780101-2025 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie długoterminowego kredytu w wysokości 8 000 000 zł na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek oraz finansowanie planowanego deficytu budżetu.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdzielenie długoterminowego kredytu w wysokości 8 000 000 zł na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek oraz finansowanie planowanego deficytu budżetu.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 8 000 000 zł (słownie: osiem milionów złotych) na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek oraz finansowanie planowanego deficytu budżetu 1) Spłata kredytu następować będzie z dochodów własnych gminy w ratach kwartalnych od 2026 roku do końca 2030 roku 1) W przypadku, gdy w/w dzień spłaty kredytu przypadnie w dzień wolny od pracy, spłata kapitału nastąpi w dniu roboczym poprzedzającym dzień wolny od pracy. 2) Wykorzystanie kredytu — do dnia 31 grudnia 2025 r. 3) Odsetki od wykorzystanego kredytu naliczane będą przy przyjęciu, że rok ma 365/366 dni. 4) Kredyt zostanie uruchomiony na żądanie Zamawiającego. Wypłata nastąpi w całości lub w częściach, nie później niż w ciągu trzech dni od przedstawienia pisemnego wniosku. (Uruchomienie kredytu będzie następowało na rachunek zamawiającego w transzach i kwotach określonych każdorazowo przez Zamawiającego). 5) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany terminów uruchamiania środków bez dodatkowych opłat i prowizji. W przypadku wykorzystania kredytu w wysokości niższej od planowanej nie będzie to skutkować rozwiązaniem umowy kredytowej oraz nie będzie powodować żadnych innych roszczeń wykonawcy w stosunku do zamawiającego (Wykonawca nie będzie pobierać opłat i prowizji bankowej od niewykorzystanej części kredytu). W takiej sytuacji raty spłat kredytu zostaną proporcjonalnie zmniejszone. 6) Zamawiający zastrzega sobie możliwość, w trakcie obowiązywania umowy, dokonania zmian w harmonogramie spłaty kredytu. Wszystkie zmiany będą dokonywane po uprzednim uzgodnieniu nowego harmonogramu spłaty kredytu pomiędzy stronami umowy. Przesłanką do zmiany harmonogramu spłaty kredytu będą uwarunkowania wynikające z obowiązku zachowania przez zamawiającego wymogów zawartych w art. 243 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych. 7) Zamawiający zastrzega sobie prawo do wcześniejszej spłaty kredytu (bez uprzedniej dyspozycji) w dowolnym terminie całości lub części kredytu wraz z należnymi odsetkami naliczonymi do dnia dokonania wcześniejszej spłaty bez żadnych dodatkowych kosztów (prowizji, opłat itp.). 8) W przypadku wcześniejszej spłaty części lub całości kapitału Zamawiający nie będzie obciążony dodatkowymi opłatami z tego tytułu — odsetki naliczane będą tylko od faktycznego zadłużenia pozostałego do spłaty. 9) Wykonawca nie będzie naliczał odsetek od kwoty niewykorzystanego kredytu. 10) Wykonawca będzie naliczał odsetki wyłącznie od wypłaconych transz kredytu (od wykorzystanej kwoty kredytu). 11) Oprocentowanie kredytu będzie ustalane w stosunku rocznym według zmiennej stopy procentowej, oparte na stawce WIBOR 3 M plus stała marża. Zmiana wysokości oprocentowania kredytu dokonywana będzie kwartalnie na podstawie stawki WIBOR 3 M z ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego dany kwartał (okres obrachunkowy). 12) Odsetki od wykorzystanego kredytu będą płatne co miesiąc - do ostatniego dnia miesiąca, przy czym: a) pierwszy okres obrachunkowy liczony jest od dnia pierwszej wypłaty kredytu i kończy się ostatniego dnia miesiąca, w którym dokonano wypłaty kredytu, b) kolejne okresy obrachunkowe liczone są od następnego dnia po zakończeniu poprzedniego okresu obrachunkowego, W przypadku, gdy ostatni dzień miesiąca płatności odsetek przypadnie w dzień wolny od pracy, spłata odsetek nastąpi w następnym dniu roboczym po tym dniu. 13) Kredyt nie może być obciążony innymi kosztami (prowizjami lub opłatami) niż odsetki od kredytu. Nie przewiduje się innych kosztów związanych z udzieleniem kredytu (np. prowizji od udzielenia kredytu, rozpatrzenia wniosku itp.). 14) Marża wykonawcy nie może ulec zmianie podczas trwania umowy (marża będzie stała przez cały okres obowiązywania umowy). 15) Zamawiający nie dopuszcza umieszczania w umowie zapisu o udzieleniu pełnomocnictwa do dysponowania rachunkiem bankowym. Prowadzenie rachunków dodatkowych do obsługi kredytu będzie odbywało się bez opłat i prowizji. Wydawanie zaświadczeń o wysokości zaciągniętego kredytu i opinii jego obsługi odbywać się będzie bez opłat i prowizji. 