777535-2025 - Ergebnis
Polen – Betriebsprüfung – Wykonanie Audytu realizacji programu „Budownictwo Energooszczędne. Część 1) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie".
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie Audytu realizacji programu „Budownictwo Energooszczędne. Część 1) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie".
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest analiza konstrukcji programu priorytetowego „Budownictwo energooszczędne. Część 1) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie” pod kątem rzetelności, gospodarności, zasadności wydatkowania środków publicznych, procedur przeprowadzenia naboru wniosków o dofinansowanie oraz weryfikacja umów o dofinansowanie projektów z zakresu efektywności energetycznej realizowanych w ramach ww. programu, w tym szczegółowa weryfikacja poprawności przyjętych scenariuszy usprawnień w kontekście scenariusza bazowego (w tym w zakresie doboru źródła ciepła i OZE) oraz wyliczeń efektów ekologicznych (szczególnie oszczędności: energii pierwotnej, zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych oraz poprawność wyliczenia SPBT), prezentowanych w załączniku ekologiczno-technicznym oraz ekspercka ocena spełnienia kryteriów 1-4 programu priorytetowego. 2. Zakres zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia następujących czynności: 2.1. Analizy horyzontalnej konstrukcji i zapisów programu priorytetowego „Budownictwo energooszczędne. Część 1) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie” (dalej: Program), w tym zmian programu wraz z załącznikami oraz regulaminu naboru, w tym zmian do regulaminu, pod kątem prawidłowości wyboru przedsięwzięć termomodernizacyjnych do dofinansowania ze środków publicznych. Analiza obejmować będzie następujące składowe: a) Analiza zapisów programu wraz z załącznikami (z uwzględnieniem zmian); b) Analiza Regulaminu naboru (dalej Regulamin), procesu oceny wniosków oraz zmian do Regulaminu i ich wpływu na proces oceny. 2.2. Weryfikacji formalnej i merytorycznej wniosków o dofinansowanie (na wybranej próbie wniosków) pod kątem prawidłowości przeprowadzania procesu naboru i oceny wniosków o dofinansowanie (WoD) w Programie oraz procedowania w ramach naboru w oparciu o regulacje wewnętrzne i zewnętrzne (Prawo Ochrony Środowiska, u.f.p., Regulamin naboru, Program priorytetowy, Podręcznik procedur). 2.3. Weryfikacji formalnej i merytorycznej umów o dofinansowanie (na wybranej próbie Umów o Dofinansowanie) na bazie aktualnego załącznika ekologiczno-technicznego i aktualnego Harmonogramu Rzeczowo – Finansowego (HRF) (w kontekście prezentowanych danych z wniosku o dofinansowanie, który uzyskał pozytywną ocenę, z uwzględnieniem wniosków o zmianę Umowy czy rozliczenie końcowe). Zamawiający wymaga, aby Wykonawca, który ubiega się o przedmiotowe zamówienie: - nie brał wcześniej udziału w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie, ani nie obsługiwał umowy/wniosku w ramach programu „Budownictwo energooszczędne. Część 1) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”, którego realizacja jest przedmiotem audytu, - do realizacji zamówienia skierował osoby, z których żadna nie brała udziału w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie, ani nie obsługiwała umowy/wniosku w ramach programu „Budownictwo energooszczędne. Część 1) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”, którego realizacja jest przedmiotem audytu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załączniku nr 5 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung738822-2025
Interne KennungDOZ.26.14.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79212000 Betriebsprüfung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79212100 Buchprüfung, 71313430 Analyse der Umweltindikatoren im Bau
5. Los
LosLOT-0001