See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Land art Project - Borreberg - Aanstelling ontwerper
Beschreibung: Deze overheidsopdracht voor diensten heeft als doel een multidisciplinair ontwerpteam aan te stellen voor de ontwerp- en begeleidingsopdracht van de realisatie van het Land-Art Project Borreberg in Bilzen-Hoeselt. De Borreberg is een historische en strategisch gelegen locatie aan de rand van het stadscentrum van Bilzen. Ze biedt een panoramisch uitzicht over groot-Bilzen en fungeert als natuurlijke verbinding tussen het stadscentrum en de omliggende Demervallei. De stad wenst deze unieke plek te transformeren tot een toeristisch-culturele trekpleister, waar kunst, natuurbeleving en rust samenkomen. Het project past binnen de bredere visie van Bilzen-Hoeselt om zich te profileren als een innovatieve, duurzame en cultureel waardevolle toeristische bestemming, en vormt een volgende stap in de strategische stadsontwikkeling. Door de nabijheid van het centrum wordt bovendien een economische return verwacht voor lokale handel en logiesaanbieders. De opdracht beoogt de aanstelling van een ontwerpteam dat instaat voor het volledige traject van concept tot realisatie. Dit omvat onder meer: • het ontwerpen van een land-art installatie op de Borreberg, • de begeleiding tijdens de uitvoering, • en het vervullen van alle administratieve, juridische en technische verplichtingen verbonden aan het project. De opdracht omvat volgende elementen: 1. Ontwerpvoorstel en uitvoeringsplan • Een visueel en inhoudelijk onderbouwd ontwerp voor het land-art project, inclusief visie, betekenis en integratie in de omgeving. • Een concreet plan van aanpak voor de uitvoering, met aandacht voor: o technische haalbaarheid; o eventuele ontbossing (zowel voor kunstwerk, omgevingsaanleg als werfzone); o fasering en praktische uitvoering. 2. Natuurtoets • Een beoordeling van het ontwerp op vlak van landschappelijke inpassing, ecologische impact en natuurbehoud. 3. Budgettering en subsidiemogelijkheden • Een raming voor zowel het concept als de uitvoering, inclusief onderzoeken en nevenkosten. • Advies inzake beschikbare subsidies. In een latere projectfase, onder voorbehoud van budget en goedkeuring, wordt verwacht dat de kandidaat in staat voor onder andere: • Opmaak van het bestek voor de afbraak van de bestaande Borretoren en de realisatie van het nieuwe kunstwerk; • Organisatie van participatieve momenten met buurtbewoners; • Begeleiding van noodzakelijke onderzoeken, o.a. een archeologisch onderzoek (Borreberg ligt in een erkende archeologische zone – historische stadskern van Bilzen); • Voorbereiding en indiening van de omgevingsvergunning, inclusief overleg met het Agentschap Natuur en Bos; • Aanvraag van subsidies en opmaak van bijhorende administratieve stukken; • Studie van de omgevingsaanleg; • Opmaak en indiening van bouwaanvraag, omgevingsvergunning (inclusief de volledige omgevingsvergunningsaanvraag) en milieuvergunning; • Coördinatie van alle studies en afstemming met de veiligheidscoördinator; • Het verkrijgen van een gunstig brandweeradvies en toegankelijkheidsadvies; • De aanbesteding en opvolging van de werken, tot en met de definitieve oplevering inclusief validatie. Het project streeft naar de ontwikkeling van een hoogwaardig, innovatief en duurzaam land-art ontwerp met specifieke aandacht voor: • het versterken van de zichtbaarheid van Bilzen als cultuur- én natuurstad; • het creëren van een unieke plek voor beleving, educatie en ontmoeting; • een respectvolle omgang met de ecologische en landschappelijke context. Meer informatie over het project kan worden teruggevonden in bijlage B: Projectdefinitie. Plaats van de dienstverlening: Het uiteindelijke kunstwerk en de omgevingsaanleg situeren zich op de Borreberg.
Interne Kennung: PPP04D-3709/5494/ID3709
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: mededingingsprocedure met onderhandeling
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 92311000 Kunstwerke
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: ID3709_1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 92311000 Kunstwerke