See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wdrożenie e-usług w Powiatowym Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Kartuzach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest przyśpieszenie procesów transformacji cyfrowej poprzez rozwój usług cyfrowych na potrzeby Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Kartuzach, poprzez dostawę sprzętu i oprogramowania w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w Załączniku nr 2 do SWZ. 2. Przedmiot zamówienia jest finansowany ze środków Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności, realizowany w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będącej elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z ilościami dla poszczególnych Części zawarto w Załączniku nr 2 do SWZ – w formularzu asortymentowo-cenowym wraz z wymaganymi parametrami. 4. Wykonawca zobowiązuje się w ramach przedmiotu zamówienia do: 1) przeszkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie dostarczonego sprzętu bądź oprogramowania - dotyczy Części nr 1,3,5,6,7,12 2) utrzymania wsparcia technicznego producenta oferowanego produktu przez okres 36 m-cy licząc od daty podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego – dotyczy Części nr 1 poz. 2 (punkty dostępowe), Części nr 2, Części nr 5 (dotyczy w przypadku zaoferowania produktu w formie fizycznej), Części nr 6, Części nr 10, Części nr 12, Części nr 13 3) opieki nad system oferowanego produktu przez okres 36 m-cy licząc od daty podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego – dotyczy Części nr 1 poz. 1 (kontroler WI-Fi), Części nr 3, Części nr 5 (dotyczy w przypadku zaoferowania produktu w formie wirtualnej), Części nr 6, Części nr 9, Części nr 12, Części nr 13. 5. Zaoferowane przez Wykonawcę produkty określone w Części nr 1,2,3,6,10 będące przedmiotem dostaw muszą być: 1) fabrycznie nowe, kompletne, zdatne oraz dopuszczone do obrotu i używania na terenie Rzeczypospolitej, 2) wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych, 3) nie jest obciążony prawami osób trzecich oraz należnościami na rzecz Skarbu Państwa z tytułu sprowadzenia na polski obszar celny, 4) nie był przedmiotem wystawy bądź prezentacji, jest nierefabrykowany i nieregenerowany, 5) pozbawiony wszelkiego rodzaju zabezpieczeń, które po okresie gwarancji utrudniałoby dostęp do sprzętu pracownikom Zamawiającego, 6) spełnia wymagania obowiązujących norm i przepisów prawa, a także określone obowiązującymi przepisami prawa wymagania bezpieczeństwa i jakości.
Interne Kennung: AZP.350.13.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 48610000 Datenbanksysteme, 72268000 Bereitstellung von Software, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 79632000 Personalschulung, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 48820000 Server, 32413100 Router für Netzwerke, 72254000 Softwaretests, 72800000 Computerrevision und -prüfung, 79131000 Dokumentationsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa kontrolerów WI-FI wraz z punktami dostępowymi oraz montażem
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę kontrolerów WI-FI wraz z punktami dostępowymi oraz montażem - sprzęt ICT na potrzeby wzmocnienia infrastruktury sieci bezprzewodowej: : • kontrolery (wymiana przestarzałej 1 szt. i doposażenie w 1 szt. – tryb HA), • punkty dostępowe, • inne elementy pozwalające na zwiększenie przepustowości sieci, • licencje, • wdrożenie i konfiguracja, • przeszkolenie i utrzymanie wsparcia technicznego. Szczegółowy opis zawarto w załączniku nr 2 do SWZ
Interne Kennung: Część nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72268000 Bereitstellung von Software, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa serwerów bazodanowych oraz serwera do przestrzeni dyskowej
