2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rammeaftale - Affaldshåndtering
Beschreibung: Dette udbud angår en rammeaftale om affaldshåndtering, herunder indsamling og bortskaffelse af husholdningslignende affald på By & Havns arealer samt administration og leje af containere. By & Havn løser selv en del af affaldshåndtering med eget personale og materiel, men dette er ikke tilstrækkeligt til at dække behovet, og derfor ønsker By & Havn at indgå en rammeaftale omkring affaldshåndtering ved de adresser som By & Havn ikke selv varetager. Leverandøren forpligter sig til at udføre det nuværende behov samt ændringer i allerede opsatte containere, frekvens, mængde, fraktion. Derudover skal leverandøren kunne håndtere nye adresser og andre ændringer i behovet. Leverandøren skal være indstillet på, at ydelsernes omfang varierer, men det forudsættes, at leverandøren til enhver tid er leveringsdygtig. Ydelsernes omfang bestemmes af By & Havn for hver adresse og hver type affald, medmindre andet aftales. Rammeaftalen har en varighed på 2 år med option på forlængelse i 2x1 år.
Vorherige Bekanntmachung: 766858-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Der er option på forlængelse af rammeaftalen med 2x1 år.