See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie w procesie odzysku lub unieszkodliwiania stabilizatu po biologicznym przetworzeniu w instalacji MBP, tj. odpadów o kodzie 19 05 99 – inne niewymienione odpady
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór, transport i zagospodarowanie w procesie odzysku lub unieszkodliwiania stabilizatu po biologicznym przetworzeniu w instalacji MBP, tj. odpadów o kodzie 19 05 99 – inne niewymienione odpady, wytwarzanych w zakładzie Zamawiającego. Oferowany sposób zagospodarowania musi być przeprowadzony w sposób zgodny z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, w szczególności z opisanymi w załącznikach nr 1 i nr 2 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. 2023 poz. 1587 z późn. zm.), procesami odzysku lub unieszkodliwiania. Odpady objęte niniejszym zamówieniem zostaną zagospodarowane w instalacjach, dla których Wykonawca posiada decyzje zezwalające na prowadzenie działalności w zakresie przetwarzania tych odpadów. Stabilizat będący przedmiotem zamówienia powstaje w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów i jest wytwarzany z frakcji podsitowej <80 mm oraz z balastu posortowniczego frakcji 80-300 mm. Skład odpadów będących materiałem wsadowym do procesu stabilizacji tlenowej stanowią przede wszystkim, pochodzące ze zmieszanych odpadów komunalnych, odpady kuchenne i ogrodowe, zanieczyszczone i wilgotne tekstylia pochodzące z frakcji niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, odpady z papieru niestanowiące frakcji handlowej, odpady wielomateriałowe, tworzywa sztuczne, odpady z foli ulegającej biodegradacji oraz odpady mineralne, w tym piasek, ziemia, drobna stłuczka szklana, itp. Odpady praktycznie pozbawione są zawartości metali żelaznych i nieżelaznych poprzez poddanie ich procesowi separacji magnetycznej i wiroprądowej. Odpady będą przygotowywane przez Zamawiającego w następujący sposób: a) Odpady stanowiące materiał wsadowy w procesie stabilizacji tlenowej w pierwszym etapie poddawane są intensywnej stabilizacji tlenowej w tunelach kompostowi przez okres co najmniej 14 dni. Proces przebiega w sposób zautomatyzowany, z ciągłym pomiarem temperatury wsadu, napowietrzaniem i nawilżaniem. W trakcie trwania tej fazy procesu materiał jest jednokrotnie przerzucany, celem uniknięcia zjawiska kolmatacji. b) Po zakończeniu pierwszego etapu odpady zostają przetransportowane na plac dojrzewania stabilizatu, gdzie przez okres co najmniej 6 tygodni poddawane są procesowi natleniania poprzez przerzucanie i utrzymywane są w odpowiedniej wilgotności, aż do osiągnięcia odpowiednich parametrów. Następnie, po zakończeniu procesu stabilizacji odpady są przygotowywane do odbioru na placu dojrzałego kompostu/stabilizatu. c) Ustala się, że odpady stanowiące przedmiot zamówienia będą przekazywane odbiorcy wyłącznie w przypadku spełnienia wymagań określonych w §3 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2017 r. w sprawie jednostkowych stawek opłat za korzystanie ze środowiska (Dz.U. z 2017 r. poz.2490). Spełnienie przez stabilizat parametrów potwierdzone zostanie badaniami laboratoryjnymi wykonanymi raz w miesiącu, przy czym próbki do badań pobiera przedstawiciel tego laboratorium. Wyniki badań zostaną przekazane odbiorcy do wglądu przed przesłaniem zamówienia sprzedaży, a następnie przekazane odbiorcy w formie kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem po zakończeniu miesiąca, w którym zrealizowano odbiór danej partii. Odbiór odpadów odbywał się będzie z terenu Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Puławach przy ul. Dęblińskiej 96 w dni robocze, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-17.30, w ilości określonej w zamówieniu sprzedaży przesłanym przez przedstawiciela Zamawiającego e-mailem do przedstawiciela Wykonawcy. Odbiór nastąpi w terminie 2 dni roboczych od daty przesłania zamówienia sprzedaży. Odpady będą przygotowywane przez Zamawiającego do odbioru luzem. Załadunek odpadów leży po stronie Zamawiającego. Transport odpadów leży po stronie Wykonawcy. Ważenie odbieranych przez Wykonawcę odpadów będzie odbywało się na legalizowanej wadze samochodowej, zlokalizowanej w Zakładzie Zamawiającego przy ul. Dęblińskiej 96 w Puławach. Dokumenty ewidencji każdej partii odbieranych przez Wykonawcę odpadów będzie Zamawiający sporządzał za pośrednictwem indywidualnego konta w Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO), na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. 2023 poz. 1587 z późn. zm.). Obieg ww. dokumentów będzie odbywał się w sposób określony w tych przepisach. Ilość odpadów, która zostanie przekazana Wykonawcy w okresie obowiązywania umowy wyniesie nie więcej niż 10 000,0 Mg. Wskazana powyżej ilość stanowi ilość maksymalną, zaś zamówienie będzie realizowane sukcesywnie w okresie obowiązywania umowy zgodnie z faktycznymi potrzebami Zamawiającego, z zastrzeżeniem, iż Zamawiający w okresie realizowania zamówienia gwarantuje przekazanie Wykonawcy odpadów o kodzie 19 05 99 w ilości minimalnej 5 000,0 Mg. Termin wykonania zamówienia określa się na 12 miesięcy od dnia podpisania umowy lub do czasu odebrania odpadów w ilości 10 000,0 Mg, o ile nastąpi to przed upływem 12 miesięcy.
Vorherige Bekanntmachung: 542090-2025
Interne Kennung: ZP/ZUK/16/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001