776580-2025 - Wettbewerb
Tschechien – Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör – Nákup osobních ochranných pracovních prostředků pro zaměstnance Správy Pražského hradu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelNákup osobních ochranných pracovních prostředků pro zaměstnance Správy Pražského hradu
BeschreibungPředmětem plnění této veřejné zakázky je dodávání osobních ochranných pracovních prostředků pro zaměstnance Správy Pražského hradu (dále jen „SPH“) na základě aktuálních potřeb zadavatele po dobu trvání smluvních vztahů v jednotlivých částech. Jedná se o opakované zadávací řízení zadavatele, neboť v rámci prvního řízení neobdržel žádnou nabídku a druhé zadávací řízení muselo být v obou částech zrušeno z důvodů uvedených v ustanovení § 127 odst. 2 písm. d) ZZVZ. Potřebnost zajištění osobních ochranných pracovních prostředků ze strany zadavatele vyplývá zejména z povinností daných ustanovením § 104 zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce, ve znění pozdějších předpisů, zákona č. 309/2006 Sb., kterým se upravují další požadavky bezpečnosti a ochrany zdraví při práci v pracovněprávních vztazích a o zajištění bezpečnosti ochrany zdraví při činnosti nebo poskytování služeb mimo pracovněprávní vztahy (zákon o zajištění dalších podmínek bezpečnosti a ochrany zdraví při práci), ve znění pozdějších předpisů, a nařízením vlády č. 390/2021 Sb., o bližších podmínkách poskytování osobních ochranných pracovních prostředků, mycích, čistících a dezinfekčních prostředků, ve znění pozdějších předpisů a případně dalších souvisejících právních předpisů. Zadavatel je povinen poskytovat svým zaměstnancům osobní ochranné pracovní prostředky (dále také jen „OOPP“), aby byla zajištěna jejich ochrana před riziky, nebylo ohroženo jejich zdraví a nebylo jim jakkoliv bráněno při výkonu jejich práce. Zadavatel ve smyslu ustanovení § 35 ve spojení s ustanovením § 101 ZZVZ rozdělil veřejnou zakázku do dvou částí, a to následujícím způsobem: Část 1. – Oblečení a doplňky Část 2. – Ochranná obuv Účastníci mohou podat svoje nabídky libovolně do kterékoliv z uvedených částí veřejně zakázky, popř. mohou podat jednu nabídku i do obou částí současně. Účastník v krycím listu nabídky uvede, do jakých částí veřejné zakázky svoji nabídku podává. V rámci tohoto zadávacího řízení bude v každé z uvedených částí veřejné zakázky uzavřena vždy jedna rámcová dohoda na období 48 měsíců, a to ve smyslu ustanovení § 131 a násl. ZZVZ s jedním vybraným dodavatelem, jehož nabídka splní veškeré požadavky stanovené zákonem a zadavatelem v zadávací dokumentaci pro danou část veřejné zakázky a umístí se v této části na prvním místě v pořadí na základě provedeného hodnocení. Zadavatel předpokládá uzavření rámcové dohody v každé z částí veřejné zakázky s jedním dodavatelem, a to ode dne účinnosti podepsané rámcové dohody na období 48 měsíců, popř. do vyčerpání stanoveného finančního limitu pro danou část veřejné zakázky, podle toho, která z těchto skutečností nastane dříve. Celková předpokládaná hodnota této veřejné zakázky za obě její části včetně vyhrazených změn závazků činí 11 500 000 Kč (slovy: jedenáct milionů pět set tisíc korun českých) bez DPH. Část 1. – Oblečení a doplňky Hodnota rámcové dohody za celý předmět plnění veřejné zakázky v části 1., tedy dle uvedeného vymezení předmětu plnění pro část 1. v odst. 1.1 ZD, činí 7 400 000 Kč (slovy: sedm milionů čtyři sta tisíc korun českých) bez DPH. Předpokládaná hodnota vyhrazené změny závazku ze smlouvy (resp. z rámcové dohody) v části 1. veřejné zakázky dle pravidel uvedených v odst. 1.6. ZD činí 300 000 Kč (slovy: tři sta tisíc korun českých) bez DPH. Celková předpokládaná hodnota části 1. veřejné zakázky a maximální částka uvedená v rámcové dohodě včetně vyhrazené změny závazku tedy na základě shora řečeného činí 7 700 000 (slovy: sedm milionů sedm set tisíc korun českých) bez DPH. Část 2. – Ochranná obuv Hodnota rámcové dohody za celý předmět plnění veřejné zakázky v části 2., tedy dle uvedeného vymezení předmětu plnění pro část 2. v odst. 1.1 ZD, činí 3 600 000Kč (slovy: tři miliony šest set tisíc korun českých) bez DPH. Předpokládaná hodnota vyhrazené změny závazku ze smlouvy (resp. z rámcové dohody) v části 2. veřejné zakázky dle pravidel uvedených v odst. 1.6. ZD činí 200 000 Kč (slovy: dvě stě tisíc korun českých) bez DPH. Celková předpokládaná hodnota části 2. veřejné zakázky a maximální částka uvedená v rámcové dohodě včetně vyhrazené změny závazku tedy na základě shora řečeného činí 3 800 000 (slovy: tři miliony osm set tisíc korun českých) bez DPH. Bližší informace k podmínkám vyhrazených změn závazků jsou uvedeny v textu zadávací dokumentace.
