2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie nasadzeń drzew i krzewów na terenie Miasta Łodzi
Beschreibung: [numeracja zgodna z SWZ] 4.1 Przedmiotem niniejszego postępowania są nasadzenia drzew i krzewów na terenie Miasta Łodzi w ramach Budżetu Obywatelskiego. 4.2 Zamówienie zostało podzielone na dwie części, które obejmować będzie wszelkie czynności mające na celu usługę sadzenia drzew oraz usługę sadzenia krzewów: a) Część nr 1 Usługa sadzenia drzew; b) Część nr 2 Usługa sadzenia krzewów. 4.3 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, przy czym każdy z Wykonawców ubiegający się o przedmiotowe zamówienie, może złożyć ofertę na dwie części zamówienia. Ocena ofert oraz wybór najkorzystniejszej oferty zostanie przeprowadzone odrębnie dla każdej części zamówienia. 4.4 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 oraz we wzorze umowy (Załącznik nr 7). ZAMAWIAJĄCY: Miasto Łódź – Zarząd Zieleni Miejskiej ul. Retkińska 41, 94-004 Łódź objęty działaniami Urzędu Miasta Łodzi jako podmiotu wykonującego zadania Centralnego Zamawiającego zgodnie z art. 44 ust. 2 i art. 49 ustawy Prawo Zamówień Publicznych PROWADZĄCY POSTĘPOWANIE: Wydział Zamówień Publicznych w Departamencie Organizacji Urzędu i Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Łodzi ul. ks. Ignacego Skorupki 21, 90-532 Łódź 8.INFORMACJA O WARUNKACH UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA 8.1 O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 8.1.1 zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 8.1.2 uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 8.1.3 sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 8.1.4 zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 23. WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE OBOWIĄZEK WNIESIENIA WADIUM Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 24. INFORMACJE DOTYCZĄCE ZABEZPIECZENIA NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE OBOWIĄZEK JEGO WNIESIENIA Zamawiający nie żąda od Wykonawców zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 621380-2025
Interne Kennung: DOM-WZP-IV.271.110.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Z uwagi na potrzebę wykonania nasadzeń w terminie najbardziej korzystnym dla roślin tj. październik – listopad. Jest to optymalny termin do zachowania Odpowiedniej kondycji fitosanitarnej. Zadania z budżetu obywatelskiego bezwzględnie muszą zostać wykonane w pierwszym roku po ogłoszeniu zwycięskich projektów. Drzewa i krzewy sadzone w miesiącach zimowych, przy ujemnych temperaturach i zmarzniętej ziemi mają utrudniony pobór wody, co negatywnie wpływa na ich kondycję zdrowotną. Dodatkowo Zamawiający wymaga przedstawienia materiału roślinnego przed posadzeniem, w celu jego oceny, a w przypadku przeciągającego się terminu postępowania ocena materiału szkółkarskiego może być utrudniona, z uwagi na stan bezlistny w miesiącach zimowych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 Usługa sadzenia drzew
Beschreibung: (Numeracja zgodna z SWZ) 4.1 Przedmiotem niniejszego postępowania są nasadzenia drzew i krzewów na terenie Miasta Łodzi w ramach Budżetu Obywatelskiego. 4.2 Zamówienie zostało podzielone na dwie części, które obejmować będzie wszelkie czynności mające na celu usługę sadzenia drzew oraz usługę sadzenia krzewów: a) Część nr 1 Usługa sadzenia drzew; 4.3 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, przy czym każdy z Wykonawców ubiegający się o przedmiotowe zamówienie, może złożyć ofertę na dwie części zamówienia. Ocena ofert oraz wybór najkorzystniejszej oferty zostanie przeprowadzone odrębnie dla każdej części zamówienia. 4.4 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 oraz we wzorze umowy (Załącznik nr 7). Termin realizacji zamówienia: Termin wykonania zamówienia: od dnia zawarcia umowy do dnia 28 listopada 2025r.
