77957-2025 - Ergebnis
Polen – Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen – Usługa serwisowania sprzętu lotniskowego i pożarniczego
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa serwisowania sprzętu lotniskowego i pożarniczego
BeschreibungUsługa serwisowania sprzętu lotniskowego i pożarniczego z podziałem na 8 części: Część 1 – konserwacje i naprawy bieżące oczyszczarek lotniskowych; Część 2 – konserwacje i naprawy bieżące odkurzaczy lotniskowych; Część 3 – konserwacje i naprawy bieżące zgarniaczy wirnikowych śniegu i pługów odśnieżnych; Część 4 – konserwacje i naprawy bieżące polewarko - zmywarek oraz rozsypywarki; Część 5 – konserwacje i naprawy bieżące sprzętu agro; Część 6 – konserwacje i naprawy bieżące sprzętu silnikowego wsp; Część 7 – konserwacje i naprawy bieżące sprzętu silnikowego kol; Część 8 – konserwacje i naprawy bieżące sprzętu pożarniczego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i świadczenia usług oraz wymagania jakościowe odnoszące się do głównych elementów zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący załącznik do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa również wzór umowy stanowiący załącznik do SWZ. Zamawiający wymaga na podstawie art. 95 ustawy PZP, aby czynności w zakresie realizacji zamówienia przez osoby posiadające kwalifikacje: mechanika samochodowego, elektryka samochodowego, lakiernika samochodowego, blacharza samochodowego były wykonywane przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 z późn. zm.), jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w przywołanym przepisie Kodeksu Pracy. Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w niniejszym punkcie, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę zawarto we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SWZ. Zamawiający zgodnie z art. 441 ustawy Pzp przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. Jeżeli w trakcie realizacji zamówienia Zamawiający będzie posiadał środki finansowe oraz pojawi się potrzeba zamówienia większej ilości usług w stosunku do zamówienia podstawowego, Zamawiający może skorzystać z prawa opcji na dodatkowe usługi, za które będzie przysługiwało Wykonawcy odrębne wynagrodzenie, zgodnie z zawartą umową, w ramach „prawa opcji”. Prawo opcji zostanie uruchomione po wyczerpaniu wartości podstawowej zamówienia, zgodnie z zawartą umową. Wartość zamówienia udzielonego w ramach prawa opcji nie może przekroczyć: 75 % wartości zamówienia podstawowego dla części 1; 75 % wartości zamówienia podstawowego dla części 2; 75 % wartości zamówienia podstawowego dla części 3; 75 % wartości zamówienia podstawowego dla części 4; 75 % wartości zamówienia podstawowego dla części 5; 75 % wartości zamówienia podstawowego dla części 6; 75 % wartości zamówienia podstawowego dla części 7; 75 % wartości zamówienia podstawowego dla części 8. Zamawiający skorzysta z prawa opcji, tj. zamówienia dodatkowych usług , zgodnych z opisem przedmiotu zamówienia i cennikiem przedstawionym w trakcie składania ofert (zamówienie w ramach prawa opcji rozliczane będzie według tych samych stawek za 1 rbg). Zamawiający zastrzega, że prawo opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja prawa opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od potrzeb i dyspozycji Zamawiającego w tym zakresie. Nie skorzystanie z prawa opcji nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. Za rzetelnie wykonaną usługę Zamawiający zapłaci Wykonawcy cenę według jednostkowych cen (1 roboczogodziny brutto) podanych przez Wykonawcę, zgodnie z ofertą. W okresie obowiązywania umowy cena 1 roboczogodziny (zgodnie z ofertą dla poszczególnej części zamówienia) usług objętych umową są stałe (w ramach zamówienia podstawowego i prawa opcji). Rozliczanie usług nastąpi w oparciu o dokumentacje postępowania w tym wzór umowy stanowiący załącznik do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung743173-2024
Interne Kennung08/PN/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50531000 Reparatur und Wartung von nichtelektrischen Maschinen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1
Beschreibungkonserwacje i naprawy bieżące oczyszczarek lotniskowych
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający zgodnie z art. 441 Pzp przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. Jeżeli w trakcie realizacji zamówienia Zamawiający będzie posiadał środki finansowe oraz pojawi się potrzeba zamówienia większej ilości usług w stosunku do zamówienia podstawowego, Zamawiający może skorzystać z prawa opcji na dodatkowe usługi, za które będzie przysługiwało Wykonawcy odrębne wynagrodzenie, zgodnie z zawartą umową, w ramach „prawa opcji”. Prawo opcji zostanie uruchomione po wyczerpaniu wartości podstawowej zamówienia, zgodnie z zawartą umową. Zamawiający zastrzega, że prawo opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja prawa opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od potrzeb i dyspozycji Zamawiającego w tym zakresie. Nie skorzystanie z prawa opcji nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.
LosLOT-0002
TitelCzęść 2
Beschreibungkonserwacje i naprawy bieżące odkurzaczy lotniskowych
LosLOT-0003
TitelCzęść 3
Beschreibungkonserwacje i naprawy bieżące zgarniaczy wirnikowych śniegu i pługów odśnieżnych
LosLOT-0004
TitelCzęść 4
Beschreibungkonserwacje i naprawy bieżące polewarko - zmywarek oraz rozsypywarki
LosLOT-0005
TitelCzęść 5
Beschreibungkonserwacje i naprawy bieżące sprzętu agro
LosLOT-0006
TitelCzęść 6
Beschreibungkonserwacje i naprawy bieżące sprzętu silnikowego wsp
LosLOT-0007
TitelCzęść 7
Beschreibungkonserwacje i naprawy bieżące sprzętu silnikowego kol
LosLOT-0008
TitelCzęść 8
Beschreibungkonserwacje i naprawy bieżące sprzętu pożarniczego