See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie działek przy ul. Kadrowej i Traczy oraz sadzenie krzewów na terenie dzielnicy
Beschreibung: Przedmiotem umowy jest realizacja zadania pod nazwą „Zagospodarowanie działek przy ul. Kadrowej i Traczy oraz sadzenie krzewów na terenie dzielnicy”. 1. Teren działka ew. nr 30/35 z obrębu 3-09-21. Prace będą polegały na wykonaniu zagospodarowania zielenią 100 m2 terenu. Nasadzenia krzewów oraz założenie murawy będzie wykonana na podstawie rysunku załączonego do OPZ oraz zgodnie z załącznikiem nr 2 do „Standardu ochrony zieleni w procesach inwestycyjnych m.st. Warszawy” i Standardami Kształtowania Zieleni Warszawy. Przy realizacji zadania należy: • uporządkować teren: wywiezienie, gruzu, karp, śmieci, • wypielić, usunąć suche i połamane pędy oraz usunąć suche drzewo, • przywieźć oraz rozplantować ziemię urodzajną 5 m3, przy zachowaniu obniżenia do krawężnika o 3-5 cm, •przekopać teren glebogryzarką na głębokość 25 cm (prace w obrębie drzew należy wykonać ręcznie), • wykonać nasadzenia krzewów z całkowitą zaprawą wzdłuż granicy działki, • wyrównać teren i wysiać nasiona murawy kwietnej, • zwałować teren obsiany murawą kwietną, • podlać obficie, rozproszonym strumieniem (przesiąknięcie wody na głębokość do 8-10 cm). Prace związane z wyminą ziemi należy wykonać ręcznie z uwagi na istniejące drzewa w terenie. 2. Teren działka ew. nr 60/4 i 60/5 z obrębu 3-07-04. Prace będą polegały na wykonaniu zagospodarowania na terenie obiektu sportowo – rekreacyjnego, które będzie polegać na wykonaniu ogrodzenia żywego płotu z wierzby oraz wykonanie żywej zielonej, architektury w postaci: domku, tunelu i domku z tunelem. Przy realizacji zadania należy: • wyznaczyć ogrodzenie w terenie, • wykonać małą architekturę z żywej wierzby z całkowitą zaprawą dołów, 1. tunel wierzbowy o dł. 7m x 1,4m z bocznym tunelem dł. 2m i wejściem, 2. domek z wierzby o średnicy 3m, 3. domek z wierzby o średnicy 3m z tunelem dł. 2m •wykonać płot wierzbowy żywy o wysokości 1,2m i dł. 160 m z dwoma furtkami, • wykonać nasadzenia z wierzby z całkowitą zaprawą dołów w linii wyznaczonej granicy, • uporządkować i wyrównać teren, • podlać obficie nowe nasadzenia przesiąknięcie wody na głębokość do 8-10 cm). Prace związane z wyminą ziemi należy wykonać ręcznie z uwagi na istniejące drzew w terenie. 4. Zakup krzewów wraz z posadzeniem: Krzewy będą posadzone w miejscach wyznaczonych przez Zamawiającego wraz z całkowitą zaprawą dołów. Dobór gatunkowy dla 200 szt. krzewów zgodnie z SIWZ. Parametry jakościowe materiału szkółkarskiego dla krzewów: Krzewy liściaste: wysokość roślin ok. 50-60 cm, w zależności od gatunku i odmiany krzewów, liczba pędów – nie mniej niż 5 przy wielkości pojemnika C5, bryła korzeniowa dobrze ukształtowana w wyniku wielokrotnego szkółkowania w tym brak korzeni wtórnych; ogólna dobra kondycja. Niedopuszczalne wady materiału szkółkarskiego dla krzewów: 1. oznaki chorobowe, ślady żerowania szkodników; 2. źle wykształcona bryła korzeniowa 3. przesuszona bryła korzeniowa; UWAGA: 1. Wykonawca zobowiązuje się wykonać usługi z najwyższą zawodową starannością, zgodnie ze sztuką ogrodniczą, a także ze Standardami. 2. Przed sadzeniem krzewów, wysianiem nasion murawy kwietnej przez Wykonawcę, konieczne jest dokonanie kontroli (oględzin) materiału roślinnego przez Zamawiającego. 3. Wykonawca zobowiązuje się do ponownego wykonania nasadzeń krzewów oraz wykonania murawy kwietnej do końca kwietnia 2026 r. w przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego obumarcia powyżej 10% posadzonych krzewów oraz 10 % powierzchni murawy. Wykonawca dokonana nasadzeń w miejscu brakujących krzewów i wykona murawę w brakujących miejscach w ramach gwarancji /rękojmi. 4. Prace zanikające tj. podlewanie, ziemia urodzajna będą zgłoszone przez Wykonawcę i potwierdzane dokumentacją zdjęciową. 5. Prace związane z sadzeniem krzewów oraz wykonaniem murawy kwietnej będą wykonywane w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -16.00 w obecności pracownika Wydziału Ochrony Środowiska. 6. Wykonawca ma zakaz używania dmuchaw przy pracach związanych z utrzymaniem zieleni na terenie Dzielnicy Rembertów w 2024 r. Zarządzeniem Prezydenta m.st. Warszawy nr 333/2020 z dnia 5 marca 2020 r.
Vorherige Bekanntmachung: 584177-2025
Interne Kennung: UD-VIII-WZP.271.44.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0001