See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie gminy Puszcza Mariańska.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie całej masy wytworzonych odpadów komunalnych zarówno zmieszanych jak i gromadzonych w sposób selektywny od właścicieli: 1) nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy; 2) nieruchomości na której znajduje się domek letniskowy, lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe; z terenu gminy Puszcza Mariańska oraz ich zagospodarowanie (poddanie odzyskowi oraz unieszkodliwianiu) w okresie 12 miesięcy, nie wcześniej jednak niż od dnia 3 stycznia 2025 r. lub do wyczerpania maksymalnej wartości umowy, określonej w § 6 Umowy na warunkach określonych poniżej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik na 1 do SWZ. Warunki udziału w postępowaniu: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej jeżeli wykaże: a) aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Puszcza Mariańska, zgodnie z wymogami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; b) aktualny wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, o którym mowa w art.49 ust.1 ustawy z dnia 14.12.2012 r. o odpadach. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej jeżeli wykaże: a) polisę potwierdzającą, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną min. 1 000 000,00 zł (słownie: jeden milion złotych 00/100). 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej jeżeli wykaże że: a) będzie dysponował co najmniej 4 osobami do realizacji niniejszego zamówienia (2 kierowców + 2 ładowaczy); b) będzie dysponował co najmniej dwoma (2) pojazdami przystosowanymi do odbioru odpadów komunalnych oraz co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, a także co najmniej jednym pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej, oraz pojazdem specjalnym, służącym jako mobilny punkt zbierania odpadów komunalnych, c) posiada bazę magazynowo - transportową usytuowaną w gminie, z której terenu odbiera te odpady, lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy tej gminy oraz na terenie do którego posiada tytuł prawny. IX. PODSTAWY WYKLUCZENIA Z POSTĘPOWANIA 1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 p.z.p. 2. Zamawiający wykluczy także z udziału w postępowaniu wykonawcę w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury ( art.109 ust.1 pkt 4 pzp ). 3. Zgodnie z art. 110 ust. 1 ustawy p.z.p, Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia, uwzględniając uwarunkowania wynikające z art. 111 p. z.p. 4. Zamawiający przewiduje wykluczenie podmiotów udostępniających zasoby na podstawie art. 118 p.z.p. i podwykonawców z tych samych przyczyn co Wykonawcę. 5. Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst. jedn. Dz. U. z 2024r. poz. 507). 6. 3. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 5k rozporządzenia (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022). Warunki wykluczenia opisuje Rozdział IX. SWZ
Interne Kennung: Z.271.19.2024
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001