See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa rębaka do odpadów dla Miejskiego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. w Leżajsku”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa mobilnego rębaka wolnoobrotowego dla Miejskiego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. w Leżajsku (zwany w dalszej części również„maszyną” lub „urządzeniem” lub „rozdrabniaczem”). Opis wymaganych minimalnych parametrów techniczno – użytkowych. Wymagania ogólne: Fabrycznie nowy, nieużywany, wyprodukowana nie wcześniej niż w 2025 roku; Wymagana wydajność nominalna 45 t/h (tolerancja parametru ±15%) przy rozdrobnieniu zgrubnym (zawartość frakcji poniżej 250 mm musi stanowić min. 80% materiału rozdrobnionego) odpadów zielonych (głównie gałęzie) do gęstości nasypowej średniej 600 kg/m3; Wymiary transportowe: - długość max. 9 120 mm - szerokość max. 2 550 mm - wysokość max. 3 360 mm Wyposażona w dwa wały rozdrabniające oraz co najmniej jeden grzebień rozdrabniający; Wysokość krawędzi zasypowej zbiornika max 3 500 mm; Szerokość załadunku min. 3 000 mm; Komora rozdrabniająca wyposażona w ścianki zwiększające jego objętość, rozkładane i składane hydrauliczne; Maszyna musi zapewnić możliwość rozdrobnienia zgrubnego oraz dokładnego poprzez możliwość dodatkowych sit łatwo i szybko montowalnych, wyposażona w następujące sita klasyfikacyjne: 150 mm oczka okrągłe, 100 mm oczka okrągłe, 80 mm oczka okrągłe; Pulpit sterowniczy, umożliwiający sterowanie z funkcją licznika przepracowanych godzin, wraz z pilotem zdalnego sterowania wyposażonym w wyłącznik awaryjny; Urządzenie dostosowane do poruszania się po drogach publicznych, wykonane jako przyczepa ze sprzęgiem oczkowym D50 mm, wyposażona w ABS, dopuszczalna masa całkowita max. 30 Mg; Zestaw wskaźników zawierających co najmniej wskaźniki: stan paliwa, liczby przepracowanych godzin od początku eksploatacji, liczbę godzin przepracowanych dziennie prędkość obrotowa wału, wybranego programu pracy, informacje o błędach i usterkach; Napęd: Silnik wysokoprężny o mocy min. 250 KW, Spełniający normy czystości spalin EU Stage V lub równoważny; Wentylator chłodnicy z programowaniem czasowym zmiany kierunku obrotów; Bezpośredni dostęp do czyszczenia chłodnicy / układu chłodnic; Zespół napędowy zabudowany w sposób umożliwiający swobodny dostęp do punktów serwisowych; Urządzenie wyposażone w system zabezpieczeń powodujący wyłączenie przy jego wysokim obciążeniu; Maszyna wyposażona w wyłączniki awaryjne w przy punktach niebezpiecznych; System bezprzewodowego sterowania rozdrabniacza z poziomu kabiny ładowarki podającej materiał wsadowy, min. 16-kanałowy; Zabezpieczenie przed uruchomieniem przez osoby postronne nieupoważnione do obsługi; Wewnętrzne i zewnętrzne powierzchnie metolowe, powierzchnie zamknięte wykonane zabezpieczeniami antykorozyjnymi i powłokami malarskimi; System rozdrabniania: Wał i cały system rozdrabniający wzmacniany o podwyższonej wytrzymałości materiału, długość wału min. 2 700 mm, średnica wału min. 600 mm, prędkość obrotowa regulowana płynnie w zakresie do 30 obr. /min; Wał wyposażony w system automatycznego rewersu – również podczas pracy pod obciążeniem; Wał oraz grzebień usytuowany wzdłuż maszyny; Wyposażony w wymienne noże rozdrabniające mocowane do wału za pomocą elementów rozłącznych (za pomocą śrub, wykonane z materiałów o podwyższonej wytrzymałości); Mocowanie narzędzi roboczych na wałach powinno umożliwiać ich szybką wymianę bez konieczności wchodzenia do komory rozdrabniającej; Liczba noży na jednym wale min. 50 sztuk; Przeniesienie napędu na wał za pomocą układu hydrostatycznego z przekładnią planetarną lub za pośrednictwem przekładni mechanicznej z zabezpieczeniem przeciążeniowym z płynną regulacją prędkości obrotowej, realizowana z panelu sterującego i pilota zdalnego sterowania; Przenośniki: Przenośnik napędzany za pomocą układu hydrostatycznego realizowany z panelu sterującego i pilota zdalnego sterowania; Przenośnik dolny umieszczony pod wałem rozdrabniającym: długość min. 3 000 mm i szerokość min. 1 000 mm; Możliwość włączenia rewersu taśmy w czasie pracy maszyny; Przenośnik tylny: długość min. 5 000 mm i szerokość min.1 000 mm; Przenośnik wyładowczy wyposażony w separator nad taśmowy, neodymowy z napędem hydraulicznym realizowany z panelu sterującego i pilota zdalnego sterowania; Rodzaj taśmy podajnika z żebrami poprzecznymi do osi podajnika w celu łatwego transportu na pryzmę; Wyposażenie dodatkowe: Układ centralnego smarowania za pomocą pompy automatycznej na smar stał z metalową osłoną zbiornika oraz elektronicznym sterowaniem (informacja o min. stanie smaru w zasobniku, system alarmowy, brak ciśnienia – przerwana linia główna smarowania), osłony punktów smarownych; Wszystkie łożyska i elementy wymagające smarowania, smarowane poprzez układ centralnego smarowania; Zapasowy komplet wymiennych noży rozdrabniających o podwyższonej wytrzymałości wraz ze śrubami mocującymi; Stopa podporowa przy dyszlu; Metalowe osłony świateł przednich i tylnych; Monitoring (w języku polskim) ważnych parametrów pracy maszyny oraz kodów błędów silnika na fabrycznym wyświetlaczu; Zamykany korek wlewu paliwa; Odłącznik akumulatorów –zewnętrzny; Gaśnica, trójkąt odblaskowy; Skrzynka narzędziowa wyposażona w komplet niezbędnych narzędzi serwisowych;
Interne Kennung: ZP/1/06/2025/WOŚ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42996100 Zerkleinerungsmaschinen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa mobilnego rębaka wolnoobrotowego dla Miejskiego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. w Leżajsku (zwany w dalszej części również „maszyną” lub „urządzeniem” lub „rozdrabniaczem”). Opis wymaganych minimalnych parametrów techniczno – użytkowych. Wymagania ogólne: Fabrycznie nowy, nieużywany, wyprodukowana nie wcześniej niż w 2025 roku; Wymagana wydajność nominalna 45 t/h (tolerancja parametru ±15%) przy rozdrobnieniu zgrubnym (zawartość frakcji poniżej 250 mm musi stanowić min. 80% materiału rozdrobnionego) odpadów zielonych (głównie gałęzie) do gęstości nasypowej średniej 600 kg/m3; Wymiary transportowe: - długość max. 9 120 mm - szerokość max. 2 550 mm - wysokość max. 3 360 mm Wyposażona w dwa wały rozdrabniające oraz co najmniej jeden grzebień rozdrabniający; Wysokość krawędzi zasypowej zbiornika max 3 500 mm; Szerokość załadunku min. 3 000 mm; Komora rozdrabniająca wyposażona w ścianki zwiększające jego objętość, rozkładane i składane hydrauliczne; Maszyna musi zapewnić możliwość rozdrobnienia zgrubnego oraz dokładnego poprzez możliwość dodatkowych sit łatwo i szybko montowalnych, wyposażona w następujące sita klasyfikacyjne: 150 mm oczka okrągłe, 100 mm oczka okrągłe, 80 mm oczka okrągłe; Pulpit sterowniczy, umożliwiający sterowanie z funkcją licznika przepracowanych godzin, wraz z pilotem zdalnego sterowania wyposażonym w wyłącznik awaryjny; Urządzenie dostosowane do poruszania się po drogach publicznych, wykonane jako przyczepa ze sprzęgiem oczkowym D50 mm, wyposażona w ABS, dopuszczalna masa całkowita max. 30 Mg; Zestaw wskaźników zawierających co najmniej wskaźniki: stan paliwa, liczby przepracowanych godzin od początku eksploatacji, liczbę godzin przepracowanych dziennie prędkość obrotowa wału, wybranego programu pracy, informacje o błędach i usterkach; Napęd: Silnik wysokoprężny o mocy min. 250 KW, Spełniający normy czystości spalin EU Stage V lub równoważny; Wentylator chłodnicy z programowaniem czasowym zmiany kierunku obrotów; Bezpośredni dostęp do czyszczenia chłodnicy / układu chłodnic; Zespół napędowy zabudowany w sposób umożliwiający swobodny dostęp do punktów serwisowych; Urządzenie wyposażone w system zabezpieczeń powodujący wyłączenie przy jego wysokim obciążeniu; Maszyna wyposażona w wyłączniki awaryjne w przy punktach niebezpiecznych; System bezprzewodowego sterowania rozdrabniacza z poziomu kabiny ładowarki podającej materiał wsadowy, min. 16-kanałowy; Zabezpieczenie przed uruchomieniem przez osoby postronne nieupoważnione do obsługi; Wewnętrzne i zewnętrzne powierzchnie metolowe, powierzchnie zamknięte wykonane zabezpieczeniami antykorozyjnymi i powłokami malarskimi; System rozdrabniania: Wał i cały system rozdrabniający wzmacniany o podwyższonej wytrzymałości materiału, długość wału min. 2 700 mm, średnica wału min. 600 mm, prędkość obrotowa regulowana płynnie w zakresie do 30 obr. /min; Wał wyposażony w system automatycznego rewersu – również podczas pracy pod obciążeniem; Wał oraz grzebień usytuowany wzdłuż maszyny; Wyposażony w wymienne noże rozdrabniające mocowane do wału za pomocą elementów rozłącznych (za pomocą śrub, wykonane z materiałów o podwyższonej wytrzymałości); Mocowanie narzędzi roboczych na wałach powinno umożliwiać ich szybką wymianę bez konieczności wchodzenia do komory rozdrabniającej; Liczba noży na jednym wale min. 50 sztuk; Przeniesienie napędu na wał za pomocą układu hydrostatycznego z przekładnią planetarną lub za pośrednictwem przekładni mechanicznej z zabezpieczeniem przeciążeniowym z płynną regulacją prędkości obrotowej, realizowana z panelu sterującego i pilota zdalnego sterowania; Przenośniki: Przenośnik napędzany za pomocą układu hydrostatycznego realizowany z panelu sterującego i pilota zdalnego sterowania; Przenośnik dolny umieszczony pod wałem rozdrabniającym: długość min. 3 000 mm i szerokość min. 1 000 mm; Możliwość włączenia rewersu taśmy w czasie pracy maszyny; Przenośnik tylny: długość min. 5 000 mm i szerokość min.1 000 mm; Przenośnik wyładowczy wyposażony w separator nad taśmowy, neodymowy z napędem hydraulicznym realizowany z panelu sterującego i pilota zdalnego sterowania; Rodzaj taśmy podajnika z żebrami poprzecznymi do osi podajnika w celu łatwego transportu na pryzmę; Wyposażenie dodatkowe: Układ centralnego smarowania za pomocą pompy automatycznej na smar stał z metalową osłoną zbiornika oraz elektronicznym sterowaniem (informacja o min. stanie smaru w zasobniku, system alarmowy, brak ciśnienia – przerwana linia główna smarowania), osłony punktów smarownych; Wszystkie łożyska i elementy wymagające smarowania, smarowane poprzez układ centralnego smarowania; Zapasowy komplet wymiennych noży rozdrabniających o podwyższonej wytrzymałości wraz ze śrubami mocującymi; Stopa podporowa przy dyszlu; Metalowe osłony świateł przednich i tylnych; Monitoring (w języku polskim) ważnych parametrów pracy maszyny oraz kodów błędów silnika na fabrycznym wyświetlaczu; Zamykany korek wlewu paliwa; Odłącznik akumulatorów – zewnętrzny; Gaśnica, trójkąt odblaskowy; Skrzynka narzędziowa wyposażona w komplet niezbędnych narzędzi serwisowych;