2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych w ramach realizacji Narodowej Strategii Onkologicznej na rok 2025 – wraz z dostawą, uruchomieniem oraz przeszkoleniem personelu dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.
Beschreibung: Zestaw do diagnostyki i rehabilitacji kończyn górnych i dolnych
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, stosuje procedurę przyspieszoną w niniejszym postępowaniu. Procedura przyspieszona jest uzasadniona pilną potrzebą realizacji zamówienia na sprzęt rehabilitacyjny dla pacjentów onkologicznych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu, finansowanego ze środków zewnętrznych, tj. z dotacji celowej w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej. Termin wykonania przedmiotu zamówienia jest nieprzekraczalny i został wyznaczony do dnia 31 grudnia 2025 r., co wynika z wymogów umowy dotacyjnej i harmonogramu realizacji projektu. Zamówienie ma kluczowe znaczenie dla poprawy jakości świadczeń medycznych oraz warunków pracy personelu medycznego, a nierealizacja zamówienia w wyznaczonym terminie mogłaby skutkować utratą dofinansowania i negatywnym wpływem na realizację programu zdrowotnego. W związku z powyższym, skrócenie terminów składania ofert jest niezbędne dla zapewnienia realizacji zadania w wymaganym terminie. Skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu i nie zawęża konkurencji (sprzęt będący przedmiotem zamówienia jest ogólnodostępny, na rynku jest kilku producentów i dostawców). Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33155000 Ausrüstung für Physiotherapie
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zestaw do diagnostyki i rehabilitacji kończyn górnych i dolnych