See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Biała oraz transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK Gmina Biała.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest podzielony na 2 części zamówienia. Część 1 to odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych (opróżnianie pojemników z odpadów komunalnych, odbieranie worków z selektywnie zebranymi odpadami i transport tych odpadów do miejsc ich zagospodarowania) od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Biała w okresie od 01.01.2026 r. na okres 24 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 4 do SWZ. Przedmiotem części nr 2 zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z trzech Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (dalej PSZOK) znajdujących się na terenie gminy Biała. a) Biała ul. Lipowa 1, b) Biała ul. Prudnicka 43 c) Radostynia 96, Termin realizacji zamówienia od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r. Usługa nie obejmuje obsługi PSZOK, która jest wykonywana w zakresie Zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – załącznik 4a do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 745003-2025
Interne Kennung: GKZP.271.15.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Biała.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych (opróżnianie pojemników z odpadów komunalnych, odbieranie worków z selektywnie zebranymi odpadami i transport tych odpadów do miejsc ich zagospodarowania) od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Biała w okresie od 01.01.2026 r. na okres 24 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: GKZP.271.15.1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje prawo opcji na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych do zmniejszenia lub zwiększenia ilości odpadów o 30% w stosunku do szacowanych ilości odpadów w okresie realizacji zamówienia. Wszystkie rodzaje odpadów muszą być odbierane w sposób selektywny, tak aby nie mieszać ze sobą poszczególnych frakcji odpadów. Zamawiający zastrzega prawo do realizacji prawa opcji gdy w terminie realizacji zamówienia podstawowego, złoży Wykonawcy drogą elektroniczną stosowne oświadczenie woli w zakresie skorzystania z prawa opcji. Zamawiający zastrzega sobie prawo do realizacji prawa opcji wg. potrzeb Zamawiającego. O zamiarze skorzystania z opcji Zamawiający będzie informował Wykonawcę w formie elektronicznej przed wyczerpaniem wolumenu podstawowego ilości odpadów. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku: a) niezłożenia przez Zamawiającego oświadczenia woli, dotyczącego prawa opcji; b) niepełnego wykorzystania zakresu ilościowego w ramach prawa opcji; c) przewidziane w pkt 5, rezygnacja oraz niepełne wykorzystanie zakresu ilościowego (opcja), spowodują odpowiednią zmianę ostatecznej wartości wynagrodzenia należnego Wykonawcy (zgodnie z wyceną Wykonawcy zawartą w Formularzu ofertowym – załączniku Nr 1 do SWZ). 2) Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający przewiduje możliwość rozpoczęcia wykonania opcji pod warunkiem zabezpieczenia środków finansowych w budżecie Zamawiającego, wystarczających realizację opcji. 3) Postanowienia projektu umowy, dotyczące zamówienia podstawowego mają zastosowanie do zamówienia objętego prawem opcji, jeżeli nie zastrzeżono inaczej.
Los: LOT-0002
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK Gmina Biała
Beschreibung: Przedmiotem części nr 2 zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z trzech Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (dalej PSZOK) znajdujących się na terenie gminy Biała. a) Biała ul. Lipowa 1, b) Biała ul. Prudnicka 43 c) Radostynia 96, 01.01.2026 r. na okres 12 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 4a do SWZ.