See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej dla grupy zakupowej NORDA na rok 2026
Beschreibung: 1. Zamawiający opisani w Rozdziale 1 SWZ przeprowadzają wspólnie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego (art. 38 ustawy Pzp). Zamówienia udzielą (podpiszą umowy na dostawę energii elektrycznej) zamawiający opisani w Rozdziale 1 SWZ. 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w 2026 roku do punktów poboru opisanych w załączniku nr: 1a/1b/1c/1d/1e/1f/1g do SWZ, z dopuszczeniem składania ofert na 7 części zamówienia. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. do 3 989 punktów poboru (PPE) o łącznym szacowanym wolumenie (wahanie poboru +/- 10%) 89 218,57 MWh, z tego: 1) Część 1 zamówienia – dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów – pozostałe grupy taryfowe – 27 487,49 MWh – szczegółowy wykaz PPE stanowi załącznik 1a do SWZ (zamówienie podstawowe); 2) Część 2 zamówienia - dostawa energii elektrycznej lokale i obiekty – grupa taryfowa B – 14 015,17 MWh – szczegółowy wykaz PPE stanowi załącznik 1b do SWZ; 3) Część 3 zamówienia – dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego – 14 263,72 MWh – szczegółowy wykaz PPE stanowi załącznik 1c do SWZ; 4) Część 4 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej – transport – 16 497,80 MWh – szczegółowy wykaz PPE stanowi załącznik 1d do SWZ; 5) Część 5 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej – uczelnie – 9 726,78 MWh – szczegółowy wykaz PPE stanowi załącznik 1e do SWZ; 6) Część 6 zmówienia – Dostawa energii elektrycznej – wod-kan - 6 938,47 MWh - szczegółowy wykaz PPE stanowi załącznik 1f do SW; 7) Część 7 zmówienia – Dostawa energii elektrycznej – Prosumenci - 289,14 MWh - szczegółowy wykaz PPE stanowi załącznik 1g do SW. Szczegółowy opis poszczególnych części zamówienia znajduje się w Rozdziale 4, ust. 2 – 8 SWZ. 4. Prognozowana ilość energii elektrycznej będąca przedmiotem zamówienia ma charakter orientacyjny i może odbiegać od faktycznie pobranej w okresie trwania umowy. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie planowanych zużyć (w tym ewentualna zmiana w sposobie użytkowania lub profilu zużycia), danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej oraz z uwzględnieniem podjętych przez zamawiających działań, o których mowa w art. 37 Ustawy z dnia 07 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz przy uwzględnieniu autokonsumpcji w przypadku odbiorców posiadających instalacje PV. Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiających (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii. Wskazana szacowana ilość energii, to ilość jaką zamawiający zamierzają nabyć i nie obejmuje energii elektrycznej wyprodukowanej (i wykorzystanej) we własnym zakresie. 5. Standardy jakościowe. 1) Przedmiotem zamówienia są dostawy energii elektrycznej o określonych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardach jakościowych; 2) Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w Ustawie Pe oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 13 października 2023r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. 6. Szczegóły dotyczące zużycia energii elektrycznej opisane zostały w Załączniku nr 1a-1g do SWZ - Wykaz punktów poboru.