Interne KennungSPH 1512/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensOtevření nadlimitní řízení.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18140000 Zubehör für Arbeitskleidung, 18830000 Sicherheitsschuhe, 18831000 Fußbekleidung mit Zehenschutz aus Metall, 18812000 Schuhe mit Teilen aus Gummi oder Kunststoff
5. Los
LosLOT-0001
TitelČást 1. - Oblečení a doplňky
BeschreibungPředmětem této části veřejné zakázky bude dodávání oblečení a pracovních doplňků spadajících pod OOPP, v kategoriích jako jsou např. bundy, kalhoty, kraťasy, legíny, blůzy, mikiny, vesty, trička, šaty, nákrčníky, čepice, rukavice a ponožky. Jedná se tedy o OOPP sloužící zejména pro ochranu těla, rukou a paží. Konkrétní požadované OOPP v této části veřejné zakázky jsou uvedeny v příloze č. 4.1. – Tabulka předmětu plnění pro část 1. a v příloze č. 5.1. Technická specifikace položek pro část 1.
Interne KennungSPH 1512/2025/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18140000 Zubehör für Arbeitskleidung, 18141000 Arbeitshandschuhe
Optionen
Beschreibung der OptionenZadavatel si v souladu s ustanovením § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje právo v každé z částí veřejné zakázky poptat nové dodávky, které budou věcně souviset s předmětem plnění dané části veřejné zakázky, ale zadavatel je v době zahájení zadávacího řízení není schopen přesně definovat. Nové dodávky na základě vyhrazených změn závazků budou spočívat v rozšíření výčtu poptávaných výrobků v dané části veřejné zakázky uvedených v přílohách č. 4.1. a 4.2. zadávací dokumentace o nové druhy OOPP souvisejících s danou částí veřejné zakázky. Vyhrazené změny závazků zároveň mohou být použity i v případě, kdy na straně zadavatele dojde ke změně požadovaných velikostí a/nebo provedení log, které mají některé z položek obsahovat. V takovém případě zadavatel po domluvě s vybraným dodavatelem v dané části veřejné zakázky provede aktualizaci ceny konkrétní položky, která změnu loga bude reflektovat. Celková cena dodávek v rámci vyhrazené změny závazku nepřevýší částku 300 000 Kč bez DPH v části 1. za dodržení pravidel stanovených ustanovením § 222 ZZVZ. Při objednávání zboží na základě vyhrazené změny závazku vždy zadavatel kontaktuje osobu určenou pro věcná jednání na straně vybraného dodavatele v příslušné části veřejné zakázky s konkrétními požadavky k poskytnutí dílčího plnění a vybraný dodavatel v dané části následně nejpozději do 5 pracovních dnů od sdělení konkrétního požadavku na plnění zašle zadavateli zpracovanou dílčí nabídku včetně uvedení nabídkové ceny dílčího plnění v rámci vyhrazené změny závazku. Zadavatel si dále pro obě části veřejné zakázky vyhrazuje v souladu s ustanovením § 100 odst. 1 ve spojení s ustanovením § 222 odst. 2 ZZVZ změnu závazku z příslušné rámcové dohody spočívající v možnosti navýšit, resp. valorizovat jednotkové ceny jednotlivých položek uvedených v přílohách č. 4.1. a 5.1. pro část 1. Tato valorizace je možná vždy po roce trvání příslušné rámcové dohody a za předpokladu, že o to vybraný dodavatel požádá, přičemž jednotlivé jednotkové ceny daných položek je možné navyšovat vždy maximálně o výši roční míry inflace spotřebitelských cen v přecházejícím roce (příklad: pokud míra inflace spotřebitelských cen v předcházejícím roce činila 3 %, mohou být jednotkové ceny jednotlivých položek navýšeny maximálně o 3 %). Tato hodnota bude vycházet vždy z indexu spotřebitelských cen zveřejněného ze strany ČSÚ. Pokud se zadavatel a vybraný dodavatel dohodnou na změně jednotkových cen z důvodu inflace popsaného výše, musí být tato skutečnost stvrzena písemným dodatkem k dané rámcové dohodě. Konkrétní podmínky navyšování cen z důvodu inflace (inflační doložky) jsou uvedeny v obchodních podmínkách zadavatele uvedených v příloze 2.1. zadávací dokumentace.
