776299-2025 - Ergebnis
Polen – Verwaltung von Müllhalden – Świadczenie usług polegających na odbieraniu, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, położonych na terenie Gminy Lubień Kujawski
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług polegających na odbieraniu, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, położonych na terenie Gminy Lubień Kujawski
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: a) Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Lubień Kujawski w sposób zapewniający osiągnięcie przez Gminę odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zapisami planu gospodarki odpadami oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lubień Kujawski; b) dostarczenie oraz odbieranie od właścicieli nieruchomości worków do zbierania odpadów z: - papieru, - szkła, - metali i tworzyw sztucznych, - bioodpadów; c) wyposażanie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (dalej zwany PSZOK) w pojemniki, ich opróżnianie oraz utrzymanie w odpowiednim stanie sanitarnych, porządkowym i technicznym; d) ustawienie w wyznaczonych miejscach w tzw. punktach gniazdowych pojemników do selektywnej zbiórki odpadów szkła oraz metali i tworzyw sztucznych tzw. dzwonów i ich opróżnianie minimum 1 raz w miesiącu; e) wykonanie testów zgodności dla odpadów komunalnych przekazanych do składowania, które takich testów wymagają. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym regulacje prawne oraz standardy jakościowe, a także obowiązujące wykonawcę normy zawiera – Załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zmówienia. 3. Szczegółowe obowiązki wykonawcy w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego - Załącznik nr 4 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung696322-2025
Interne KennungZP.271.13.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: a) Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Lubień Kujawski w sposób zapewniający osiągnięcie przez Gminę odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zapisami planu gospodarki odpadami oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lubień Kujawski; b) dostarczenie oraz odbieranie od właścicieli nieruchomości worków do zbierania odpadów z: - papieru, - szkła, - metali i tworzyw sztucznych, - bioodpadów; c) wyposażanie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (dalej zwany PSZOK) w pojemniki, ich opróżnianie oraz utrzymanie w odpowiednim stanie sanitarnych, porządkowym i technicznym; d) ustawienie w wyznaczonych miejscach w tzw. punktach gniazdowych pojemników do selektywnej zbiórki odpadów szkła oraz metali i tworzyw sztucznych tzw. dzwonów i ich opróżnianie minimum 1 raz w miesiącu; e) wykonanie testów zgodności dla odpadów komunalnych przekazanych do składowania, które takich testów wymagają. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym regulacje prawne oraz standardy jakościowe, a także obowiązujące wykonawcę normy zawiera – Załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zmówienia. 3. Szczegółowe obowiązki wykonawcy w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego - Załącznik nr 4 do Specyfikacji Warunków Zamówienia. 4. Minimalny termin płatności wynosi 14 dni, maksymalny termin płatności wynosi 30 dni. Termin płatności jest w przedmiotowym postępowaniu kryterium oceny ofert. 5. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 pzp: Stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 ze zm.). Są to czynności realizowane przez kierowców i ładowaczy, o ile czynności te nie będą wykonywane przez osoby w ramach prowadzonych przez nich działalności gospodarczej. Zamawiający nie określa wymiaru etatu zatrudnienia osób realizujących wskazane w ust. 12 czynności, z tym, że każda godzina pracy przy realizacji tych czynności musi być wykonywana przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy. 6. Zamówienia uzupełniające: Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 pzp. 7. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy Pzp. Powody braku podziału zamówienia na części: Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielki zakres usług stanowiących przedmiot zamówienia podział na części groziłby nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia, ze względu na utratę korzyści efektu skali. Efekt skali to obniżenie udziału kosztów stałych w kosztach jednostkowych (za 1 Mg odpadów komunalnych). Istnieje więc ścisły związek pomiędzy wielkością zamówienia, a sposobem kalkulacji ceny za usługę, a co za tym idzie podział zamówienia wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo wzrostu cen, a to mogłoby zagrozić brakiem możliwości sfinansowania zamówienia przez Zamawiającego. Ponadto, mając na uwadze zakres usług stanowiących przedmiot zamówienia, podzielenie zamówienia na części wiązałoby się z nadmiernymi trudnościami organizacyjnymi w trakcie wykonania usługi. Z dotychczasowych doświadczeń Zamawiającego wynika, iż ubiegają się o takie zamówienia głownie małe i średnie przedsiębiorstwa, a więc zakres zamówienia jest dostosowany do potrzeb sektora MŚP bez konieczności dalszego podziału zakresu zamówienia. 8. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia osób, o których owa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen