776767-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Bedarf für Rohrleitungssysteme – Udbud af rørleverance ifm. etablering af et komplet nyt ledningsnet for distribution af fjernvarme til Egebæk-Hviding og Vester Vedsted
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af rørleverance ifm. etablering af et komplet nyt ledningsnet for distribution af fjernvarme til Egebæk-Hviding og Vester Vedsted
BeschreibungRibe Fjernvarme AMBA ("Ordregiver") ønsker at konvertere varmeforsyningen i Egebæk-Hviding og Vester Vedsted fra individuel forsyning til en mere miljøvenlig, fremtidssikret og energiøkonomisk fjernvarme. Dette udbud omfatter selve rørleverancen for etablering af et komplet nyt ledningsnet for distribution af fjernvarme til de angivne landsbyer i Esbjerg Kommune. Projektet og den udbudte aftale består totalt af ca. 16,3km hoved- og distributionsledninger og ca. 3,5km transmissionsledning. Samtidig med offentliggørelsen af nærværende udbud har Ordregiver udbudt opgaven om etablering af ledningsnettet, som rørleverancen skal anvendes til.
Interne Kennung426855
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud, hvilket indebærer, at enhver har ret til at afgive tilbud.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44162100 Bedarf für Rohrleitungssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44162000 Rohrleitungssysteme, 44163000 Rohrleitungen und Formstücke, 44163100 Leitungen, 44163120 Fernheizungsleitungen, 44163200 Rohrformteile, 44163210 Rohrschellen, 44163230 Rohrverbinder, 44163240 Rohrverbindungen, 44163241 Isolierende Verbindungsstücke
5. Los
LosLOT-0000