781333-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Straßentransport/-beförderung – Udbud på levering af Skole- og Svømmekørsel til Struer Kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud på levering af Skole- og Svømmekørsel til Struer Kommune
BeschreibungDen udbudte kørsel omhandler følgende kørselstyper:Skolebuskørsel, jf. folkeskolelovens § 26 samt tilhørende bekendtgørelse nr. 688 (2014):Kørsel til og fra undervisning på kommunens folkeskolerKørsel til svømning til/fra kommunens skoler
Interne Kennung270500228
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensOffentligt udbud efter Udbudsloven
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
LosLOT-0000