, 4112/11, 4112/10, 4112/19, 468/5, 468/10, 6, 468/12, 2/2, 2/5, 2/3, 2/4 Opis: Przebudowa istniejących przepustów okularowych, bądź o przekroju kołowym na przepusty łukowe o zwiększonym świetle wraz z umocnieniem skarp Obiekt znajduje się na Obszarze Natura 2000-PLB180001 - Pogórze Przemyskie oraz PK - Parku Krajobrazowym Pogórza Przemyskiego Etap I - koncepcja rozwiązań projektowych – przedstawienie wariantów (minimum dwóch ) rozwiązań projektowych Etap II Obejmuje uzyskanie decyzji administracyjnych Etap III Sprawowanie nadzoru autorskiego nad robotami budowalnymi, wykonywanymi na podstawie dokumentacji projektowej
Los: LOT-0004
Titel: Część 3 Umocnienie brzegów cieku bez nazwy przy drodze Dąbrówka Żohatyn (4 odcinki)
Beschreibung: Część 3 Umocnienie brzegów cieku bez nazwy przy drodze Dąbrówka Żohatyn (4 odcinki) Numer rozliczeniowy zadania: 04-07-2.1-02 Lokalizacja: Adres leśny 04-07-1-04-105-a, 04-07-1-04-97-c, 04-07-1-04-98-f , województwo podkarpackie, powiat rzeszowski, Gmina Dynów, Obręb ewidencyjny, Dylągowa nr działki ewidencyjnej:, 4112/11, 4112/18, 4112/7 Opis: Wykonanie brzegosłonów z narzutu kamiennego w celu ochrony infrastruktury drogowej przed niszczącą siłą cieku wodnego. Obiekt znajduje się na Obszarze Natura 2000-PLB180001 - Pogórze Przemyskie oraz PK - Parku Krajobrazowym Pogórza Przemyskiego Długość i wysokość zabudowy ostatecznie wina być określona przez projektanta na podstawie mapy do celów projektowych a także określonych warunków gruntowo wodnych. Przewidywana długość zabudowy brzegów: 1) Zabudowa nr 1 ok 50m 2) Zabudowa nr 2 ok. 20m 3) Zabudowa nr 3 ok. 30m 4) Zabudowa nr 4 ok. 20m Etap I - koncepcja rozwiązań projektowych – przedstawienie wariantów (minimum dwóch ) rozwiązań projektowych Etap II Obejmuje uzyskanie decyzji administracyjnych Etap III Sprawowanie nadzoru autorskiego nad robotami budowalnymi, wykonywanymi na podstawie dokumentacji projektowej
Los: LOT-0005
Titel: Część nr 4 Przebudowa przepustu w Leśnictwie Borownica
Beschreibung: Część nr 4 Przebudowa przepustu w Leśnictwie Borownica Numer rozliczeniowy zadania: 04-07-2.1-03 Lokalizacja: Adres leśny 04-07-1-07-207-cx, województwo podkarpackie, powiat przemyski, Gmina Bircza, Obręb ewidencyjny, Borownica nr działki ewidencyjnej: 187 Opis: Przebudowa istniejącego przepustu betonowego o przekroju kołowym na przepust łukowy o zwiększonym świetle wraz z umocnieniem skarp. Obiekt znajduje się w obrębie Wschodniobeskidzkiego Obszaru Chronionego Krajobrazu Etap I - koncepcja rozwiązań projektowych – przedstawienie wariantów (minimum dwóch) rozwiązań projektowych Etap II Obejmuje uzyskanie decyzji administracyjnych Etap III Sprawowanie nadzoru autorskiego nad robotami budowalnymi, wykonywanymi na podstawie dokumentacji projektowej
Los: LOT-0006
Titel: Część nr 5 Zabudowa brzegów potoku bez nazwy w Leśnictwie Siedliska
Beschreibung: Część nr 5 Zabudowa brzegów potoku bez nazwy w Leśnictwie Siedliska Numer rozliczeniowy zadania: 04-07-2.1-05 Lokalizacja: Adres leśny 04-07-1-09-227-a , województwo podkarpackie, powiat brzozowski, Gmina Nozdrzec, Obręb ewidencyjny Wołodź nr działki ewidencyjnej: 100 Opis: Przewiduje się wykonanie zabezpieczenia skarpy potoku przy drodze leśnej poprzez narzut kamienny z brzegosłonem faszynowym. Obiekt znajduje się w obrębie Wschodniobeskidzkiego Obszaru Chronionego Krajobrazu Długość i wysokość zabudowy ostatecznie wina być określona przez projektanta na podstawie mapy do celów projektowych a także określonych warunków gruntowo wodnych. Przewidywana długość zabudowy brzegów: 1) Zabudowa nr 1 ok .30m Etap I - koncepcja rozwiązań projektowych – przedstawienie wariantów (minimum dwóch) rozwiązań projektowych Etap II Obejmuje uzyskanie decyzji administracyjnych Etap III Sprawowanie nadzoru autorskiego nad robotami budowalnymi, wykonywanymi na podstawie dokumentacji projektowej
Los: LOT-0007
Titel: Część 6 Przebudowa przepustu w Leśnictwie Siedliska
Beschreibung: Część 6 Przebudowa przepustu w Leśnictwie Siedliska Numer rozliczeniowy zadania: 04-07-2.1-06 Lokalizacja: Adres leśny 04-07-1-09-229-d , województwo podkarpackie, powiat brzozowski, Gmina Nozdrzec, Obręb ewidencyjny Wołodź nr działki ewidencyjnej: 90/6 Opis: Przewiduje się przebudowę przepustu betonowego o przekroju kołowym na przepust łukowy o zwiększonym świetle z blachy falistej Obiekt znajduje się w obrębie Wschodniobeskidzkiego Obszaru Chronionego Krajobrazu Etap I - koncepcja rozwiązań projektowych – przedstawienie wariantów (minimum dwóch) rozwiązań projektowych Etap II Obejmuje uzyskanie decyzji administracyjnych Etap III Sprawowanie nadzoru autorskiego nad robotami budowalnymi, wykonywanymi na podstawie dokumentacji projektowej
Los: LOT-0008
Titel: Część 7 Przebudowa dwóch przepustów w Leśnictwie Siedliska
Beschreibung: Część 7 Przebudowa dwóch przepustów w Leśnictwie Siedliska Numer rozliczeniowy zadania: 04-07-2.2-01 Lokalizacja: Adres leśny 04-07-1-09-205-a, 04-07-1-09-222-c, województwo podkarpackie, powiat brzozowski, Gmina Nozdrzec, Obręb ewidencyjny Wołodź nr działki ewidencyjnej: 95/1; województwo podkarpackie, powiat przemyski, Gmina Bircza, Obręb ewidencyjny Jawornik Ruski nr działki ewidencyjnej: 428/5; Opis: Przebudowa istniejących przepustów betonowych o przekroju kołowym na przepusty łukowe wraz z umocnieniem skarp. Obiekt znajduje się w obrębie OCHK - Przemysko-Dynowski Obszar Chronionego Krajobrazu,OCHK - Wschodniobeskidzki Obszar Chronionego Krajobrazu Etap I - koncepcja rozwiązań projektowych – przedstawienie wariantów (minimum dwóch dla każdej z części) rozwiązań projektowych Etap II Obejmuje uzyskanie decyzji administracyjnych Etap III Sprawowanie nadzoru autorskiego nad robotami budowalnymi, wykonywanymi na podstawie dokumentacji projektowej