2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa komory klimatycznej do badania starzenia się materiałów dla Politechniki Koszalińskiej.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa komory klimatycznej do badania starzenia się materiałów dla Politechniki Koszalińskiej w zakresie określonym w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) oraz Formularzu cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne zawiera załącznik nr 2 do SWZ. 3. Zamawiający wymaga podania przez Wykonawcę w formularzu cenowym informacji umożliwiających Zamawiającemu identyfikację oferowanego przedmiotu zamówienia: producent, typ/model urządzenia. W przypadku braku wskazania danych umożliwiających Zamawiającemu identyfikację oferowanego przedmiotu zamówienia oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP. 4. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części, ponieważ przedmiot zamówienia stanowi jeden zwarty komplet. Podzielenie zamówienia na zadania groziłoby nadmiernymi trudnościami technicznymi i kosztami wykonania zmówienia, a także potrzebą skoordynowania działań rożnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia. Przedmiot zamówienia jest dostosowany do realizacji przez małe i średnie podmioty. 5. Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć, zainstalować, uruchomić nowe urządzenie, będące przedmiotem niniejszego postępowania na własny koszt, we wskazane przez Zamawiającego miejsce oraz udzielić instruktażu z jego obsługi. 6. Szczegółowe postanowienia dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zawiera projekt umowy stanowiący załącznik nr 11 do SWZ. 7. Zamawiający zastosuje tzw. procedurę odwróconą, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
Vorherige Bekanntmachung: 576680-2025
Interne Kennung: 33/PNOG/SZP-2/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Wykonawca składa wraz z ofertą oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ). Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnienie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. 2. Ponadto, do oferty Wykonawca musi dołączyć oświadczenie stanowiące dowód potwierdzający na dzień składania ofert brak podstaw wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507) - (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ) oraz na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str.1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str.1), - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ. 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców JEDZ, oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507) oraz na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str.1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str.1 składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw do wykluczenia, spełnienie warunków udziału w postępowaniu każdego z Wykonawców z osobna. 4. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. 5. Wykaz podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw do wykluczenia zawiera rozdział IX pkt 5 SWZ. 6. Wykaz podmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu zawiera rozdział IX pkt 6 SWZ. 7. Zamawiający nie wzywa do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli: 1) może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile Wykonawca wskazał w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP dane umożliwiające dostęp do tych środków; 2) podmiotowym środkiem dowodowym jest oświadczenie, którego treść odpowiada zakresowi oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP. 8. Jeżeli, w toku postępowania, wykonawca nie złoży oświadczenia, oświadczeń lub dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, złożone oświadczenia lub dokumenty są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wskazane przez Zamawiającego wątpliwości, Zamawiający wezwie do ich złożenia, uzupełnienia, poprawienia w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlegałaby odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. 9. Ciąg dalszy zawiera rozdział IX SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42500000 Kühl- und Lüftungseinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa komory klimatycznej do badania starzenia się materiałów dla Politechniki Koszalińskiej w zakresie określonym w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) oraz Formularzu cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne zawiera załącznik nr 2 do SWZ. 3. Szczegółowe postanowienia dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zawiera projekt umowy stanowiący załącznik nr 11 do SWZ.