16) Zabezpieczenie kredytu: weksel własny In blanco wraz z deklaracją wekslową i kontrasygnatą Skarbnik Gminy Zamość. 17) Cena oferty powinna być wyrażona w walucie: złotych polskich (PLN) z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z matematycznymi zasadami zaokrąglania. 18)Zamawiający wymaga, aby Wykonawca, którego oferta zostanie uznana jako najkorzystniejsza w przedmiotowym postępowaniu, złożył w terminie do 3 dni od daty rozstrzygnięcia postępowania (bez wezwania Zamawiającego) projekt umowy, który będzie uwzględniał wszystkie warunki określone w SWZ. Zamawiający nie będzie związany z przedstawionym przez Wykonawcę projektem umowy i zastrzega sobie prawo negocjacji szczegółowych zapisów projektu umowy w celu naniesienia niezbędnych poprawek. Poprawki mogą dotyczyć w szczególności warunków umowy, które nie zostały ściśle określone w specyfikacji warunków zamówienia, przy czym ewentualne zmiany treści projektu umowy nie spowodują sprzeczności z zapisami specyfikacji warunków zamówienia. Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 8 000 000 zł na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek oraz finansowanie planowanego deficytu budżetu zgodnie z § 5 rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452) Podmiotowe środki dowodowe, przedmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 8 000 000 zł (słownie: osiem milionów złotych) na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek oraz finansowanie planowanego deficytu budżetu 1) Spłata kredytu następować będzie z dochodów własnych gminy w ratach kwartalnych od 2026 roku do końca 2030 roku Zamawiający informuje, iż przedmiot zamówienia realizowane jest ze środków własnych Gminy Zamość. 1. Do przygotowania oferty konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy kwalifikowanego podpisu elektronicznego. 2. Oferta musi być sporządzona w języku polskim. 3. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (tekst jednolity -Dz. U. z 2024 r. poz. 1557 z późn. zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 4. Ofertę można złożyć jedynie za pośrednictwem Platformy. Sposób złożenia oferty opisany został w Instrukcji użytkownika. Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania się z treścią ww. Instrukcji przed złożeniem oferty. Składając ofertę Wykonawca akceptuje treść ww. Instrukcji. 5. Na potrzeby oceny ofert oferta musi zawierać: 1) Formularz ofertowy — do wykorzystania wzór (druk), stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ (przy czym Wykonawca może sporządzić ofertę wg innego wzorca, powinna ona wówczas obejmować dane wymagane dla oferty w SWZ i załącznikach). 2) Formuła do wyliczenia całkowitego kosztu kredytu - stanowiący załącznik nr 1a do SWZ. Wykonawcy zabrania się modyfikacji „Formuły do wyliczenia całkowitego kosztu kredytu" - stanowiącego załącznik nr 1a do SWZ poprzez zmianę kolejności pozycji lub dopisywanie nieujętych elementów. Usunięcie którejkolwiek pozycji z „Formuły do wyliczenia całkowitego kosztu kredytu" będzie skutkować odrzuceniem oferty. 3) Oświadczenie JEDZ, o których mowa w rozdz. VI ust. 1 pkt 2 SWZ; 4) Oświadczenie, o którym mowa w rozdz. VI ust. 1 pkt 3 SWZ; 5) Pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy); 6) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,o którym mowa w rozdz. VI ust. 1 pkt 5 SWZ (jeżeli dotyczy); 7) Potwierdzenie umocowania do działania w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby: a) Zamawiający w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania, żąda złożenia wraz z oferta odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sadowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru; b) Wykonawca lub podmiot udostępniający zasoby nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w lit a), jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. c) jeżeli w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w lit a), Zamawiający żąda od Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby złożenia wraz z oferta pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania Wykonawcy.
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Formularza do złożenia oferty dostępnego na Platformie zakupowej https://platformazakupowa.pl/pn/gminazamosc. 2. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. 3. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej