78086-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Musikinstrumente, Sportgeräte, Spiele, Spielwaren, Handwerks- und Kunstbedarf sowie Zubehör – 10.01 Sportsrekvisitter (2025)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel10.01 Sportsrekvisitter (2025)
BeschreibungSKI udbyder rammeaftale 10.01 Sportsrekvisitter, der vedrører standardiseret sortiment af sportsrekvisitter til voksne, unge og børn primært målrettet skoler og institutioner, som kan anvendes til idræts- motorik- og læringsaktiviteter. Rammeaftalen er en frivillig aftale, der kan anvendes af alle kunder, der har abonnement til SKI på det tidspunkt, hvor udbudsbekendtgørelsen bliver offentliggjort. Rammeaftalens sortiment består af 11 hovedproduktgrupper, som dækker over følgende: Atletik Boldspil Fritidsspil Fysisk træning og Motion Ketchersport Svømmeudstyr Gymnastik og Bevægelse Motorik, Balance og Læring Terapi og Genoptræning Måtter og Underlag Materiel og Diverse. Formålet med aftalen er at dække behovet for sportsrekvisitter, som kunderne oftest indkøber, og rammeaftalen vil derfor ikke dække kundernes behov for specialiserede sportsrekvisitter.
Interne Kennung10.01
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 37000000 Musikinstrumente, Sportgeräte, Spiele, Spielwaren, Handwerks- und Kunstbedarf sowie Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 37400000 Sportgeräte und -ausrüstungen, 37410000 Freiluftsportausrüstungen, 37420000 Ausrüstungen für Turnhallen, 37430000 Boxausrüstung, 37440000 Fitnessgeräte, 37450000 Ausrüstungen für Feldsportarten und Hallensportarten, 37460000 Ausrüstungen für Tischspiele und Zielsportarten
5. Los
LosLOT-0000