2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pokročilý online monitoring vozidel MHD – VZ1
Beschreibung: Účelem této nadlimitní veřejné zakázky je naplnění stanovených cílů a aktivit Projektu 5G formou dodávky vybraných prvků demonstrativní aplikace ekosystému sítí 5G v prostředí statutárního města Ústí nad Labem, a to v podobě uceleného technologického ekosystému zahrnujícího, mimo jiné, zajištění 5G konektivity, dodání a integrace moderních kamerových systémů do trolejbusů MHD a pořízení potřebného hardwaru a softwaru umožňující vzdálený přístup do kamerového systému vozidel. Hlavním cílem projektu je implementace technologie 5G za účelem zvýšení situačního povědomí Městské policie Ústí nad Labem a bezpečnosti provozu vozidel MHD v Ústí nad Labem. Toho bude dosaženo osazením moderních kamerových systémů do interiéru vozidel, instalací předních přehledových kamer a zavedením dalších souvisejících bezpečnostních technologických prvků v trolejbusech. Klíčovým prvkem je zajištění možnosti vzdáleného dohledu, resp. zpřístupnění obrazových dat, pro městskou policii. Realizace projektu tak reaguje na potřebu zavádět účinná opatření na snižování počtu incidentů a agresivního chování cestujících v ústecké hromadné dopravě a zvyšovat tak atraktivitu veřejné dopravy jakožto efektivní a bezpečné formy dopravy ve městě. Projekt rovněž pozitivně přispívá ke zvyšování situačního povědomí v okolí vozidel městské hromadné dopravy. Projekt počítá s pokrytím kamerových systémů pro monitorování bezpečnosti v reálném čase ve vozidlech MHD. Monitoring budou následně zajišťovat odpovědné složky Městské policie Ústí nad Labem, která v současnosti nemá potřebné a odpovídající nástroje pro dohled nad bezpečností v trolejbusech MHD. Součástí řešení je i zprovoznění tzv. nouzových tlačítek umožňujících řidičům vozidel MHD signalizovat rizikovou situaci a předat městské policii notifikaci o potřebnosti zpřístupnit dohled pomocí kamerového systému daného vozidla. Plnění veřejné zakázky je spolufinancováno prostřednictvím 2. výzvy – Demonstrativní aplikace ekosystému sítí 5G pro chytrá města, obce a regiony vyhlášené v rámci komponenty Národního plánu obnovy (1.4 Digitální ekonomika a společnost, inovativní start-upy a nové technologie). Projekt: „Pokročilý online monitoring vozidel MHD“ Registrační číslo projektu: CZ.31.6.0/0.0/0.0/23_087/0008869
Interne Kennung: MMUL/PO/VZ/445534/2025/AntK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32500000 Fernmeldebedarf
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64210000 Fernsprech- und Datenübertragungsdienste, 35125300 Sicherheitskameras, 51300000 Installation von Kommunikationsgeräten, 48820000 Server, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 30213200 Tablettcomputer, 48100000 Branchenspezifisches Softwarepaket, 72261000 Software-Unterstützung
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server, 64210000 Fernsprech- und Datenübertragungsdienste, 35125300 Sicherheitskameras, 51300000 Installation von Kommunikationsgeräten, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 30213200 Tablettcomputer, 48100000 Branchenspezifisches Softwarepaket, 72261000 Software-Unterstützung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje možnost změny závazku, tj. předmětu dodávky, spočívající v náhradě nabízeného zboží (zejm. HW a SW) za novější za předpokladu splnění zadavatelem stanovené technické specifikace a beze změny nabídkové ceny. Zadavatel dále uvedl ve Smlouvě o dílo inflační doložku, na základě, které bude možné vyrovnat zvýšené finanční náklady na straně vybraného dodavatele spojené s vývojem cenové hladiny na trhu v čase.