Vorherige Bekanntmachung: 576555-2025
Interne Kennung: EZP.271.46.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia – dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów – pozostałe grupy taryfowe
Beschreibung: Część 1 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów - pozostałe grupy taryfowe 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów - pozostałe grupy taryfowe o szacowanym wolumenie 27 487,49 MWh. Dane mają charakter orientacyjny, wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej na poziomie (+/-10%); 2) Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 1 932 szt.; 3) Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. (z zastrzeżeniem możliwości wystąpienia odmiennych terminów rozpoczęcia/ zakończenia dostaw w poszczególnych PPE); szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do PPE opisano w Załączniku nr 1a do SWZ kolumna „Okres dostaw”; 4) Mikroinstalacje PV: - Gmina Miasta Gdyni posiada 4 mikroinstalacje PV; a) Szczegółowe informacje dotyczące instalacji, statusu odbiorcy oraz przewidywanej ilości energii elektrycznej oddawanej do sieci OSD wskazano w Załączniku 1a do SWZ – Wykaz punktów poboru, kolumna „Instalacja Wytwórcza”, b) Obecnie odbiorcy mają status Prosumenta, który ulegnie zmianie z dniem 01.01.2026 r. na „odbiorca z mikroinstalacją”, c) Wykonawca zawrze z zamawiającym, który przewiduje oddanie do sieci OSD nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej, umowy na odkup oraz bilansowanie energii wytworzonej i wprowadzonej przez zamawiającego do sieci OSD na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, d) Zamawiający wyraża zgodę na zawarcie umowy na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, przy czym nie wyraża zgody na ponoszenie dodatkowych kosztów z tego tytułu (np. opłata handlowa / abonamentowa). Umowy zawarte zostaną na czas oznaczony, tj. do dnia 31.12.2026 r. 5) Zamawiający - Gmina Miejska Łeba planuje montaż 1 instalacji PV a) Szczegółowe informacje dotyczące instalacji, statusu odbiorcy oraz przewidywanej ilości energii elektrycznej oddawanej do sieci OSD wskazano w Załączniku 1a do SWZ – Wykaz punktów poboru, kolumna „Instalacja Wytwórcza”, b) Wykonawca zawrze z zamawiającym, który przewiduje oddanie do sieci OSD nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej, umowy na odkup oraz bilansowanie energii wytworzonej i wprowadzonej przez zamawiającego do sieci OSD na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, c) Zamawiający wyraża zgodę na zawarcie umowy na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, przy czym nie wyraża zgody na ponoszenie dodatkowych kosztów z tego tytułu (np. opłata handlowa / abonamentowa). Umowa zawarta zostanie na czas oznaczony, tj. do dnia 31.12.2026 r.; 6) Zamawiający - Gmina Wejherowo Zmienne moce umowne w trakcie trwania - szczegóły znajdują się w Załączniku nr 1a do SWZ. 7) Zamawiający - Gmina Władysławowo Zamawiający planuje w IV kwartale 2026 r. włączenie 2 PPE do Spółdzielni energetycznej (zgodnie z opisem w Załączniku nr 1a do SWZ). Wobec tego zamawiający zastrzega wprowadzenie zmiany w zawartej Umowie polegającej na wyłączeniu tych 2 PPE z Umowy. 8) W wyniku rozstrzygnięcia postępowania zawartych zostanie 30 umów.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów - grupa taryfowa B
Beschreibung: Część 2 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów – grupa taryfowa B 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 14 015,17 MWh. Dane mają charakter orientacyjny, wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej na poziomie (+/-10%); 2) Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 18 szt; 3) Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ; 4) Układy pomiarowe są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy. 5) Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1b do SWZ kolumna „Okres dostaw”; 6) Zamawiający - Gmina Miasta Gdyni - Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia posiada 2 mikroinstalacje PV: a) Szczegółowe informacje dotyczące instalacji, statusu odbiorcy wskazano w Załączniku 1b do SWZ – Wykaz punktów poboru, kolumna „Instalacja Wytwórcza”; b) Całość wyprodukowanej energii zużywana jest przez odbiorcę w ramach autokonsumpcji, c) Jeżeli (pomimo 100% autokonsumpcji) niezbędne okaże się zawarcie umowy na bilansowanie i odsprzedaż energii wyprodukowanej w PPE, zamawiający wyrazi zgodę na zawarcie umowy na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, przy czym nie wyrazi zgody na ponoszenie dodatkowych kosztów z tego tytułu (opłata handlowa/ abonamentowa) – umowa obowiązywać będzie do dnia 31.12.2026 r.; 7) Zamawiający Gmina Miasta Gdyni – Gdyńskie Centrum Sportu - PPE 590243832040069445 jest sumatorem dla PPE poz. 5 i 6. Wskazane dla sumatora zużycie stanowi sumę zużyć tych dwóch PPE; 8) W wyniku rozstrzygnięcia postępowania zawartych zostanie 6 umów.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego
