779977-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Gartenbau – Utrzymanie zieleni na terenie miasta Kwidzyna
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUtrzymanie zieleni na terenie miasta Kwidzyna
BeschreibungUtrzymanie zieleni na terenie miasta Kwidzyna. 1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku A do SWZ. 2. Zamówienie zostało podzielone na następujące części: Zadanie nr 1 – Pielęgnacja i zakładanie zieleni miejskiej oraz całoroczne utrzymanie parków i skwerów na terenie miasta Kwidzyna – zachód Zadanie nr 2 – Pielęgnacja i zakładanie zieleni miejskiej oraz całoroczne utrzymanie terenów zieleni urządzonej na terenie miasta Kwidzyna – wschód Zadanie nr 3 - Konserwacja i wycinka sanitarna drzew na terenie miasta Kwidzyna Zadanie nr 4 – Koszenie nieużytków na terenie miasta Kwidzyna Zadanie nr 5 – Sadzenie i przesadzanie drzew na terenie miasta Kwidzyna. UWAGA: Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na poszczególne Zadania nr 1, 2, 3, 4, 5 z zastrzeżeniem, iż w przypadku Zadania nr 1 i Zadania nr 2 Wykonawcy mogą składać oferty częściowe na każde z zadań, jednak Zamawiający zastrzega, iż w tym przypadku jednemu Wykonawcy zostanie udzielone tylko jedno zamówienie częściowe 1. Zamawiający wymaga od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości : 1) na Zadanie nr 1: 14.000,00 zł 2) na Zadanie nr 2: 15.000,00 zł 3) na Zadanie nr 3: 2.000,00 zł 4) na Zadanie nr 4: 400,00 zł 5) na Zadanie nr 5: 500,00 zł 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert, o którym mowa w Rozdziale XIV ust.1 SWZ i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 uPzp. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4) zdolności zawodowej i technicznej: a) Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek dot. zdolności zawodowej, jeżeli wykaże, iż w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje: W przypadku Zadania nr 1 i 2: min. 1 usługę tożsamą, polegającą na pielęgnacji zieleni o wartości brutto nie mniejszej niż 500.000,00 PLN; W przypadku Zadania nr 3: min. 1 usługę tożsamą, polegającą na konserwacji i wycince drzew o wartości brutto nie mniejszej niż 100.000,00 PLN; W przypadku Zadania nr 4: min. 1 usługę tożsamą, polegającą na koszeniu trawy o wartości brutto nie mniejszej niż 30.000,00 PLN; W przypadku Zadania nr 5: min. 1 usługę tożsamą, polegającą na sadzeniu i przesadzaniu drzew o wartości brutto nie mniejszej niż 30.000,00 PLN; b) Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek dot. zdolności zawodowej, jeżeli wykaże, iż dysponuje: W przypadku Zadania nr 1 i 2: min. 1 osobą z wykształceniem ogrodniczym lub osobą, która posiada kwalifikacje w zakresie architektury krajobrazu; W przypadku Zadania nr 3: min. 1 osobą, która posiada kwalifikacje w zakresie prac arborystycznych na drzewach; W przypadku Zadania nr 5: min. 1 osobą z dyplomem ukończenia szkoły wyższej o kierunku architektura krajobrazu i min. 1 osobą z wykształceniem ogrodniczym; c) Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek dot. zdolności technicznej w zakresie dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym, jeżeli wykaże, iż będzie dysponował, co najmniej: W przypadku Zadania nr 1 i 2: 1) 3 kosiarkami doczepianymi do ciągnika (2 kosiarki bijakowe, 1 kosiarka na wysięgniku), 2) 8 kosami spalinowymi (żyłkowymi), 3) 2 ciągnikami rolniczymi z przyczepą, 4) 2 samochodami dostawczymi, 5) 2 pilarkami spalinowymi, 6) 3 nożycami spalinowymi do strzyżenia żywopłotów, 7) 1 zamiatarką chodnikową, 8) 1 pługiem odśnieżnym, 9) 1 dmuchawą spalinową. W przypadku Zadania nr 3: 1) 5 pilarkami do cięcia drzew (co najmniej 1 szt. o mocy powyżej 6KW), 2) 2 frezarkami, 3) 2 rębakami, 4) 2 podnośnikami koszowymi (o wysięgu co najmniej 22 m), 5) 2 kompletami sprzętu do pielęgnacji drzew metodą alpinistyczną, 6) 1 mikrociągnikiem, 7) 1 samochodem ciężarowym samozaładowczym. W przypadku Zadania nr 4: 1) 7 kosiarkami bijakowymi (co najmniej 1 kosiarką rotacyjną, 2 kosiarkami bijakowymi i 4 kosiarkami bijakowymi na wysięgniku), 2) 1 samochodem dostawczym. W przypadku Zadania nr 5: 1) 2 ciągnikami rolniczymi z przyczepą, 2) 1 mikrociągnikiem, 3) 1 samochodem dostawczym. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt. 4-10 ustawy Pzp. z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp.
