See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Afhentning og nyttiggørelse af slagge
Beschreibung: Ordregiver udbyder en rammeaftale med én leverandør på afhentning og nyttiggørelse af slagge. Den udbudte rammeaftale har en potentiel løbetid på op til 8 år. Efter 48 måneder fra aftalestart, kan rammeaftalen løbende opsiges af begge parter med et 12 måneders varsel således minimumslængden på rammeaftalen er 60 måneder. Ordregiver forpligter sig ikke med rammeaftalen til at garantere en bestemt volumen eller en bestemt mængde, udover det aktuelle behov. OBS: Udbudsformen er udbud med forhandling på baggrund af interessetilkendegivelse via kvalifikationsordningen Achilles UNCE. Herigennem er de deltagende tilbudsgivere som er inviteret til at afgive tilbud udvalgt. Der afleveres ikke ESPD i forbindelse med afgivelse af tilbud, da dette er gjort ved optagelsen på Achilles UNCE.
Vorherige Bekanntmachung: 429594-2023
Interne Kennung: 368507
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Rammeaftalen udbydes på grundlag af kvalifikationsordningen Achilles UNCE under kategori 2.5.2 tjenester til bortskaffelse af affald og 2.5.6 Tjenester inden for håndtering/behandling/bortskaffelse af farligt affald. Kvalifikationsordningen er etableret ved udbudsbekendtgørelse nr. 429594-2023 og 704679-2024. Udbuddet gennemføres som et udbud med forhandling i henhold til forsyningsvirksomhedsdirektivets art. 47.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0000