Beschreibung: Część 3 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 14 263,72 MWh. Dane mają charakter orientacyjny, wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej na poziomie (+/-10%); 2) Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 1 424 szt; 3) Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1c do SWZ; 4) Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1c do SWZ kolumna „Okres dostaw”; 5) W wyniku rozstrzygnięcia postępowania zawartych zostanie 16 umów.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej – transport
Beschreibung: Część 4 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej – transport 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 16 497,80 MWh. Dane mają charakter orientacyjny, wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej na poziomie (+/-10%); 2) Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 37 szt.; 3) Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1d do SWZ; 4) Układy pomiarowe są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy; 5) Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1 d do SWZ kolumna „Okres dostaw”; 6) Zamawiający Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej Sp. z o.o. posiada status Wytwórcy dla PPE 590243832040059248 - instalacja PV. Całość energii elektrycznej wyprodukowanej w instalacji zużywana jest przez odbiorcę w ramach autokonsumpcji. Jeżeli (pomimo 100% autokonsumpcji) niezbędne okaże się zawarcie umowy na bilansowanie i odsprzedaż energii wyprodukowanej w PPE zamawiający wyrazi zgodę na zawarcie umowy na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, przy czym nie wyrazi zgody na ponoszenie dodatkowych kosztów z tego tytułu (opłata handlowa/ abonamentowa) – umowa obowiązywać będzie do dnia 31.12.2026 r.; 7) Zamawiający Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej Sp. z o.o. PPE 590243832040061357 jest sumatorem dla PPE poz. 2-14. Wskazane dla sumatora zużycie stanowi sumę zużyć wskazanych wyżej PPE; 8) W wyniku rozstrzygnięcia postępowania zawarte zostaną 3 umowy.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 4
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej – uczelnie
Beschreibung: Część 5 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej – uczelnie 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 9 726,78 MWh. Dane mają charakter orientacyjny, wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej na poziomie (+/-10%); 2) Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 28 szt. 3) Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1e do SWZ; 4) Układy pomiarowe są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy; 5) Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1e do SWZ kolumna „Okres dostaw”; 6) Zamawiający Uniwersytet Morski w Gdyni instalację PV. Całość energii elektrycznej wyprodukowanej w instalacji zużywana jest przez odbiorcę w ramach autokonsumpcji – zamontowany bloker; 7) Zamawiający Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni. Zmienne moce umowne w trakcie trwania umowy. Szczegóły znajdują się Załączniku 1e do SWZ; 8) Zamawiający Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jerzego Śniadeckiego w Gdańsku. Zmienne moce umowne w trakcie trwania umowy. Szczegóły znajdują się Załączniku 1e do SWZ; 9) W wyniku rozstrzygnięcia postępowania zawarte zostaną 3 umowy.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 5
Los: LOT-0006
Titel: Część 6 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej – wod-kan
Beschreibung: Część 6 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej – wod-kan 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 6 938,47 MWh. Dane mają charakter orientacyjny, wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej na poziomie (+/-10%); 2) Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 538 szt; 3) Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1f do SWZ; 4) Układy pomiarowe są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy; 5) Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1f do SWZ kolumna „Okres dostaw”; 6) Zamawiający Zakład Gospodarki Komunalnej w Dębnicy Kaszubskiej Sp. z o.o. posiada 4 instalacje PV; a) Dane dotyczące instalacji, szacowanej ilości energii elektrycznej przeznaczonej do odsprzedaży