2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup paliwa gazowego obejmujący dystrybucję i zakup gazu dla szkół i placówek oświatowych m. st. Warszawy w 2026 roku z podziałem na części
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup paliwa gazowego obejmujący dystrybucję i zakup gazu dla szkół i placówek oświatowych m. st. Warszawy w 2026 roku z podziałem na części. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 2 do SWZ. 2. Zamówienie zostało podzielone na trzy części. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na poszczególne części wymienione w SWZ. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną, kilka lub wszystkie części zamówienia. Każda część przedmiotu zamówienia oceniana będzie odrębnie. Wybór oferty najkorzystniejszej nastąpi oddzielnie dla każdej części zamówienia. Zamawiający uzasadnia podział niniejszego zamówienia na trzy odrębne części z uwagi na zwiększenie dostępności niniejszego zamówienia dla szerszej grupy wykonawców, co korzystnie wpłynie na zachowanie zasad uczciwej konkurencji i nie ograniczy dostępu do niniejszego postepowania podmiotom o mniejszych zasobach zawodowych. 4. Zamawiający oświadcza, iż prognozowane zużycie paliwa gazowego przez szkoły i placówki oświatowe objęte postępowaniem zostało oszacowane na okres 12 miesięcy i wynosi łącznie dla wszystkich części 4.153.813,20 kWh, z czego dla części pierwszej wynosi: 2.426.207,20 kWh, dla części drugiej wynosi: 1.350.160 kWh, oraz dla części trzeciej wynosi: 377.446,00 kWh. Wskazane wartości są zgodne z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ i formularzem cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 5. Szacunkowe poziomy zużycia paliwa gazowego oparte są na rzeczywistym historycznym poborze paliwa gazowego z ostatnich 12. miesięcy. 6. Prognoza służy wyłącznie do porównania ofert i w żadnym wypadku nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu paliwa gazowego w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu niewykorzystania przez Zamawiającego przewidywanej ilości energii cieplnej. 7. Wykonawca odpowiedzialny będzie za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia, za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zamówienia, rozumiana jako staranność profesjonalisty w działalności objętej przedmiotem niniejszego zamówienia. 8. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczania paliwa gazowego na warunkach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 266 ze zm.) i zgodnie z przepisami wykonawczymi do tej ustawy oraz ustawie z dnia 16 lutego 2017 r. o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym (t.j. Dz. U. z 2024, poz. 1281 ze zm.). 9. Dostarczone paliwo gazowe (gaz ziemny wysokometanowy (grupy E)): a. musi odpowiadać wszystkim cechom określonym w opisie przedmiotu zamówienia, b. powinno spełniać wymagania prawne i parametry techniczne zgodnie z postanowieniami: Ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 266 ze zm.) oraz aktami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie, Ustawy z dnia 16 lutego 2017 r. o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym (t.j. Dz. U. z 2024, poz. 1281ze zm.), c. musi być zgodne z wymaganiami normy jakościowej PN-C-04753 oraz Rozporządzeniem Ministra Energii z 2 lipca 2010 r. ze zm., w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego oraz spełniać minimalne warunki zgodnie z powyższą normą: i. ciepło spalania nie mniejsze niż 38,0 MJ/m3 za standardową przyjmując wartość 39,5 MJ/m3 ii. wartość opałowa – nie mniejsza niż 31,0 MJ/m3 iii. metan (CH4) – około 97,8% iv. etan, propan, butan – około 1% v. azot (N2) – około 1% vi. dwutlenek węgla (CO2) i reszta składników – 0,2%. 10. Wykonawca zobowiązany jest do dokonania wszelkich czynności i uzgodnień z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) niezbędnych do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy.
Interne Kennung: MBFO.OR.4660.32.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65200000 Gasversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - Zakup paliwa gazowego obejmujący dystrybucję i zakup gazu dla szkół i placówek oświatowych m. st. Warszawy w 2026 roku
Beschreibung: Zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ
Interne Kennung: Część 1 - postępowania nr MBFO.OR.4660.32.5.2025
Menge: 2 426 207,2
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z rozdziałem IV do SWZ
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - Zakup paliwa gazowego obejmujący dystrybucję i zakup gazu dla szkół i placówek oświatowych m. st. Warszawy w 2026 roku
Interne Kennung: Część 2 - postępowania nr MBFO.OR.4660.32.5.2025
Menge: 1 350 160
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 - Zakup paliwa gazowego obejmujący dystrybucję i zakup gazu dla szkół i placówek oświatowych m. st. Warszawy w 2026 roku
Interne Kennung: Część 3 - postępowania nr MBFO.OR.4660.32.5.2025
Menge: 377 446