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę serwerów bazodanowych oraz serwera do przestrzeni dyskowej: • dostawę sprzętu ICT – serwer (1szt.) z dużą przestrzenią dyskową z wdrożeniem i utrzymaniem wsparcia technicznego (umożliwiający instalację i efektywne działanie systemów IT szpitala w warunkach zwiększenia poziomu EDM i cyfryzacji pozostałych procesów, zapewniając stabilność, skalowalność i bezpieczne przechowywanie danych medycznych), • dostawę sprzętu ICT – 2 szt. serwerów bazodanowych wraz z utrzymaniem wsparcia technicznego (wyposażone w ultraszybkie dyski NVMe, dużą pamięć RAM i wydajne procesory, zapewniające szybki dostęp do danych, zwiększające wydajność, skalowalność i niezawodność), Szczegółowy opis zawarto w załączniku nr 2 do SWZ
Interne Kennung: Część nr 2
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Los: LOT-0003
Titel: Urządzenia mobilne, skanery
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje poszerzenie istniejącego systemu do digitalizacji dokumentacji (IC PEN): • dostawę sprzętu ICT - 30 szt. urządzeń mobilnych z wymaganymi licencjami oraz utrzymaniem opieki serwisowej (działanie komplementarne do rozwoju HIS (pulpity, umożliwiają tworzenie EDM i przegląd danych przy łóżku pacjenta, umożliwiające zbieranie podpisów cyfrowych od pacjentów), • dostawę sprzętu sprzęt ICT - 8 szt. skanerów służących do digitalizacji dokumentacji medycznej z licencjami i utrzymaniem opieki serwisowej (umożliwiające digitalizację dok. med., w tym Kart informacyjnych z leczenia szpitalnego. Do parametrów skanerów należą m.in. automatyczny podajnik dokumentów, szybkie 2stronne skanowanie, integracji z HIS. 7 skanerów zostanie podłączonych bezpośrednio pod stację roboczą,1 skaner sieciowy umożliwi pracę dla kilku stacji roboczych), Szczegółowy opis zawarto w załączniku nr 2 do SWZ
Interne Kennung: Część nr 3
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72268000 Bereitstellung von Software, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 79632000 Personalschulung
Los: LOT-0004
Titel: Dostawa licencji bazodanowych wraz z usługą migracji
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę licencji bazodanowych wraz z usługą migracji : • dostawę Oprogramowania - 4 szt. licencji bazodanowych wraz z usługą migracji oraz upgradem (wymiana 4 licencji Oracle 11g) Szczegółowy opis zawarto w załączniku nr 2 do SWZ
Interne Kennung: Część nr 4
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72265000 Software-Konfiguration, 48610000 Datenbanksysteme, 72268000 Bereitstellung von Software
Los: LOT-0005
Titel: Dostawa oprogramowania analizującego logi
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę oprogramowania analizującego logi: • Wdrożenie systemu NAC-Network Access Control (oprogramowanie) z wdrożeniem i przeszkoleniem (pozwalający na skuteczne zarządzanie dostępem do sieci poprzez identyfikację, uwierzytelnienie i kontrolę urządzeń oraz użytkowników, egzekwowanie polityk bezpieczeństwa, wykrywanie nieautoryzowanych urządzeń, wsparcie segmentacji sieci i reakcji na incydenty, a także zwiększający bezpieczeństwo infrastruktury IT dzięki analizie danych w czasie rzeczywistym, konieczne w związku z rozwojem EDM i HIS), • dostawę Oprogramowania wirtualnego gromadzącego i analizującego logi systemowe z wdrożeniem, przeszkoleniem i utrzymaniem opieki serwisowej producenta (System wykorzystujący ML do analizy ogromnych zbiorów danych w celu wykrywania anomalii i zagrożeń, oparty o rozwiązania AI, które wspierają analizę zagrożeń i automatyzację reakcji, umożliwiający uczenie się na podstawie wcześniejszych incydentów doskonaląc skuteczność wykrywania i reakcji) Szczegółowy opis zawarto w załączniku nr 2 do SWZ
Interne Kennung: Część nr 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72265000 Software-Konfiguration, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72268000 Bereitstellung von Software, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 79632000 Personalschulung
Los: LOT-0006
Titel: Dostawa urządzeń wraz z systemem do tworzenia kopii zapasowych
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę urządzeń wraz z systemem do tworzenia kopii zapasowych wdrożenie systemu kopii zapasowych: dostawę sprzętu ICT - 2 szt. urządzeń do backupu z funkcją BC i DR: (umożliwiające wykonywania kopii zapasowych, deduplikacji i odzyskiwanie danych zapewniających ochronę cyberbezpieczeństwa, zero-trust buckup z ochroną przed ransomware i z licencjami, wdrożeniem, przeszkoleniem i utrzymaniem opieki serwisowej producenta: AIRGAP zapewniający odseparowanie i odmiejscowienie kopii offline, testy potwierdzające poprawność i skuteczność odtworzenia) Szczegółowy opis zawarto w załączniku nr 2 do SWZ
Interne Kennung: Część nr 6
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72265000 Software-Konfiguration, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 72268000 Bereitstellung von Software, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 79632000 Personalschulung, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 48820000 Server
Los: LOT-0007
Titel: Rozszerzenie aktualnie posiadanej przez Zamawiającego licencji antywirusowej
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje wdrożenie EDR-Endpoint Detection and Response (oprogramowanie) wraz z przeszkoleniem: (zapewniające ochronę stacji roboczych, serwerów i urządzeń med. przed zagr. Cyber. przez ciągłe monitorowanie, analizę zachowań, szybkie wykrywanie, automatyczne reagowanie na ataki oraz umożliwiające szczegółowe analizy powłamaniowe) Szczegółowy opis zawarto w załączniku nr 2 do SWZ
Interne Kennung: Część nr 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72265000 Software-Konfiguration, 72268000 Bereitstellung von Software, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur
Los: LOT-0008
Titel: Dostęp do platformy szkoleniowej
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje Usługi szkoleń dla kadry kierowniczej oraz kadry medycznej i niemedycznej (250 osób) w zakresie podnoszenia świadomości w obszarze cyberbezpieczeństwa (cyberhigieny): (zapewniające lepsze zrozumienie zagrożeń cyfrowych i właściwych zachowań, sposobów rozpoznawania i unikania ataków phishingowych, ransomware czy wycieków danych). Szczegółowy opis zawarto w załączniku nr 2 do SWZ
Interne Kennung: Część nr 8
Haupteinstufung (cpv): 79632000 Personalschulung
Los: LOT-0009
Titel: Dostawa aplikacji do analizowania ilości Kart Informacyjnych zaindeksowanych w systemie P1
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę Oprogramowania do monitorowania i analizowania ilości EDM zaindeksowanych na platformie P1: (umożliwiające bieżącą walidację poprawności i kompletności przesyłanych danych medycznych, co usprawni raportowanie oraz identyfikację ewentualnych błędów integracyjnych, a także pozwoli skutecznie nadzorować spełnienie wymogu 95% zaindeksowanych kart informacyjnych z leczenia szpitalnego oraz innych rodzajów EDM, które zgodnie z przepisami powinny być indeksowane na platformie P1) Szczegółowy opis zawarto w załączniku nr 2 do SWZ
Interne Kennung: Część nr 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72265000 Software-Konfiguration, 72268000 Bereitstellung von Software, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Los: LOT-0010
Titel: Dostawa routerów brzegowych wraz z przeniesieniem konfiguracji z bieżących urządzeń
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę Routerów brzegowych (UTM) - 2 szt. z wymaganymi licencjami, konfiguracją, migracją ustawień oraz wsparciem technicznym producenta: (antywirus, web filtering, DNS filtering, IPS i pełne rozszywanie ruchu SSL) Szczegółowy opis zawarto w załączniku nr 2 do SWZ
