2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług odbioru i transportu odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych na obszarze Gminy Kobylanka oraz w obiektach administrowanych przez Gminę Kobylanka w 2026 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usług odbioru i transportu odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych na obszarze Gminy Kobylanka oraz w obiektach administrowanych przez Gminę Kobylanka w 2026 r. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie Części. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną liczbę Części. Część I zamówienia obejmuje świadczenie usług odbioru i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (ok. 2452 punkty wywozowe), na których zamieszkuje ok. 6500 mieszkańców, oraz od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, na których znajdują się domki letniskowe lub które są wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe (ok. 251 nieruchomości) oraz odbiór i transport odpadów z Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów Gminy Kobylanka zwanego dalej „GPZO” (gminny PSZOK). Wykonawca wszystkie odebrane z terenu Gminy Kobylanka odpady komunalne (zmieszane odpady komunalne, selektywnie zbierane, odpady z PSZOK-u) przekazywać będzie do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych, tj. do Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie, gmina Nowogard (dalej „RZGO”), która prowadzona jest przez Celowy Związek Gmin R-XXI (CZG R-XXI) w Nowogardzie. Część II zamówienia obejmuje świadczenie usług odbioru i transportu odpadów komunalnych zmieszanych oraz odpadów gromadzonych w sposób selektywny z budynku Urzędu Gminy Kobylanka oraz z obiektów gminnych znajdujących się na terenie Gminy Kobylanka. Wykonawca wszystkie odebrane odpady komunalne (zmieszane odpady komunalne, selektywnie zbierane) przekazywać będzie do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych, tj. do Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie, gmina Nowogard (dalej „RZGO”), która prowadzona jest przez Celowy Związek Gmin R-XXI ( CZG R-XXI) w Nowogardzie.
Vorherige Bekanntmachung: 657055-2025
Interne Kennung: KŚ.271.11.2025.ISz
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy PZP, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zgodnie z art. 257 ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 3. Złożenie oferty odbywa się poprzez wypełnienie zdefiniowanego przez Zamawiającego w systemie - elektronicznego formularza ofertowego. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale X pkt 4 SWZ – Załącznik nr 3 do SWZ (także podmiotu udostępniającego zasoby, jeżeli dotyczy; w przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. dokument składa każdy z Wykonawców); 2) Rozbicie Cenowe Oferty (RCO) stanowiące Załącznik nr 1 do SWZ ; 3) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia (jeżeli dotyczy), stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ; 4) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w Rozdziale XII pkt 5 SWZ (jeżeli dotyczy), stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ; 5) dowód wniesienia wadium; 6) odpis lub informacja, o której mowa w pkt 4; 7) stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument, o którym mowa w pkt 5 (jeżeli dotyczy). 4. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu powyżej, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskaże dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 6. Jeżeli w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 4, Wykonawca jest zobowiązany dołączyć do oferty stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania odpowiednio Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby. 7. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował kryteriami oceny ofert opisanymi w Rozdziale XIX SWZ. 8. Termin realizacji zamówienia: 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. (dla obu Części). Szczegółowe informacje na temat terminów realizacji zamówienia, harmonogramów itp. zostały określone we Wzorze Umowy i SOPZ (odpowiednio Załącznik nr 9 oraz Załącznik nr 6 do SWZ). 9. Stosownie do art. 95 ustawy PZP Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. –Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.) osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: czynności w zakresie transportu odpadów, odbioru odpadów, w tym załadunku i wyładunku odpadów przez cały okres realizacji zamówienia. Szczegółowe wymagania dotyczące sposobu weryfikacji zatrudnienia oraz uprawnień Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem, a także sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały określone we Wzorze Umowy, stanowiących Załącznik nr 9 do SWZ. 10. Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP. Wolumen zamówień o jakich mowa w poprzednim zdaniu do 50 % wartości zamówienia podstawowego dla każdej z części przedmiotu zamówienia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia. Zakres rzeczowy tych zamówień będzie dotyczył świadczeń, które są przedmiotem obydwu części zamówienia podstawowego lub świadczeń pozostających z nimi w bezpośrednim związku, a polegających w szczególności na świadczeniu usługi odbioru, transportu odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z obiektów administrowanych przez Gminę Kobylanka. Ewentualne skorzystanie z uprawnienia wynikającego z 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP może nastąpić w sytuacji, gdy okaże się, że wolumen odpadów objętych zamówieniem podstawowym znacznie przekracza założenia przyjęte dla zamówienia podstawowego, a Zamawiający dysponuje środkami finansowymi umożliwiającymi obsłużenie uzupełniającego świadczenia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie usług odbioru i transportu odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych na obszarze Gminy Kobylanka oraz w obiektach administrowanych przez Gminę Kobylanka w 2026 r. - Część 1
Interne Kennung: KŚ.271.11.2025.ISz - Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Świadczenie usług odbioru i transportu odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych na obszarze Gminy Kobylanka oraz w obiektach administrowanych przez Gminę Kobylanka w 2026 r. - Część 2
Interne Kennung: KŚ.271.11.2025.ISz - Część 2