Interne KennungZP.271.43.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1 – Pielęgnacja i zakładanie zieleni miejskiej oraz całoroczne utrzymanie parków i skwerów na terenie miasta Kwidzyna – zachód
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na pielęgnacji i zakładaniu zieleni miejskiej oraz na całorocznym utrzymaniu parków i skwerów na terenie miasta Kwidzyna. Zakres umowy obejmuje teren na ZACHÓD od torów kolejowych linii 207 przebiegających przez miasto.
Interne Kennung1
Haupteinstufung (cpv): 77211500 Baumpflege
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77312100 Unkrautvernichtung, 77313000 Pflege von Parkanlagen, 77314100 Anlegen von Rasen, 77340000 Baum- und Heckenschnitt, 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90620000 Schneeräumung
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2 – Pielęgnacja i zakładanie zieleni miejskiej oraz całoroczne utrzymanie parków i skwerów na terenie miasta Kwidzyna – wschód
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na pielęgnacji i zakładaniu zieleni miejskiej oraz na całorocznym utrzymaniu parków i skwerów na terenie miasta Kwidzyna. Zakres umowy obejmuje teren na Wschód od torów kolejowych linii 207 przebiegających przez miasto.
Interne Kennung2
LosLOT-0003
TitelZadanie nr 3– Konserwacja i wycinka sanitarna drzew na terenie miasta Kwidzyna
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na konserwacji i wycince sanitarnej drzew na terenie miasta Kwidzyna, w tym: 1. konserwacja drzew ustanowionych pomnikami przyrody, 2. zakładanie wiązań w koronach drzew, 3. konserwacja drzew, 4. wykonywanie cięć technicznych drzew, 5. wycinka drzew, 6. usuwanie złomów i wywrotów, 7. frezowanie karp, 8. usuwanie karp, 9. usuwanie odrostów korzeniowych. 10. pielęgnacja 25 sztuk lip drobnolistnych znajdujących się na deptaku przy ul. Piłsudskiego: korony lip będą przycinane w sposób wskazany przez Zamawiającego raz w roku; Wykonawca za wykonane zadanie wystawi Zamawiającemu fakturę; zadanie będzie rozliczane ryczałtowo; 11. pielęgnacja buków pospolitych (forma żywopłotowa), na odcinku ul. 3-go Maja (od skrzyżowania z ul. Warszawską do skrzyżowania z ul. Chopina); buki będą przycinane w sposób wskazany przez Zamawiającego na odrębne zlecenie; Wykonawca za wykonane zadanie wystawi Zamawiającemu fakturę; zadanie będzie rozliczane ryczałtowo; 12. pielęgnacja lip przy ul. Chopina; lipy będą przycinane w sposób wskazany przez Zamawiającego na odrębne zlecenie; Wykonawca za wykonane zadanie wystawi Zamawiającemu fakturę; zadanie będzie rozliczane ryczałtowo; Wykonawca rozpocznie prace po odebraniu pisemnego zlecenia od Zamawiającego. W sytuacjach wywołanych stanem wyższej konieczności Wykonawca zobowiązany będzie do natychmiastowego (nie później niż w czasie określonym w złożonej ofercie) podjęcia prac na polecenie ustne Zamawiającego, mających na celu usunięcie zaistniałych szkód i zagrożeń powstałych na skutek groźnych zjawisk meteorologicznych. Zamawiający sporządzi zlecenie dla Wykonawcy na podstawie protokołu sporządzonego w czasie wizji lokalnej. Wykonawca na usługi związane z konserwacją drzew udzieli 24 miesięcznej gwarancji. Wykonawca zobowiązany jest do stosowania się do „Standardu cięcia i pielęgnacji drzew” przyjętego Zarządzeniem nr 179/2025 Burmistrza Miasta Kwidzyna z dnia 6 lutego 2025 r
Interne Kennung3
Haupteinstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211500 Baumpflege, 77341000 Baumschnitt
LosLOT-0004
TitelZadanie nr 4– Koszenie nieużytków na terenie miasta Kwidzyna
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na koszeniu nieużytków, rowów i skarp na terenie miasta Kwidzyna wskazanych przez Zamawiającego (ilość roboczogodzin 450 w ciągu 11 miesięcy). 2. Wykonawca będzie rozpoczynał koszenie po odebraniu pisemnego zlecenia od Zamawiającego.
Interne Kennung4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77314100 Anlegen von Rasen
LosLOT-0005
TitelZadanie nr 5– Sadzenie i przesadzanie drzew na terenie miasta Kwidzyna
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na sadzeniu drzew na terenie miasta Kwidzyna, w tym: 1. sadzenie wraz z dostawą drzew, w tym sadzenie drzew do pojemników (donice betonowe/gazony): a) sadzenie drzew o obwodzie pnia od 8 cm do 12 cm, b) sadzenie drzew o obwodzie pnia od 12 cm do 14 cm, c) sadzenie drzew o obwodzie pnia od 14 cm do 16 cm, d) sadzenie drzew o obwodzie pnia od 16 cm do 20 cm, e) sadzenie drzew o obwodzie pnia od 20 cm do 25 cm, f) sadzenie drzew o obwodzie pnia od 25 cm do 30 cm;
Interne Kennung5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211600 Aussaat von Baumsamen