LosLOT-0002
TitelČást 2. - Ochranná obuv
BeschreibungPředmětem této části veřejné zakázky bude dodávání ochranné obuvi spadající pod OOPP. Bude se jednat zejména o pracovní sandály, pracovní polobotky, pracovní kotníkové boty, celoroční polobotky, holínky a zimní pracovní obuv. Jedná se tedy o OOPP sloužící pro ochranu nohou. Konkrétní požadované OOPP v této části veřejné zakázky jsou uvedeny v příloze č. 4.2. – Tabulka předmětu plnění pro část 2. a v příloze č. 5.2. Technická specifikace položek pro část 2.
Interne KennungSPH 1512/2025/2
Haupteinstufung (cpv): 18830000 Sicherheitsschuhe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18831000 Fußbekleidung mit Zehenschutz aus Metall, 18812000 Schuhe mit Teilen aus Gummi oder Kunststoff
Beschreibung der OptionenZadavatel si v souladu s ustanovením § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje právo v každé z částí veřejné zakázky poptat nové dodávky, které budou věcně souviset s předmětem plnění dané části veřejné zakázky, ale zadavatel je v době zahájení zadávacího řízení není schopen přesně definovat. Nové dodávky na základě vyhrazených změn závazků budou spočívat v rozšíření výčtu poptávaných výrobků v dané části veřejné zakázky uvedených v přílohách č. 4.1. a 4.2. zadávací dokumentace o nové druhy OOPP souvisejících s danou částí veřejné zakázky. Vyhrazené změny závazků zároveň mohou být použity i v případě, kdy na straně zadavatele dojde ke změně požadovaných velikostí. V takovém případě zadavatel po domluvě s vybraným dodavatelem v dané části veřejné zakázky provede aktualizaci ceny konkrétní položky, která změnu loga bude reflektovat. Celková cena dodávek v rámci vyhrazené změny závazku nepřevýší částku 200 000 Kč bez DPH v části 2. za dodržení pravidel stanovených ustanovením § 222 ZZVZ. Při objednávání zboží na základě vyhrazené změny závazku vždy zadavatel kontaktuje osobu určenou pro věcná jednání na straně vybraného dodavatele v příslušné části veřejné zakázky s konkrétními požadavky k poskytnutí dílčího plnění a vybraný dodavatel v dané části následně nejpozději do 5 pracovních dnů od sdělení konkrétního požadavku na plnění zašle zadavateli zpracovanou dílčí nabídku včetně uvedení nabídkové ceny dílčího plnění v rámci vyhrazené změny závazku. Zadavatel si dále pro obě části veřejné zakázky vyhrazuje v souladu s ustanovením § 100 odst. 1 ve spojení s ustanovením § 222 odst. 2 ZZVZ změnu závazku z příslušné rámcové dohody spočívající v možnosti navýšit, resp. valorizovat jednotkové ceny jednotlivých položek uvedených v přílohách č. 4.2. a 5.2. pro část 2. Tato valorizace je možná vždy po roce trvání příslušné rámcové dohody a za předpokladu, že o to vybraný dodavatel požádá, přičemž jednotlivé jednotkové ceny daných položek je možné navyšovat vždy maximálně o výši roční míry inflace spotřebitelských cen v přecházejícím roce (příklad: pokud míra inflace spotřebitelských cen v předcházejícím roce činila 3 %, mohou být jednotkové ceny jednotlivých položek navýšeny maximálně o 3 %). Tato hodnota bude vycházet vždy z indexu spotřebitelských cen zveřejněného ze strany ČSÚ. Pokud se zadavatel a vybraný dodavatel dohodnou na změně jednotkových cen z důvodu inflace popsaného výše, musí být tato skutečnost stvrzena písemným dodatkem k dané rámcové dohodě. Konkrétní podmínky navyšování cen z důvodu inflace (inflační doložky) jsou uvedeny v obchodních podmínkách zadavatele uvedených v příloze 2.2. zadávací dokumentace.