2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Miasta Braniewa
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Miasta Braniewa, na których powstają odpady komunalne oraz dostarczanie ich do Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych, tj. do Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o. o. w Elblągu ul. Mazurska 42, lub w przypadku zmiany na inny punkt odbioru, posiadający wymagane zezwolenia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wskazany przez Zamawiającego, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach
Interne Kennung: OR.271.2.22.2025.KG
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając w oparciu o przepis art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy PZP wyznaczył skrócony, względem podstawowego (wynikającego z art. 138 ust. 1 ustawy PZP), termin składania ofert. Wyznaczenie przez Zamawiającego terminu składania ofert na podstawie wskazanego przepisu wynika z nieodzowności zapewnienia ciągłości świadczenia usług w postaci odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych jak i dla systemu gospodarki odpadowej. Niezapewnienie realizacji zadania, o którym mowa w poprzednim zdaniu, skutkowałoby powstaniem zagrożenia zdrowotnego i sanitarnego dla właścicieli nieruchomości oraz dla środowiska naturalnego. Odbiór odpadów komunalnych należy do usług wysoce wrażliwych, bowiem usługi te mają bezpośredni wpływ na wszystkich mieszkańców i wiążą się z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego, porządkowego oraz zdrowotnego. W konsekwencji nadrzędnym celem jest zachowanie ciągłości odbioru odpadów w taki sposób, by nie narażać społeczeństwa na negatywne skutki spowodowane zaleganiem odpadów w miejscach ich gromadzenia i przestrzeni publicznej. Sytuacja spowodowana jest ty, że Gmina Miasta Braniewa oczekiwała na uzyskanie zgody w kwestii kontynuacji współpracy na podstawie porozumienia międzygminnego pomiędzy Gminą Miasta Elbląg w kwestii współpracy na podstawie porozumienia międzygminnego w sprawie wykonania zadań publicznych w zakresie zagospodarowania przez Gminę Miasto Elbląg odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Miasta Braniewa. W celu spełnienia w/w wymogów niezbędna była akceptacja obu samorządów. Kolejnym czynnikiem który wpływał bezpośrednio na konieczność kontynuacji procedury przygotowawczej było oczekiwanie na przyjęcie przez Radę Miejską w Elblągu uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za przyjęcie odpadów do zagospodarowania przez Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu. W październiku z uwagi na pożar zakładu i radykalnych zmianach w jego funkcjonowaniu w tym przyjmowania odpadów prace związane z ogłodzeniem przetargu zostały zawieszone. pod koniec października i na początku listopada 2025 r. odbyły się spotkania w siedzibie Prezydenta Miasta Elbląga informujące o aktualnej sytuacji i przyszłości współpracy. Nowe informacje wymagały dodatkowych analiz i każdorazowych kalkulacji. Zadaniem Gminy Miasta Braniewa jest zabezpieczenie przyszłości związanej z płynnością funkcjonowania lokalnego systemu zagospodarowania odpadów komunalnych. Wobec powyższego zachodzi potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składania ofert w odnośnym postepowaniu jest w pełni uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90533000 Verwaltung von Müllhalden