znajdują się w Załączniku nr 1f do SWZ, b) Zamawiający przewiduje zawarcie z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana, umów na odsprzedaż i bilansowanie energii elektrycznej wprowadzonej do sieci OSD. Umowy obowiązywać będą przez cały okres dostaw, c) Zamawiający wyrazi zgodę na zawarcie umów na odsprzedaż energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, przy czym nie wyrazi zgody na ponoszenie dodatkowych kosztów z tego tytułu (opłata handlowa/ abonamentowa) – umowy obowiązywać będą do dnia 31.12.2026 r.; 7) Zamawiający Zakład Gospodarki Komunalnej w Jezierzycach Sp. z o.o. posiada 5 instalacji PV. a) Dane dotyczące instalacji, szacowanej ilości energii elektrycznej przeznaczonej do odsprzedaży znajdują się w Załączniku nr 1f do SWZ, b) Zamawiający przewiduje zawarcie z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana, umów na odsprzedaż i bilansowanie energii elektrycznej wprowadzonej do sieci OSD. Umowy obowiązywać będą przez cały okres dostaw, c) Zamawiający wyrazi zgodę na zawarcie umów na odsprzedaż energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, przy czym nie wyrazi zgody na ponoszenie dodatkowych kosztów z tego tytułu (opłata handlowa/ abonamentowa) – umowy obowiązywać będą do dnia 31.12.2026 r. 8) Zamawiający Zakład Usług Wodnych Sp. z o.o. w Słupsku posiada 2 instalacje PV. a) Dane dotyczące instalacji, szacowanej ilości energii elektrycznej przeznaczonej do odsprzedaży znajdują się w Załączniku nr 1f do SWZ, b) Zamawiający przewiduje zawarcie z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana, umów na odsprzedaż i bilansowanie energii elektrycznej wprowadzonej do sieci OSD. Umowy obowiązywać będą przez cały okres dostaw, c) Zamawiający wyrazi zgodę na zawarcie umów na odsprzedaż energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, przy czym nie wyrazi zgody na ponoszenie dodatkowych kosztów z tego tytułu (opłata handlowa/ abonamentowa) – umowy obowiązywać będą do dnia 31.12.2026 r., d) Dla PPE 590243881019848567 posiada wpis do MIOZE; 9) Zamawiający Zakład Usług Wodnych Sp. z o.o. w Słupsku. Zmienne moce umowne w trakcie trwania umowy Szczegóły znajdują się Załączniku 1f do SWZ. 10) Zamawiający GTKOM Sp. z o.o. w Tczewie planuje w roku 2025 montaż 1 instalacji PV. a) Dane dotyczące instalacji, szacowanej ilości energii elektrycznej przeznaczonej do odsprzedaży znajdują się w Załączniku nr 1f do SWZ, b) Zamawiający przewiduje zawarcie z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana, umowy na odsprzedaż i bilansowanie energii elektrycznej wprowadzonej do sieci OSD. Umowa obowiązywać będzie przez cały okres dostaw, c) Zamawiający wyrazi zgodę na zawarcie umowy na odsprzedaż energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, przy czym nie wyrazi zgody na ponoszenie dodatkowych kosztów z tego tytułu (opłata handlowa/ abonamentowa) – umowa obowiązywać będzie do dnia 31.12.2026 r.; 11) W wyniku rozstrzygnięcia postępowania zawartych zostanie 7 umów.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 6
Los: LOT-0007
Titel: Część 7 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej – prosumenci
Beschreibung: Część 7 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej – prosumenci 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 289,14 MWh wraz z usługą rozliczenia energii elektrycznej wyprodukowanej przez odbiorców i wprowadzonej do sieci OSD w systemie net-billing; 2) Dane mają charakter orientacyjny, wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej na poziomie (+/-10%); 3) Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 12 szt.; 4) We wszystkich PPE zamontowane są instalacje PV; 5) Wszyscy odbiorcy mają / będą mieć status Prosumentów, przy czym posiadają umowy rozdzielone na dystrybucyjne i umowy na dostawy; 6) Wszystkie PPE rozliczane są w systemie net-billing; 7) Zamawiający nie wyrażają zgody na inny - niż net-billing - sposób rozliczenia energii wprowadzonej do sieci; 8) Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) wraz z informacją nt. instalacji PV zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1g do SWZ; 9) Zamawiający - Gmina Władysławowo Zamawiający planuje w IV kwartale 2026r. włączenie 1 PPE do Spółdzielni energetycznej (zgodnie z opisem w Załączniku nr 1g do SWZ). Wobec tego zamawiający zastrzega wprowadzenie zmiany w zawartej Umowie polegającej na wyłączeniu tego PPE z Umowy; 10) Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1g do SWZ kolumna „Okres dostaw”; 11) W wyniku rozstrzygnięcia postępowania zawarte zostaną 4 umowy.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 7