2. Verfahren
Verfahren
Titel: ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE STAŁYCH ODPADÓW KOMUNALNYCH Z NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W GRANICACH ADMINISTRACYJNYCH MIASTA SIEMIATYCZE
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych, z nieruchomości położonych na terenie Miasta Siemiatycze, na których zamieszkują mieszkańcy, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiedniego poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz przepisami Uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów' i Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Siemiatycze. 2. Na dzień 1 września 2025 r. na podstawie złożonych deklaracji liczba osób zamieszkałych na terenie miasta Siemiatycze wynosi 11 332 mieszkańców. 2.1. Liczba osób zamieszkałych w Siemiatyczach wg. rodzaju zabudowy - stan na dzień 01.09.2025 r.: zabudowa wielorodzinna – 5 317 osób ; zabudowa jednorodzinna - 6 015 osób tj razem - 11 332 osób 3. Wykonawca, w ramach umowy zobowiąże się do: 3.1. dostarczenia, ustawienia i odbierania z wyznaczonych przez Zamawiającego maksymalnie 9 punktów (apteki i punkty apteczne) pojemników do selektywnego zbierania przeterminowanych leków; 3.2. dostarczenia, ustawienia i odbierania z wyznaczonych przez Zamawiającego maksymalnie 5 punktów na terenie Miasta Siemiatycze pojemników na zużyte baterie i akumulatory; 3.3. niezwłocznej bezpłatnej wymiany pojemników należących do właścicieli nieruchomości, o których mowa w ust. 1 w przypadku ich uszkodzenia lub zniszczenia z winy Wykonawcy podczas odbierania odpadów; 3.4. ważenia wszystkich odebranych odpadów komunalnych na legalizowanej wadze; 3.5. zagospodarowania odebranych odpadów komunalnych zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, a więc przekazać je bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji w celu przygotowywania ich do ponownego użycia, poddania recyklingowi lub innym procesom odzysku lub ostatecznie unieszkodliwienia odpadów - zgodnie z obowiązującym prawem i z obowiązującym Planem Gospodarki Odpadami Województwa Podlaskiego, zwanym dalej „Planem”. 3.6. dostarczenia odpadów na własny koszt do instalacji przewidzianej do zastępczej obsługi w przypadku awarii komunalnej instalacji i informowania o tej okoliczności Zamawiającego; 3.7. prowadzenia jednego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zwanego dalej „PSZOK” na terenie Miasta Siemiatycze i wyposażenia go w odpowiednie pojemniki oraz do monitorowania stanu zapełnienia pojemników i odbierania odpadów w takiej częstotliwości, aby nie powodowało to przepełnienia tych pojemników. 3.8. odbioru odpadów komunalnych zbieranych selektywnie 3.9. odbioru niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych 4. Wykonawca jest zobowiązany do monitorowania obowiązku ciążącego na właścicielach nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. 5. Wykonawca jest zobowiązany do przedkładania Zamawiającemu miesięcznych raportów wagowych
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001