Interne Kennung: Część nr 10
Haupteinstufung (cpv): 72265000 Software-Konfiguration
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72268000 Bereitstellung von Software, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 32413100 Router für Netzwerke, 32420000 Netzausrüstung
Los: LOT-0011
Titel: Wdrożenie dokumentacji SZBI, wykonanie testów penetracyjnych, wykonanie audytu końcowego
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje wdrożenie dokumentacji SZBI, wykonanie testów penetracyjnych, wykonanie audytu końcowego: • Przygotowanie/doprecyzowanie procedur wymaganych w zakresie cyberbezpieczeństwa - polityka kryptografii z uwzględnieniem zalecanych dopuszczalnych protokołów szyfrowania, polityka logowania zdarzeń z uwzględnieniem aplikacji, sieci, serwerów, bramy brzegowej, kontrolerem domeny i polityki kopii bezpieczeństwa, zgodną z obowiązującą normą ISO 27001 lub równoważną, • usługi testów mechanizmów ochrony niezbędnych dla ochrony danych, zapobiegania wyciekom, minimalizacji ryzyka infekcji złośliwym oprogramow. i zapewnienie zgodności z regulacjami. W celu weryfikacji prawidłowości i skuteczności działania, • usługi audytu końcowego cyberbezpieczeństwa pozwalające na niezależną ocenę stanu zabezpieczeń systemów IT, identyfikację potencjalnych luk, spełnienie wymogów prawnych oraz zwiększenie odporności organizacji na zagrożenia cyfrowe itp. Szczegółowy opis zawarto w załączniku nr 2 do SWZ
Interne Kennung: Część nr 11
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72254100 Systemprüfung, 72800000 Computerrevision und -prüfung, 79131000 Dokumentationsdienste
Los: LOT-0012
Titel: Rozszerzenie systemu HIS o dodatkowe funkcjonalności
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: • Rozbudowa HIS (zakup oprogramowania) z wdrożeniem i utrzymaniem w okresie trwałości: rozszerzenie o EDM, nad którym pracuje CeZ, integracja z systemem zewn., Pulpit Lekarski, Pielęgn., Anestezjolog., e-Karta Anestezjolog., bank krwi z serologią, ewidencja zleceń leków, monitoring ciągłości dział; co pozwoli wdrożyć nowe rodz. EDM i zwiększyć efektywność pracy kadry med. (np. pulpity umożliwią dostęp do danych i tworzenie EDM przy łóżku pacjenta), • Rozbudowa HIS (zakup oprogramowania) z wdrożeniem i utrzymaniem w okresie trwałości: integracja z systemem e-Krew oraz systemem SIMP, co umożliwi m.in. automatyczne wypełnienie dokumentów o dane dostępne w HIS, walidację ich poprawności oraz wysyłkę bezpośrednio z HIS, • oprogramowania typu reindeksator z wdrożeniem i utrzymaniem w okresie trwałości umożliwiające zaindeksowanie w systemie P1 kart informacyjnych z leczenia szpitalnego za okres od 01.01.2023 r. Dokumenty będą zgodne z wymaganiami CeZ dla EDM, w tym z PIK HL7 CDA, • Integracja repozytorium EDM z RIS z wdrożeniem i utrzymaniem w okresie trwałości projektu umożliwi automatyczne, zgodne z przepisami, przechowywanie i udostępnianie wyników badań obrazowych oraz opisów, usprawniając obieg informacji i opiekę nad pacjentem. Integracja ta jest niezbędna do dokonywania indeksacji w systemie P1 oraz do prawidłowego działania integracji z PUI, a tym samym korzystania z usług opartych o AI na PUI, Szczegółowy opis zawarto w załączniku nr 2 do SWZ
Interne Kennung: Część nr 12
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Los: LOT-0013
Titel: Rozszerzenie systemu RIS/PACS o dodatkowe funkcjonalności (integracja PUI)
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje • Integracja z PUI - interfejs do PUI z wdrożeniem i utrzymaniem w okresie trwałości zapewniający możliwość korzystania z e-usług opartych o AI, wspomagających decyzje kliniczne poprzez wstępne opisywanie badań diagnostyki obrazowej, co ułatwi szybkie i precyzyjne wykrywanie patologii na obrazach. Szczegółowy opis zawarto w załączniku nr 2 do SWZ
Interne Kennung: Część nr 13