780666-2025 - Wettbewerb
Polen – Wasserstoff – Sprzedaż wodoru do autobusów komunikacji miejskiej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSprzedaż wodoru do autobusów komunikacji miejskiej
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa zielonego wodoru oznaczonego CN28041000, przeznaczonego do napędu 11 autobusów komunikacji miejskiej w ilości 95 940 kg w okresie 24 miesięcy tj. od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r. (zamówienie podstawowe) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zakupu mniejszej ilości wodoru niż wskazana wyżej, zgodnie z bieżącymi potrzebami eksploatacyjnymi, przy czym minimalną ilość wodoru do zakupu w ramach zamówienia podstawowego Zamawiający określa na poziomie 80 000 kg. W przypadku niewykorzystania jej w dacie końcowej obowiązywania umowy nie jest on zobowiązany do wyczerpania pełnej ilości wskazanej wyżej. 2.Dobowe zapotrzebowanie Zamawiającego na wodór wynosi około 200 kg ± 20%. 3. Oferowany wodór (zarówno w zamówieniu podstawowym jak i w opcjonalnym) musi być zielony tj. produkowany przy użyciu energii ze źródeł odnawialnych. Wykonawca na każde wezwanie Zamawiającego i w terminie przez niego wskazanym, ale nie dłuższym ni z 7 dni od dnia doręczenia wezwania, przedstawi Zamawiającemu oświadczenie, certyfikat, gwarancję pochodzenia lub inny dokument potwierdzający, że dostarczany wodór jest wodorem wytwarzanym przy użyciu odnawialnych źródeł energii. Do oferty Wykonawca dołączy własne oświadczenie, iż oferowany wodór jest wodorem zielonym. 4. Zamawiający przewiduje możliwość rozszerzenia zamówienia w ramach opcji o kolejne 24 miesiące tj. na okres od 01.01.2028 r. do 31.12.2029 r., z zapotrzebowaniem około 102 240 kg wodoru. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zakupu mniejszej ilości wodoru niż wskazana wyżej, zgodnie z bieżącymi potrzebami eksploatacyjnymi, przy czym minimalną ilość wodoru do zakupu w ramach zamówienia podstawowego Zamawiający określa na poziomie 80 000 kg. W przypadku niewykorzystania jej w dacie końcowej obowiązywania umowy nie jest on zobowiązany do wyczerpania pełnej ilości wskazanej wyżej. 5.Dobowe zapotrzebowanie Zamawiającego na wodór w zakresie zamówienia opcjonalnego wynosi około 200 kg± 20%. Stosownie do przepisu art. 139 ustawy Pzp (procedura odwrócona) Zamawiający najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
Interne KennungMZK-OPZ-1/74/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24111600 Wasserstoff
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa zielonego wodoru oznaczonego CN28041000, przeznaczonego do napędu 11 autobusów komunikacji miejskiej w ilości 95 940 kg w okresie 24 miesięcy tj. od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r. (zamówienie podstawowe) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zakupu mniejszej ilości wodoru niż wskazana wyżej, zgodnie z bieżącymi potrzebami eksploatacyjnymi, przy czym minimalną ilość wodoru do zakupu w ramach zamówienia podstawowego Zamawiający określa na poziomie 80 000 kg. W przypadku niewykorzystania jej w dacie końcowej obowiązywania umowy nie jest on zobowiązany do wyczerpania pełnej ilości wskazanej wyżej. 2. Dobowe zapotrzebowanie Zamawiającego na wodór wynosi około 200 kg ± 20%. Oferowany wodór (zarówno w zamówieniu podstawowym jak i w opcjonalnym) musi być zielony tj. produkowany przy użyciu energii ze źródeł odnawialnych. Wykonawca na każde wezwanie Zamawiającego i w terminie przez niego wskazanym, ale nie dłuższym ni z 7 dni od dnia doręczenia wezwania, przedstawi Zamawiającemu oświadczenie, certyfikat, gwarancję pochodzenia lub inny dokument potwierdzający, że dostarczany wodór jest wodorem wytwarzanym przy użyciu odnawialnych źródeł energii. Do oferty Wykonawca dołączy własne oświadczenie, iż oferowany wodór jest wodorem zielonym. 3. Zamawiający przewiduje możliwość rozszerzenia zamówienia w ramach opcji o kolejne 24 miesiące tj. na okres od 01.01.2028 r. do 31.12.2029 r., z zapotrzebowaniem około 102 240 kg wodoru. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zakupu mniejszej ilości wodoru niż wskazana wyżej, zgodnie z bieżącymi potrzebami eksploatacyjnymi, przy czym minimalną ilość wodoru do zakupu w ramach zamówienia podstawowego Zamawiający określa na poziomie 80 000 kg. W przypadku niewykorzystania jej w dacie końcowej obowiązywania umowy nie jest on zobowiązany do wyczerpania pełnej ilości wskazanej wyżej. 4. Dobowe zapotrzebowanie Zamawiającego na wodór w zakresie zamówienia opcjonalnego wynosi około 200 kg± 20%. Zamawiający odrzuci ofertę, w której udział produktów, pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, nie przekracza 50% całkowitej wartości przedmiotów objętych ofertą.
Interne KennungMZK-OPZ-1/67/2025
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość rozszerzenia zamówienia w ramach opcji o kolejne 24 miesiące tj. na okres od 01.01.2028 r. do 31.12.2029 r., z zapotrzebowaniem około 102 240 kg wodoru. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zakupu mniejszej ilości wodoru niż wskazana wyżej, zgodnie z bieżącymi potrzebami eksploatacyjnymi, przy czym minimalną ilość wodoru do zakupu w ramach zamówienia podstawowego Zamawiający określa na poziomie 80 000 kg. W przypadku niewykorzystania jej w dacie końcowej obowiązywania umowy nie jest on zobowiązany do wyczerpania pełnej ilości wskazanej wyżej. Dobowe zapotrzebowanie Zamawiającego na wodór w zakresie zamówienia opcjonalnego wynosi około 200 kg± 20%.