2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Ropczyce w 2026 roku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie, transport i zagospodarowanie wszystkich rodzajów odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Ropczyce, w okresie od dnia 01 lutego 2026 roku do dnia 31 grudnia 2026 roku, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów: przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami w szczególności ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawą o odpadach, oraz zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Ropczyce obowiązującym w zakresie odnoszącym się do zamówienia i niesprzecznym z aktualnym brzmieniem ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Przedmiot zamówienia obejmuje 5833 szt. nieruchomości, w tym 5749 w obszarze zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej oraz wielorodzinnej poza miastem (zwanym „MN, MR”) i 84 w obszarze zabudowy wielorodzinnej na terenie miasta Ropczyce (zwanym „MW").
Interne Kennung: PPZP.271.34.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie, transport i zagospodarowanie wszystkich rodzajów odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Ropczyce, w okresie od dnia 01 lutego 2026 roku do dnia 31 grudnia 2026 roku, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów: przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami w szczególności ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawą o odpadach, oraz zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Ropczyce obowiązującym w zakresie odnoszącym się do zamówienia i niesprzecznym z aktualnym brzmieniem ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje 5833 szt. nieruchomości, w tym: 1/ 84 szt. – w obszarze zabudowy wielorodzinnej na terenie miasta Ropczyce (zwanym „MW"), 2/ 5749 szt. – obszar zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej oraz wielorodzinnej poza miastem zwany też w dalszej części umowy „MN,MR”, w tym: Ropczyce – 2946 szt., Okonin – 117 szt., Łączki Kucharskie – 329 szt., Niedźwiada – 611 szt., Mała – 302 szt., Brzezówka – 312 szt., Lubzina – 590 szt., Gnojnica – 542 szt. 3. Na podstawie ilości odpadów komunalnych odebranych w Gminie Ropczyce w okresach poprzednich, masy poszczególnych rodzajów odpadów komunalnych, w okresie realizacji zamówienia, wynoszą szacunkowo: 1/ Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych bez odpadów z PSZOK i mPSZOK: a) papier (w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury) (15 01 01)- 162 Mg, b) metale, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe (15 01 02, 15 01 06)- 642 Mg, c) szkło (15 01 07)- 504 Mg, d) bioodpady (bio) (20 01 08, 20 02 01)- 83 Mg, e) zimny popiół (ex20 01 99)- 55 Mg, f) niesegregowane (zmieszane) (20 03 01)- 2842 Mg. 2/ Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK i mPSZOK; a) papier (w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury) (15 01 01)- 10,1 Mg, b) metale, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe (15 01 02, 15 01 06)- 17,4 Mg, c) szkło (15 01 07, 17 02 02)- 14,7 Mg, d) bioodpady, nie wyłączając części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych, ogrodów i parków przydomowych (20 02 01)- 155,8 Mg, e) zimny popiół (ex20 01 99)- 55 Mg, f) zużyte opony (16 03 01)- 77,9 Mg, g) odpady wielkogabarytowe (20 03 07)- 275 Mg, h) odpady budowlane i rozbiórkowe (17 01 07, 17 09 04)- 146,7 Mg, i) zużyte baterie i akumulatory (20 01 34, 200133*)- 0,2 Mg, j) zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne (20 01 36)- 27,5 Mg, k) leki przeterminowane (20 01 32)- 0,3 Mg, l) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych, które powstały w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek (ex20 01 99)- 0,1 Mg, m) odzież, tekstylia (20 01 10, 20 01 11)- 32,1 Mg, n) zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 200121, 200123 zawierające niebezpieczne składniki (20 01 35*)- 6,7 Mg, o) lampy fluoroscencyjne i inne odpady zawierające rtęć (20 01 21*)- 0,1 Mg, p) urządzenia zawierające freony (20 01 23*)- 4,8 Mg, q) materiały izolacyjne inne niż wymienione w 17 06 01 i 17 06 03 (17 06 04)– 5,7 Mg, r) żelazo i stal (17 04 05)– 0,6 Mg. 4. Podana ilość odpadów określona w pkt 3 jest wartością szacowaną ustaloną na podstawie ilości odpadów komunalnych odebranych w Gminie Ropczyce w okresach poprzednich. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia ilości odebranych i zagospodarowanych odpadów względem ilości określonej w pkt. 3, wynikające z rzeczywistej ilości zebranych i zagospodarowanych odpadów. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu zmniejszenia ilości odpadów określonej w pkt. 3. Ewentualna zmiana szacowanej ilości określonej w pkt. 3 nie będzie skutkowała dodatkowymi kosztami dla Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktyczną ilość odebranych i zagospodarowanych odpadów wg cen jednostkowych określonych w umowie. Zaistnienie okoliczności, o których mowa spowoduje odpowiednie zmniejszenie lub zwiększenie wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu Umowy. 5. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 2 do SWZ.