2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zagospodarowanie odpadów komunalnych (odpadów niesegregowanych (zmieszanych - 20 03 01)) pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta i Gminy Szamotuły, poprzez załadunek, przetransportowanie ich ze stacji przeładunkowej do miejsca zagospodarowania i ich zagospodarowanie w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.”
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest Zagospodarowanie odpadów komunalnych (odpadów niesegregowanych (zmieszanych - 20 03 01)) pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta i Gminy Szamotuły, poprzez załadunek, przetransportowanie ich ze stacji przeładunkowej do miejsca zagospodarowania i ich zagospodarowanie w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. Wszystkie pojazdy używane podczas realizacji przedmiotu zamówienia muszą spełniać wymogi normy emisji spalin nie niższą niż EURO 4, zgodnie z Dyrektywą 98/969/EC (i 200/80/EC), Pojazdy powinny spełniać standardy techniczne, określone w przepisach szczególnych z uwzględnieniem zabezpieczenia przed wydostaniem się odpadów oraz wydzielaniem zapachów. Wykonawca zobowiązany jest dysponować minimum 1 pojazdem ze skrzyniami samowyładowczymi o ładowności minimum 20 Mg. 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi: - Formularz ofertowy - załącznik nr 1 do SWZ, - Projekt umowy - załącznik nr 8 do SWZ, - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 3 do SWZ; 3) Zamawiający nie dopuszcza złożenia oferty częściowej: Część IV: Zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych (20 03 01) z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta i Gminy Szamotuły, poprzez załadunek, przetransportowanie ich ze stacji przeładunkowej do miejsca zagospodarowania zgodnie z obowiązującą ustawą o odpadach i ich zagospodarowanie. 4) Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy (w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy stanowiących nie więcej niż 30% wartości zamówienia podstawowego polegających na zagospodarowaniu odpadów poprzez przetransportowanie ich ze stacji przeładunkowej do miejsca zagospodarowania zgodnie z obowiązującą ustawą o odpadach i ich zagospodarowanie. Warunki, na jakich będą udzielone ww. zamówienia, będą odpowiadały warunkom określonym w dokumentacji niniejszego postępowania, przez co w szczególności należy rozumieć warunki realizacji usług szczegółowo opisane w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ. Zamawiający przeprowadzi stosowne postępowanie w trybie zamówienia z wolnej ręki. Przedmiotem negocjacji będzie cena. 5) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 6) Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 7) Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów. 8) Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 9) Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 10) Zamawiający nie przewiduje konieczności złożenia oferty po: 1) odbyciu przez wykonawcę wizji lokalnej lub 2) sprawdzeniu przez wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u zamawiającego. 11) Warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte zostały również w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ. V. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU 1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolność do występowania w obrocie gospodarczym; Zamawiający nie określa szczegółowych warunków w tym zakresie. 2) uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający wymaga wykazania przez Wykonawcę posiadania: 1. Wpisu do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, zgodnie z wymogami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) 2. Posiadania aktualnego zezwolenia na zagospodarowanie wszystkich selektywnie zbieranych odpadów komunalnych, wymienionych w tab. nr 1, zgodnie ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.). 3) sytuacja ekonomiczna lub finansowa Zamawiający nie określa szczegółowych warunków w tym zakresie. 4) zdolności technicznej lub zawodowej a) Zamawiający wymaga wykazania przez Wykonawcę, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub wykonuje, co najmniej 1 usługę polegającą na transporcie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych (20 03 01) oraz zagospodarowaniu niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o masie co najmniej 1000 Mg – łącznie w danym roku; w przypadku usług nadal wykonywanych wymóg dotyczący masy dotyczy części już zrealizowanej b) Zamawiający wymaga wykazania przez Wykonawcę dysponowania minimum 1 pojazdem ze skrzyniami samowyładowczymi o ładowności minimum 20 Mg. Wszystkie pojazdy używane podczas realizacji przedmiotu zamówienia muszą spełniać wymogi normy emisji spalin nie niższą niż EURO 4, zgodnie z Dyrektywą 98/969/EC (i 200/80/EC), Pojazdy powinny spełniać standardy techniczne, określone w przepisach szczególnych z uwzględnieniem zabezpieczenia przed wydostaniem się odpadów oraz wydzielaniem zapachów. 2. Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o którym mowa w pkt. 1 ppkt. 2) SWZ, jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje roboty budowlane, dostawy lub usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane 3. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają dostawy, do realizacji których te (...)
Interne Kennung: WI.271.14.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 6 900 Tonnen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie prawo zlecenia opcji i zwiększenia ilości zagospodarowanych odpadów o maksymalnie 10% - po cenie jednostkowej określonej w umowie. Realizacja dodatkowego zakresu zamówienia w ramach prawa opcji nastąpi na zasadach identycznych jak realizacja zamówienia podstawowego. Po skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający poinformuje o tym wykonawcę.