Interne Kennung: Część nr 1 Usługa sadzenia drzew
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia w ramach prawa opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp w zakresie zamówienia podstawowego. 40.2.1.Dla Części 1 – Nasadzenia drzew, Wartość opcji zostanie obliczona na podstawie cen jednostkowych oraz wskazanych ilości, zgodnie z załączonym do oferty Formularzem cenowym stanowiącym Załącznik nr 2a do SWZ na warunkach określonych we wzorze umowy. 40.2.3.Zamawiający o skorzystaniu z prawa opcji poinformuje Wykonawcę jednostronnym oświadczeniem woli o skorzystaniu z tego prawa. Oświadczenie takie jest dla Wykonawcy wiążące. W przypadku nie złożenia przez Zamawiającego takiego oświadczenia, Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację zakresu zamówienia opcjonalnego. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający może powiadomić wykonawcę w dowolnym okresie trwania niniejszej umowy. 40.2.4.Brak pisemnego oświadczenia woli ze strony Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji nie może stanowić podstaw do realizacji zamówienia opcjonalnego przez Wykonawcę. 40.2.5.Zamawiający zastrzega sobie możliwość etapowej realizacji zamówienia w ramach prawa opcji, jak również skorzystania z tego prawa w niepełnym zakresie, w zależności od potrzeb i posiadanych środków finansowych. 40.2.6.Wszystkie postanowienia niniejszej umowy mają zastosowanie również do zamówienia w ramach prawa opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 Usługa sadzenia krzewów
Beschreibung: (Numeracja zgodna z SWZ) 4.1 Przedmiotem niniejszego postępowania są nasadzenia drzew i krzewów na terenie Miasta Łodzi w ramach Budżetu Obywatelskiego. 4.2 Zamówienie zostało podzielone na dwie części, które obejmować będzie wszelkie czynności mające na celu usługę sadzenia drzew oraz usługę sadzenia krzewów: a) Część nr 1 Usługa sadzenia krzewów; 4.3 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, przy czym każdy z Wykonawców ubiegający się o przedmiotowe zamówienie, może złożyć ofertę na dwie części zamówienia. Ocena ofert oraz wybór najkorzystniejszej oferty zostanie przeprowadzone odrębnie dla każdej części zamówienia. 4.4 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 oraz we wzorze umowy (Załącznik nr 7). Termin realizacji zamówienia: Termin wykonania zamówienia: od dnia zawarcia umowy do dnia 28 listopada 2025r. Dla Części 2 termin wykonania zamówienia stanowi kryterium oceny ofert. Wykonawcy mogą skrócić termin wykonania zamówienia, za które mogą otrzymać odpowiednią liczbę punktów
Interne Kennung: Część nr 2 Usługa sadzenia krzewów
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia w ramach prawa opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp w zakresie zamówienia podstawowego. 40.2.1.Dla Części 2 – Nasadzenia krzewów, a) Wartość opcji zostanie obliczona na podstawie cen jednostkowych oraz wskazanych ilości, zgodnie z załączonym do oferty formularzem cenowym stanowiącym Załącznik nr 2a do SWZ na warunkach określonych we wzorze umowy. b) Stawki cenowe za poszczególne pozycje zawarte w Formularzu cenowym realizowane w ramach prawa opcji będą identyczne jak w zamówieniu podstawowym. 40.2.3.Zamawiający o skorzystaniu z prawa opcji poinformuje Wykonawcę jednostronnym oświadczeniem woli o skorzystaniu z tego prawa. Oświadczenie takie jest dla Wykonawcy wiążące. W przypadku nie złożenia przez Zamawiającego takiego oświadczenia, Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację zakresu zamówienia opcjonalnego. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający może powiadomić wykonawcę w dowolnym okresie trwania niniejszej umowy. 40.2.4.Brak pisemnego oświadczenia woli ze strony Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji nie może stanowić podstaw do realizacji zamówienia opcjonalnego przez Wykonawcę 40.2.5.Zamawiający zastrzega sobie możliwość etapowej realizacji zamówienia w ramach prawa opcji, jak również skorzystania z tego prawa w niepełnym zakresie, w zależności od potrzeb i posiadanych środków finansowych. 40.2.6.Wszystkie postanowienia niniejszej umowy mają zastosowanie również do zamówienia w ramach prawa opcji.