2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych z terenu Gminy Trawniki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Trawniki w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, wyposażenie i systematyczne uzupełnianie w worki nieruchomości zamieszkałych, wyposażenie w pojemniki nieruchomości zamieszkałych oraz załadunek, odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Dorohuczy.
Interne Kennung: RRG.271.12.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Trawniki w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, wyposażenie i systematyczne uzupełnianie w worki nieruchomości zamieszkałych, wyposażenie w pojemniki nieruchomości zamieszkałych oraz załadunek, odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Dorohuczy, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz.1469), zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Lubelskiego, Nr XXIV/396/16 z dnia 2 grudnia 2016 roku w sprawie uchwalenia Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa (Dz.U. Woj. Lub. z 2017 poz. 256 z późn. zm.) oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Trawniki. 2. Zamówienie obejmuj: 2.1. „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych bezpośrednio od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Trawniki”, polegający na: 1) odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych bezpośrednio od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Trawniki w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz.1469), zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Lubelskiego, Nr XXIV/396/16 z dnia 2 grudnia 2016 roku w sprawie uchwalenia Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa (Dz.U. Woj. Lub. z 2017 poz. 256 z późn. zm.) oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Trawniki, 2) dostarczeniu worków do selektywnej zbiórki w kolorach określonych w regulaminie (na zasadzie „worek za worek”) niezbędnych do należytego funkcjonowania systemu gospodarki odpadami, 3) dostawie pojemników do gromadzenia odpadów zmieszanych i popiołu w zabudowie jednorodzinnej zgodnie z przepisami regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Trawniki, 4) dostawie kontenerów do gromadzenia odpadów komunalnych w zabudowie wielorodzinnej (spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe) na terenie gminy, 5) odbiorze odpadów, które zostaną wystawione przez mieszkańców przed posesję w systemie akcyjnym tzw. „wystawka”, 2.2. „Załadunek, odbiór i zagospodarowanie masy odpadów komunalnych zgromadzonych w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych”, polegający na: 1) Załadunku, odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu masy odpadów komunalnych zebranych selektywnie od mieszkańców gminy Trawniki zgromadzonych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowany w miejscowości Dorohucza. Jeżeli wykonawca dysponuje kontenerami to istnieje możliwość ustawienia pojemników, podczas trwania umowy, w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) i odbioru odpadów bezpośrednio od mieszkańców do kontenerów. Koszty ustawienia kontenerów pokrywa Wykonawca. 3. Szacowana ilość odbioru odpadów w okresie realizacji umowy będzie wynosiła ok. 1993,5700 Mg z prawem opcji dodatkowo do 500 Mg.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90513100 Hausmüllbeseitigung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający informuje, że w postępowaniu planuje się prawo opcji które daje możliwość odbioru odpadów dodatkowo do 500 Mg. Ilość ta została określona na potrzeby wykonania oszacowania wartości zamówienia. Rzeczywista ilość odpadów przewidzianych do odbioru wynikała będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego i jest niezależna od Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie w Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli.